Czy dzięki zwycięstwu Roksany Węgiel z utworem Anyone I want to be Polska zorganizuję Eurowizję Junior 2019?
Fot. Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News
O TYM SIĘ MÓWI

To już pewne! Polska organizatorem Eurowizji Junior 2019

W którym mieście odbędzie się konkurs?

Konrad Szczęsny 10 grudnia 2018 12:11
Czy dzięki zwycięstwu Roksany Węgiel z utworem Anyone I want to be Polska zorganizuję Eurowizję Junior 2019?
Fot. Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News

Jak poinformowało Centrum Informacji TVP, Polska w przyszłym roku będzie gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Oferta, którą zaprezentowali Europejskiej Unii Nadawców Publicznych (EBU) przedstawiciele Telewizji Polskiej została najwyżej oceniona spośród wszystkich aplikujących krajów. W którym mieście odbędzie się się konkurs?

Polska organizatorem Eurowizji Junior 2019

Informacja te nie jest zaskoczeniem, ponieważ już od momentu zwycięstwa Roksany Węgiel w Mińsku włodarze Telewizji Polskiej potwierdzili, że wyrażają chęć organizacji wydarzenia nad Wisłą w 2019 roku. Przypomnijmy, że w przypadku dziecięcej wersji wydarzenia zwycięzca nie zyskuje automatycznie prawa organizacji przyszłorocznej edycji. Do tej pory zdarzyło się to jedynie 5 razy (konkurs odbywa się od 2003 roku, pod koniec listopada zakończyła się jego 16. edycja). 

Wszystko wskazuje na to, że odpowiednia oferta ze strony TVP została przesłana do Europejskiej Unii Nadawców krótko po tym, jak nasz kraj zwyciężył w stolicy Białorusi.

„Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy ogłosić Polskę jako gospodarza najbliższej imprezy, a TVP jako oficjalnego nadawcę Eurowizji Junior 2019. Przy tej okazji ponownie chciałem pogratulować Roksanie Węgiel jej spektakularnego zwycięstwa w tegorocznym konkursie. To zawsze ekscytujące, kiedy konkurs trafia do państwa, które debiutuje w roli gospodarza. Z niecierpliwością czekamy na wizję jaką zaprezentuje Telewizja Polska przy organizacji tego wydarzenia!”, podkreślił Jon Ola Sand, dyrektor EBU ds. Wydarzeń Telewizyjnych w komunikacie opublikowanym na łamach Centrum Informacji TVP.

Jacek Kurski o organizacji Eurowizji Junior 2018. W jakim mieście odbędzie się konkurs?

Doniesienia te skomentował również prezes TVP, Jacek Kurski. Zaznaczył, że nadawca jest gotowy do organizacji tak dużego wydarzenia, choć stanowi to oczywiście ogromne wyzwanie.

„Od początku powtarzałem, że Telewizja Polska jest gotowa podjąć się tego wyzwania. Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, ale także kreatywnie i jestem przekonany, że Eurowizja Junior w 2019 roku zostanie zapamiętana na lata - podobnie jak niesamowity występ Roksany Węgiel, który na pewno przejdzie do historii konkursu. Jednak od dziś nie patrzymy w przeszłość, skupiamy się tylko na ciężkiej pracy, żeby olśnić publiczność w 2019 r. dokładnie tak jak zrobiła to Roksana w Mińsku. Telewizja Polska to zespół wspaniałych, kreatywnych ludzi, którzy kochają nowe wyzwania, a to jest jedno z najciekawszych przed jakimi stanęli”, zaznaczył.

Póki co nie podano, w którym mieście zostania zorganizowana Eurowizja Junior 2019. Mało prawdopodobne, by była to Warszawa. Zgodnie z wcześniejszymi słowami Jacka Kurskiego, problemem jest brak odpowiedniej hali widowiskowej. Fani konkursu w roli gospodarza widzieliby takie miasta, jak Kraków, Gdańsk, Łódź czy Katowice.

Przypomnijmy, że Roksana Węgiel zwyciężyła w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018, który w tym roku odbywał się w Mińsku, pokonując reprezentantów 19 innych państw. 13-latka z Jasła wykonała w stolicy Białorusi utwór Anyone I want to be i zdobyła 215 punktów (w tym najwyższą notę, 136 punktów, od widzów)  

Polska wygrała Eurowizję Junior 2018. Roksana Węgiel z Anyone I want to be zwyciężyła w Mińsku
Fot. Andres Putting/EBU

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.