ZE ŚWIATA REDAKCJI

Redakcja VIVY! w podróży do Monachium!

Zwiedzanie, wernisaż i bawarskie przysmaki!

Redakcja VIVA! 10 listopada 2019 11:28

Po raz kolejny podejmujemy wyzwanie #1TBChallenge! Czyli zapełniamy 1TB pamięci w Samsung Galaxy S10+ Performance Edition! Do tej pory mieliśmy okazję pokazać Wam redakcję magazynu VIVA! podczas weekendowych wypadów, jesiennych zakupów czy porannego kolegium. Tym razem wybraliśmy się w podróż do Monachium. Naszą przygodę zaczęliśmy wcześnie rano na lotnisku Okęcie. Potem krótki lot, wizyta w hotelu i... ruszamy na miasto.
Najbardziej znanym monachijskim zabytkiem jest z pewnością Frauenkirche czyli Kościół NMP wzniesiony na miejscu XIII wiecznej kaplicy, a jego najbardziej charakterystyczną cechą są dwie bliźniacze wieże przykryte nietypowymi kopułami z miedzianej blachy. Peterskirche, kościół pod wezwaniem św. Piotra, to drugi ważny punkt na mapie miasta. Poza nimi odwiedzamy oczywiście położony w centrum Ogród Angielski, największy śródmiejski park w Europie. W jego części południowej znajduje się jeden z najchętniej odwiedzamy ogrodów piwnych w Monachium. Naszą uwagę zwraca też będące popularnym punktem widokowym wzgórze z klasycystyczną kopułą na greckich kolumnach.

samsung challenge redakcja viva monachium
Fot. Redakcja VIVA!

Bawarskie smaki

Samsung Galaxy S10+ Performance Edition towarzyszył nam podczas zwiedzania miasta i gdy odpoczywaliśmy poznając smaki bawarskiej kuchni. Być w Bawarii i nie spróbować jej słynnej golonki – to duży błąd! Golonka to prawdziwy przebój bawarskich stołów. Ta najbardziej tradycyjna jest pieczona i podawana z sosem pieczeniowym, knedlem i kapustą. Golonka jest w Bawarii tak popularna, że w Monachium spotkać można uliczne stragany z kurczakiem i golonką z rożna. A jeśli nie golonka, to co? Sznycel po monachijsku! Ma naprawdę wyjątkowy smak, bo po rozbiciu mięsa doprawia się je musztardą oraz chrzanem i dopiero wtedy smaży. Podawany jest z sałatką ziemniaczaną, smażonymi lub pieczonymi ziemniakami, chrzanem i plasterkiem cytryny. Deserem, który znajduje się chyba w każdym bawarskim menu jest Apfelstrudel, czyli strudel z jabłkami. Może być podany solo, z bitą śmietaną albo z lodami waniliowymi. Wszystkie te potrawy najlepiej sfotografować i umieścić na Instagramie z pomocą Samsung Galaxy S10+ Performance Edition!

samsung challenge redakcja viva monachium
Fot. Redakcja VIVA!

Zaproszenie na wernisaż Rafała Olbińskiego

A potem przyszedł już czas na wernisaż wystawy jednego z najbardziej znanych na świecie polskich artystów Rafała Olbińskiego. Jego prace podziwiać możemy w wielu renomowanych galeriach i muzeach m.in.: The National Arts Club w Nowym Jorku, Smithsonian Institution, Bibliotece Kongresu w Waszyngtonie, Suntory Museum w Osace. Rafał Olbiński jest także twórcą plakatów teatralnych i operowych m.in. dla New York City Opera i Philadelphia Opera. W sali głównej gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku zachwyca niezwykła 30 metrowa kurtyna jego autorstwa. Artysta projektuje również plakaty dla prestiżowych instytucji międzynarodowych. Na zlecenie Amerykańskiej Agencji Informacyjnej zrealizował projekt plakatu upamiętniającego 25 rocznicę Dnia Ziemi. Prace Artysty podziwiać mogli czytelnicy na łamach opiniotwórczych czasopism, m.in.: Newsweek, Time, The New York Time, Business Week i Der Spiegel. Monachijska ekspozycja obrazów i plakatów artysty, której wernisaż odwiedziliśmy miała miejsce w salach wystawowych Konsulatu RP, a jej organizatorami były Centrum Promocji Krajowej Izby Gospodarczej oraz Galeria TRĘBACKA 4.
Po tylu atrakcjach mamy już tylko ochotę na sen. W przeciwieństwie do nas Samsung Galaxy S10+ Performance Edition wciąż jest w pełni sił. Jak myślicie, czy udało nam się tym razem zapełnić jego pamięć #1TB?

Bogna Sworowska i Marcin Brzeziński (VIVA!).

samsung challenge redakcja viva monachium
Fot. Redakcja VIVA!

Artykuł powstał z udziałem marki Samsung

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.