Ivanka Trump
Fot. Getty Images, Instagram Ivanka Trump
ZE ŚWIATA POLITYKI

Amerykańscy artyści żądają od córki Donalda Trumpa, żeby zdjęła ze ścian ich dzieła. Czym podpadła im Ivanka?

KATARZYNA SIELICKA 22 grudnia 2016 21:15
Ivanka Trump
Fot. Getty Images, Instagram Ivanka Trump

Ivanka Trump do niedawna wydawała się być jedyną powszechnie lubianą osobą z rodziny prezydenta elekta Donalda Trumpa. Ale to się zmieniło.

 

Apel malarza do Ivanki Trump

„Zdejmij moje prace ze ścian. Jestem zakłopotany tym, że łączy się mnie z rodziną Trumpów”, napisał do Ivanki artysta malarz Alex Da Corte. Jak informuje „Daily Mail” Ivanka Trump zamieściła na Instagramie zdjęcie ze swojego apartamentu na którym stoi na tle obrazu Da Corty. To skłoniło malarza do zaapelowania do niej, żeby nie tylko nie pozowała więcej na tle jego prac, ale w ogóle zdjęła je ze ścian swojego apartamentu na Manhattanie, gdzie mieszka z rodziną.

 

Akcja protestacyjna artystów przeciwko Donaldowi Trumpowi

Tym samym Da Corte włączył się w akcję protestacyjną zapoczątkowaną przez kuratorkę Alison Gingeras, dealera dzieł sztuki Billa Powersa i Jonathana Horowitza. Grupa, do której dołączają się coraz liczniej atryści i ludzie sztuki, włączyła się w kampanię pod hasłem „Dear Ivanka” - Droga Ivanko! Takim hasztagiem oznaczane są wiadomości wysyłane przez przeciwników Donalda Trumpa do jego córki.

Artyści napisali na swojej stronie internetowej odezwę do Ivanki Trump zaczynającą się od słów „Droga Ivanko, musimy porozmawiać o tatusiu”. „Rasizm, antysemityzm, mizoginia i homofobia są nieakceptowalne nigdzie, a zwłaszcza w Białym Domu. (…) Na nienawiść nie ma miejsca w Białym Domu. Odmawiamy przyjęcia strategi „poczekamy, zobaczymy”. Patrzymy na ciebie jak na glos rozsądku”.

 

Polecamy też: Ivanka Trump charakter ma po ojcu, urodę po mamie. Kim jest ukochana córka Donalda Trumpa?​

 

Rodzina Trumpów nie cieszy się popularnością wśród celebrytów

Rodzina Donalda Trumpa i sam prezydent elekt nie cieszą się popularnością wśród artystów i celebrytów. Niedawno głośno było o tym, że projektanci nie chcą ubierać pierwszej damy, Melanii Trump, są też kłopoty ze znalezieniem muzyka, który zaśpiewa na inauguracji Trumpa. Ponad miesiąc temu pod apartamentowcem w którym mieszka Ivanka wraz z rodziną manifestowało blisko pięćset osób z hasłami przeciw Donaldowi Trumpowi m.in. „Droga Ivanko! Twój ojciec jest zły jak samo piekło”.

 

Donald Trump oficjalnie prezydentem elektem

Tymczasem Donald Trump został już oficjalnie prezydentem elektem. Kolegium elektorów zatrwierdziło jego kandydaturę grzebiąc nadzieje na zmianę wyników wyborów.

Nie wiadomo, czy prostest artystów przyniesie skutek. Na razie Instagram Ivanki pełen jest zdjęć z jej domu na których widać jej imponującą kolekcję dzieł sztuki. Nie wiadomo też, czy artyści domagający się zdjęcia obrazów ze ścian zamierzają oddać dziedziczce fortuny wydane na nie pieniądze.

 

Polecamy też: Pierwsza córka Ameryki i księżniczka Instagrama. Jak wygląda prywatne życie Ivanki Trump?​

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?