Kim jest Kuba Szmajkowski? Wiek, kariera muzyczna, udział w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", rodzina
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

To on podbił serca jurorów i widzów w finale "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Kim jest Kuba Szmajkowski?

21-latek został zwycięzcą 19. edycji muzycznego show

Dorota Falkowska 4 listopada 2023 09:02
Kim jest Kuba Szmajkowski? Wiek, kariera muzyczna, udział w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", rodzina
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Za nami finał 19. edycji popularnego wśród widzów programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo, we wczorajszym, ostatnim już odcinku wystąpili Ewelina Flinta, Marcin Januszkiewicz, Kuba Szmajkowski oraz Nick Sinckler. Najmłodszy uczestnik programu, 21-letni Kuba Szmajkowski podbił serca jurorów i widzów swoim wykonaniem utworu George'a Michaela "Careless Whisper" i otrzymał zwycięski tytuł. Główną nagrodę, czyli 100 tys. zł, przeznaczył na szczytny cel. Co wiemy o laureacie 19. edycji muzycznego show? 

Kim jest Kuba Szmajkowski? Wiek, kariera muzyczna, udział w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Kiedy 21-latek otrzymał propozycję udziału w popularnym muzycznym show Polsatu, nie krył ekscytacji. W wywiadzie dla "Faktu" podkreślił, że od zawsze był fanem programu, ale zanim sam zgodził się na wzięcie w nim udziału, naszło go kilka wątpliwości. Choć Kuba Szmajkowski jest na scenie muzycznej już od sześciu lat i ma na swoim koncie coraz więcej sukcesów, obawiał się kilku rzeczy. "Do tej pory udział brali profesjonaliści, którzy znakomicie odwzorowują postaci, a ja mam 21 lat i jestem dopiero na początku swojej drogi muzycznej. W dodatku aktorskie zaplecze jest u mnie na zerowym poziomie (śmiech). Postawiłem jednak wszystko na jedną kartę", wyznał w wywiadzie dla "Faktu". 

O Kubie Szmajkowskim po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć dzięki pierwszej edycji programu The Voice Kids w 2017 roku. To właśnie udział w tym muzycznym show i dojście do finału były dla niego trampoliną do sławy. Po zakończeniu programu młody wokalista wraz z Mateuszem Gędkiem, Tomaszem Gregorczykiem i Maksem Więckowskim założyli boys band 4Dreamers, którego Kuba został wokalistą. Zespół zyskał rozgłos i miał na koncie kilka sukcesów — kolejno w 2018 i 2019 powstały dwa albumy studyjne: 4Dreamers i nb.

Czytaj też: Od lat są sobie bliscy, bardzo się wspierają. Co naprawdę łączy Edytę Górniak i Rafała Brzozowskiego?

Ewelina Flinta, Marcin Januszkiewicz, Kuba Szmajkowski, Nick Sinckler, Twoja Twarz Brzmi Znajomo, finał 19. edycji

Ewelina Flinta, Marcin Januszkiewicz, Kuba Szmajkowski oraz Nick Sinckler, Twoja Twarz Brzmi Znajomo, finał 19. edycji
Fot. Materiały prasowe

4Dreamers rozpadło się w grudniu 2020 roku, wtedy Kuba Szmajkowski zdecydował się na rozwijanie swojej kariery solowej. W 2021 roku mogliśmy usłyszeć go w duecie z Sarą James w utworze „Czarny młyn”, który powstał do ścieżki dźwiękowej filmu o tym samym tytule. W tym samym roku ukazały się także dwa single wokalisty: „Nieskończone” i „Lovesick”. Z tym drugim utworem Kuba próbował swoich sił w spełnieniu swojego marzenia o byciu reprezentantem Polski na Eurowizji. Zajął wówczas czwarte miejsce w finale programu "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!". 

W lutym 2023  po wydaniu kolejnych singli „Do the Dance” i „You Do Me” 21-latek po raz kolejny wziął udział w preselekcjach do konkursu Eurowizji i tym razem zajął ósme miejsce w finale. Ostatnie miesiące upłynęły mu również pod kątem wielkiej muzycznej przygody w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Kuba Szmajkowski podkreślał w rozmowie z "Faktem", że samo pojawienie się w finałowej czwórce przy tak zdolnych uczestnikach i udział w programie to dla niego wielka wygrana. A jednak, jeszcze większe wyróżnienie otrzymał wczorajszego wieczoru, kiedy został zwycięzcą 19. edycji muzycznego show Polsatu. Otrzymał ten tytuł po tym, jak wykonał utwór George'a Michaela ,,Careless whisper". "Najpiękniejsza przygoda w moim życiu i ogromny rozwój, którego nigdzie indziej bym nie miał okazji zdobyć", podsumował swój udział w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" 21-latek. 

Tymczasem na chwilę przed finałem muzycznego show ukazał się najnowszy utwór młodego wokalisty. Finalista polskich preselekcji do Eurowizji 2022 i 2023 wydał singiel "Running With Lightning", w duecie z LIAMOO i kompozytorem Anderzem Wrethovem, nazywanych szwedzkimi weteranami Eurowizji. W mediach już pojawia się pytanie, czy Eurowizja 2024 odbędzie się z udziałem Kuby Szmajkowskiego. 

Zobacz też: Długo nie mogli znaleźć wspólnego języka. Agata Młynarska i jej brat Jan dopiero po latach odnowili swoją relację

Kuba Szmajkowski, Twoja Twarz Brzmi Znajomo, finał 19. edycji

Kuba Szmajkowski, Twoja Twarz Brzmi Znajomo, finał 19. edycji
Fot. Materiały prasowe

Kuba Szmajkowski: rodzina, siostra, życie na wsi 

Pomiędzy wieloma nowymi wyzwaniami i obowiązkami Kuba Szmajkowski odnajduje spokój i ukojenie wśród rodziny: rodziców i młodszej siostry, z którymi mieszka w domu na wsi, niedaleko lasu. Czas spędzony na spacerach z psem nazywa swoją odskocznią, a zarazem "hamulcem bezpieczeństwa" przed pokusami show-biznesu. "Mieszkamy wspólnie na wsi i mam blisko las i pola i to jest moja odskocznia. Cieszę się, że pomiędzy wszystkimi obowiązkami mogę wrócić do domu i zwyczajnie pójść z psem na spacer", wyznał 21-latek w rozmowie z "Faktem". 

W jednym z wywiadów dla JastrząbPost Kuba Szmajkowski wyznał, że jego tata pasjonuje się motoryzacją i liczył, że zarazi swoim entuzjazmem syna. "Samochody też były grane, ponieważ mojemu tacie bardzo bliskie są auta i motoryzacja, jest to całe jego życie i miał nadzieję, że przechwycę od niego tę pasję, ale niestety się nie udało, zajmuję się muzą, jest zawiedziony. Może siostra przejmie po nim kiedyś biznes", wyznał. 

O swojej miłości do muzyki opowiada za to z wielkim zaangażowaniem:

"Nie lubię ścieżek na skróty, ale zawsze podążam za sercem i za pasją, nie wyobrażam sobie robić czegoś, co nie byłoby moją pasją. Oczywiście, jeżeli byłbym zmuszony i musiałbym, to pewnie bym to robiłby, żeby móc za coś żyć. A jeżeli mogę robić coś od serducha i czerpać z tego ogromną radość, to jest to dla mnie podwójna satysfakcja i niesamowicie to doceniam każdego dnia", podkreślił w wywiadzie dla JastrząbPost.

Kubie życzymy wszystkiego, co najlepszego i powodzenia w dalszej karierze! 

Zobacz także: Na okrutne komentarze odpowiada jednoznacznie. Krystian Ochman o hejcie i Testamencie

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.