Fot. eastnews
VIVA! Tylko u nas

Wiemy, kto wygrał polskie eliminacje do Eurowizji!

Marcin Marczak 18 lutego 2017 22:41
Fot. eastnews

W polskiej preselekcji do Eurowizji wielkiej niespodzianki nie było. Zwyciężczynią eliminacji została śpiewająca piosenkę „Flashlight” wokalistka Kasia Moś, która - jak pisał dziennikarz Party.pl Bartek Ufniarz - była zdecydowaną faworytką konkursu. Moś uzyskała m.in. pierwsze miejsce w głosowaniu członków Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska.

 

Tak brzmi przebój Kasi Moś

 

 

W efekcie to właśnie ta, znana z reklamowych szlagierów wokalistka pojedzie na europejski konkurs piosenki Eurowizja, który w tym roku odbędzie się w Kijowie 9 (eliminacje) i 11 maja (finał). To zresztą nie pierwszy eurowizyjny bój wokalistki ze śląska. Moś już dwukrotnie chciała reprezentować Polskę na Eurowizji. W krajowych eliminacjach w 2006 r. wykonała  utwór „I wanna know” Roberta Jansona, z którym uplasowała się na 10 miejscu na 15 uczestników. Z kolei w 2016 r. z piosenką „Addiction” zajęła 6. miejsce.

 

Jak przebiegał polski konkurs?  

 

W studiu TVP zaprezentowało się łącznie 10 artystów.

 

- Olaf Bressa „You Look Good” 
- Rafał Brzozowski „Sky over Europe” 
- Carmell „Faces” 
- Martin Fitch „Fight for Us” 
- Lanberry „Only Human” 
- Kasia Moś „Flashlight” 
- Agata Nizińska „Reason” 
- Isabell Otrębus-Larsson „Voiceless” 
- Paulla „Chcę tam z tobą być” 
- Aneta Sablik „Ulalala”

 

Jednym z największych zaskoczeń imprezy zorganizowanej w studiu TVP był gościnny występ Dody, która w przerwie na głosowanie wykonała najsłynnejsze hity Eurowizji takie jak Waterloo Abby, czy pochodzący z 2015 r. utwór Heroes, Månsa Zelmerlöwa.

 

W ubiegłym roku Polskę na Eurozwizji reprezentował Michał Szpak, który dzięki głosom publiczności zajął 8 miejsce w konkursie. Wyniki Eurowizji to suma punktów przyznawanych przez jurorów i publiczność z całej Europy. W głosowaniu  tej ostatniej Szpak był trzeci. Natomiast jurorzy dali mu jedynie 7 punktów. Czy Moś poprawi wynik poprzednika? Pytanie pozostaje otwarte. 

 

Polska zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 r. Wtedy to w Dublinie Edyta Górniak wyśpiewała balladą „To nie ja” znakomite drugie miejsce, które dziś urosło już do rangi legendy. Od dwóch dekad nikt z Polaków nawet nie zbliżył się do tego wyniku. 

 

Polecamy też: Wszystko co trzeba wiedzieć o Eurowizji 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.