Walczy o reprezentowanie Polski na Eurowizji w „Szansie na sukces”

Konrad Szczęsny 9 lutego 2020 13:44

Już w niedzielę 9 lutego siedmioro obiecujących i zdolnych artystów powalczy o miejsce w finale eurowizyjnej „Szansy na sukces”. Na scenie w studio Telewizji Polskiej wykonają największe przeboje znane z Konkursu Piosenki Eurowizji. Wśród śmiałków pojawi się Paulina Czapla, którą widzowie kojarzą m.in. z „Must be the music” i „X factora”. Wykona utwór „Amar pelos dois”, który zapewnił Portugalii historyczne zwycięstwo w największym europejskim show w 2017 roku. W oryginale wykonuje go Salvador Sobral. Czy pochodząca z Malborka wokalistka zdobędzie bilet do finału?

Kim jest Paulina Czapla? Od przedszkola do Opola, X Factor, Must be the music

Ma niezwykłą wrażliwość i bez muzyki nie wyobraża sobie życia. Mimo że ma na koncie udział w kilku programach typu talent show, wielka kariera jeszcze przed nią. Paulina Czapla wraz z Weroniką Curyło, Alicją Szemplińską, Damianem Kulejem, Aleksandrą Nykiel, Stashką i Saszan powalczy w niedzielę 9 lutego o miejsce w finale specjalnego wydania „Szansy na sukces. Eurowizja 2020”. Uczestników oceni jury złożone z byłych reprezentantów Polski: Cleo, Michał Szpak i Gromeego. W najbliższym odcinku młodzi wokaliści zmierzą się z przebojami, które nuciły kolejne pokolenia Europejczyków, m.in. „Heroes” Mansa Zelmerlowa (Szwecja 2015), „If i were sorry” Fransa (Szwecja 2016), „To nie ja” Edyty Górniak (Polska 1994), „Congratulations” Cliffa Richarda (Wielka Brytania 1968) czy „Save your kisses for me” brytyjskiej formacji Brotherhood of man z 1976 roku.

Wiadomo, że Paulina Czapla wykona „Amar pelos dois” z repertuaru Salvadora Sobrala (Portugalia 2017). Poruszy w niej najczulsze struny w sercach widzów. Jak do tej pory wyglądała jej kariera?

Po raz pierwszy wzięła udział w profesjonalnym telewizyjnym programie, gdy miała zaledwie kilka lat. Pojawiła się wówczas na nagraniach do „Od przedszkola do Opola”, śpiewając „To nie ja” z repertuaru Edyty Górniak. Podobno na próbach tak często zmieniała tonację i ścieżkę melodyczną, że koniec końców zaśpiewała... bez podkładu, ponieważ orkiestra nie była w stanie dostosować się do jej temperamentu.

28-latka pojawiła się później w odcinku „Szansy na sukces” z piosenkami formacji Coma, wzięła udział w nagraniach do pierwszej polskiej edycji „X Factora” – na etapie castingów brawurowo wykonała „Stop” z repertuaru Sama Browna i zachwyciła jurorów. Ci jednak odrzucili ją w dalszym etapie eliminacji i koniec końców nie trafiła do odcinków na żywo. 

Sześć lat temu, wiosną 2014, wzięła natomiast udział w nagraniach do siódmej edycji show Polsatu „Must be the music - tylko muzyka”. Początki nie były jednak łatwe: czy to ze względu na stres czy przez nieuwagę rozpoczęła wykonywanie utworu z dużymi problemami. Poprosiła, by mogła zacząć jeszcze raz. Publiczność w studio nie była jednak zbyt wyrozumiała i zaczęła... buczeć, za co po występie Pauliny zrugał ich Piotr Rogucki.

„Bardzo nieładnie się zachowujecie, nie można tak, nie krzyczcie głupot”, apelował. Jednak dzięki zachowaniu zimnej krwi młodziutka wokalistka pokazała pełen wachlarz swoich umiejętności i została koniec końców nagrodzona owacjami na stojąco!

Szybko zdobyła sympatię widzów i dzięki dzikiej karcie od słuchaczy RMF FM trafiła do finału widowiska. „Jesteś wspaniała, absolutny finał”, chwaliła ją wówczas Kora. Ekscytacji nie ukrywał również Piotr Rogucki, lider formacji Coma, którego poznała wcześniej na planie „Szansy na sukces”.

„Wiem o tobie praktycznie wszystko, chciałbym, żebyś została wreszcie doceniona”, zwierzył się. 

Paulina Czapla: Instagram, wiek, autorska muzyka

Paulina Czapla w tym roku skończy 28 lat. Pochodzi z Malborka. Jej największą pasją jest oczywiście muzyka.

Po udziale w programach pracowała nad autorskim materiałem. Podpisała kontrakt z Sony Music Polska. Do tej pory wydała dwa teledyski do singli „Zapomnę” (lipiec 2018) oraz „Twój Talizman” (lipiec 2019). Na swoim profilu w serwisie Youtube opublikowała również filmiki, na których w akustycznej oprawie wykonuje piosenki „Pod niebem” i „Nowy dzień”.

W momencie publikacji tego newsa profil Pauliny Czapli na Instagramie obserwuje niespełna 2 000 osób. Z kolei na Facebooku śledzi ją ponad 4 000 fanów.

Czy zwycięży w półfinałowym odcinku „Szansy na sukces” i tym samym zawalczy o reprezentowanie Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie?

Eurowizja 2020: Polska wybierze reprezentanta za pośrednictwem „Szansy na sukces”

Sukces Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019, która odbywała się w Gliwicach, skłonił władze TVP do zastosowania formatu „Szansy na sukces” jako metody wyboru polskiego reprezentanta do Rotterdamu. W trakcie trzech półfinałowych odcinków wystąpi łącznie 21 młodych wykonawców (po 7 w każdym odcinku). Wykonają piosenki odpowiednio: z repertuaru ABBY (zwyciężczynią okazała się Kasia Dereń), największe przeboje Eurowizji oraz te zaśpiewane przez The Beatles. Laureat danego odcinka, którego wybierze jury w składzie Cleo, Michał Szpak i Gromee, awansuje do finału. W nim, poza coverem, zaśpiewa także specjalnie przygotowaną na Eurowizję piosenkę. Zwycięzcę i reprezentantka Polski wybiorą widzowie oraz jurorzy stosunkiem głosów 50:50.  

1/5
Paulina Czapla
Copyright @Instagram @aczapella
1/5

Paulina Czapla skończy w tym roku 28 lat.

2/5
Paulina Czapla
Copyright @Instagram @aczapella
2/5

Na koncie ma udział w takich programach, jak „Szansa na sukces”, „Must be the music” czy „X Factor”.

3/5
Paulina Czapla
Copyright @Instagram @aczapella
3/5

W tym roku walczy o reprezentowanie Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji, który w maju odbędzie się w Rotterdamie.

4/5
Paulina Czapla
Copyright @Instagram @aczapella
4/5

Paulina Czapla pochodzi z Malborka. Jak sama mówi, bez muzyki nie wyobraża sobie życia.

5/5
Paulina Czapla
Copyright @Instagram @aczapella
5/5

Czy uda jej się awansować do finału eurowizyjnej „Szansy na sukces”?

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.