Rafał Olbiński książka Ars Picturae
Fot. Piotr Stokłosa/Warsaw Creative
KULTURA

Lubisz malarstwo Rafała Olbińskiego? A co powiesz na poezję inspirowaną jego pracami?

Polecamy jego nowy album „Ars Picturae”!

Marcin Brzeziński 13 października 2018 15:30
Rafał Olbiński książka Ars Picturae
Fot. Piotr Stokłosa/Warsaw Creative

W Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie odbyła się premiera niezwykłego albumu z pracami Rafała Olbińskiego zatytułowanego Ars Picturae. Dlaczego niezwykłego? Gdyż łączącego w sobie malarstwo i poezję. Dzieła Rafała Olbińskiego zainspirowały bowiem poetę Iana Lukinsa do napisania 70 sonetów. Na premierze autor czytał je po angielsku, a polskie tłumaczenie utworów zaprezentował Daniel Olbrychski. Goście dopisali, bo spotkanie z Rafałem Olbiński zawsze jest wydarzeniem artystycznym i towarzyskim.

Rafał Olbiński - malarz marzeń sennych

Malarz, ilustrator, twórca plakatów Rafał Olbiński jest jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich artystów na świecie. Jego prace znajdują się w kolekcjach tak prestiżowych instytucji, jak Biblioteka Kongresu w Waszyngtonie oraz w wielu prywatnych zbiorach w USA, Japonii i Europie. W 1994 roku artysta otrzymał międzynarodowego Oscara za Najbardziej Znaczący Plakat Roku. W 1995 roku jego plakat zwyciężył w konkursie Nowy Jork Stolicą Świata. W 2002 roku w Rafał Olbiński z powodzeniem zadebiutował jako scenograf w operze w Filadelfii. W samych Stanach Zjednoczonych do tej pory ukazało się pięć książek o jego twórczości. Prezentowane na premierze w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie obrazy i wiersze można znaleźć w albumie Olbiński. Ars Picturae wydanym w tym roku przez BOSZ.

Rafał Olbiński, Bogna Sworowska i Ian Lukins oraz Daniel Olbrychski.

Rafał Olbiński książka Ars Picturae
Fot. VIPHOTO/East News

Album „Olbiński. Ars Picturae”, BOSZ.

Rafał Olbiński książka Ars Picturae
Fot. Materiały prasowe

Album „Olbiński. Ars Picturae”, BOSZ.
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?