22 lutego 2016 21:15
1/6
Dawid Ryski plakat do wystawy "Tu czy Tam"
Copyright @Dawid Ryski dla Zachęty
1/6

W warszawskiej Zachęcie odbył się wernisaż, na który czekali wszyscy miłośnicy młodej, polskiej grafiki, a szczególnie ci, którzy do galerii lubią chodzić z dziećmi. "Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci" to wystawa, do której musiało dojść - od blisko dekady polska ilustracja jest w okresie wielkiego rozkwitu, a nasi twórcy niemal co roku święcą triumfy na prestiżowych Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci w Bolonii. 

 

Na wystawie będzie można zobaczyć prace 14 ilustratorów i projektantów graficznych. Są wśród nich ci, którym już udało się zdobyć międzynarodowe uznanie jak Edgar Bąk, czy Małgorzata Gurowska. NIe zabraknie też nowych talentów, w których potencjał zauważyły kuratorki wystawy - Magda Kłos-Podsiadło i Ewa Solarz. 

 

Ekspozycja jest zaprojektowana tak, by zaangażować i pobudzić kreatywność nawet najmłodszych widzów. W pierwszej części dzieci będą miały okazję sprawdzić się jako ilustratorzy. W drugiej wejdą w świat książki, w którym ilustracje stają się scenografią interaktywnego labiryntu, a trzecia część to wielka czytelnia, gdzie będą miały okazję spotkać się oko w oko z ilustratorami i ich dziełami.

 

Nie tylko dzieci znajdą na wystawie dla siebie coś ciekawego. Ekspozycji towarzyszy bogaty program warsztatów (terminarz jest dostępny na stronie galerii - www.zacheta.art.pl) skierowany do wszystkich widzów. 

 

Wystawę będzie można oglądać do 8 maja 2016 w galerii Zachęta.

 

Polecamy także: Wystawa niezwykłych sukien muzy Marcela Prousta w Paryżu. Tak się rodziło haute couture!

2/6
Emilia Dziubak plakat do wystawy "Tu czy Tam"
Copyright @Emilia Dziubak dla Zachęty
2/6

Plakat do wystawy "Tu czy Tam" autorstwa Emilii Dziubak.

3/6
Edgar Bąk plakat do wystawy "Tu czy Tam"
Copyright @Edgar Bąk dla Zachęty
3/6

Plakat do wystawy "Tu czy Tam" autorstwa Edgara Bąka.

4/6
Agata Królak plakat do wystawy "Tu czy Tam"
Copyright @Agata Królak dla Zachęty
4/6

Plakat do wystawy "Tu czy Tam" autorstwa Agaty Królak.

5/6
Agata Dudek plakat do wystawy "Tu czy Tam"
Copyright @Agata Dudek dla Zachęty
5/6

plakat do wystawy "Tu czy Tam" autorstwa Agaty Dudek

6/6
Anna Niemierko plakat do wystawy "Tu czy Tam"
Copyright @Anna Niemierko dla Zachęty
6/6

Plakat do wystawy "Tu czy Tam" autorstwa Anny Niemierko.
 

Polecamy także: Wystawa niezwykłych sukien muzy Marcela Prousta w Paryżu. Tak się rodziło haute couture!

TAGI #wystawa

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.