Urszula Blaszyńska 2 plus 1 jam otw
Fot. ARTUR BARBAROWSKI/East News
NIEZWYKŁE HISTORIE

Razem na scenie i w życiu. Urszulę i Adama Blaszyńskich z zespołu 2 plus 1 łączyła wyjątkowa miłość

Para spędziła ze sobą wiele wspaniałych lat

Maria Elas 6 października 2023 20:10
Urszula Blaszyńska 2 plus 1 jam otw
Fot. ARTUR BARBAROWSKI/East News

Spędzili ze sobą wiele lat: na scenie i poza nią. Adam Blaszyński był przy żonie, gdy ta otrzymała niecodzienną ofertę: zastąpienie Elżbiety Dmoch w legendarnej grupie 2 plus 1. Po kilku latach dołączył do żony i również zasilił skład zespołu. Jak wyglądało małżeństwo Urszuli Blaszyńskiej i Adama „Blachy” Blaszyńskiego? 

Kariera muzyczna perkusisty 2 plus 1 Adama Blaszyńskiego

Adam „Blacha” Blaszyński pochodził z Pruszkowa. Od bardzo młodego wieku interesował się muzyką, a przez bliskich nazywany był „urodzonym perkusistą”. W latach 60. zeszłego wieku zaczynał swoją karierę muzyczną w amatorskich zespołach. . Z zamiłowaniem słuchał płyt, które jego ojciec przywiózł z Indii. Jego pierwszy zespół, który założył z Markiem Suwartem i Waldemarem „Czapą” Czapkiewiczem nosił nazwę „Drzwi”. Później związał się ze zespołem „Stodoła”, a także był członkiem grup takich jak „Piotr Pastor i Słońce” czy „Bumerang”, chociaż muzykowanie za granicą również nie było mu obce. Prawie dziesięć lat życia spędził w Finlandii, a w Jordanii dostał stałą kartę pobytu. Wraz z Tomaszem „Szakalem” Szukalskim grał na kanadyjskim wycieczkowcu. 

Ostatnim zespołem, z którym przez lata związany był Adam Blaszyński była kultowa grupa 2 plus 1. Dołączył do niej 10 lat po swojej żonie, która w 2009 r. zastąpiła główną wokalistkę Elżbietę Dmoch. 

Czytaj także: Gdy Elżbieta Dmoch zniknęła z mediów, zajęła jej miejsce. Kim jest Urszula Blaszyńska?

Adam Blaszyński z przyjaciółmi w młodości

Muzycy 2 plus 1 darzyli się wyjątkowym uczuciem

Urszula Blaszyńska występowała z zespołem 2 plus 1 od 2009 r., gdy została jej to zaproponowane przez Cezarego Szlązaka, jednego z założycieli grupy. Początkowo wahała się przed przyjęciem tej propozycji, jednakże zdecydowała się przyjąć niecodzienne zaproszenie. Elżbieta Dmoch wycofała się wcześniej z kariery muzycznej ze względu na pogarszający się stan zdrowia, jednakże zastępująca ją wokalistka stanęła na wysokości zadania i podjęła się kontynuacji jej dzieła. Grupa w nowym składzie koncertowała razem przez lata, upamiętniając hity grupy takie jak „Chodź, pomaluj mój świat” czy „Iść w stronę słońca”. Po dziesięciu latach do grupy dołączył jej mąż, Adam Blaszyński, zastępujący dotychczasowego perkusistę, Dariusza Sygitowicza. 

Jednak zanim para trafiła do zespołu, za sobą mieli już wiele spędzonych razem lat. W połowie lat 90. XX wieku małżeństwo spędzało wiele czasu, grając muzykę, śpiewając i rozmawiając z przyjaciółmi w kawiarni „Cafe Queen” w Grodzisku Mazowieckim. Tam, na niewielkiej scenie w kawiarnianym ogródku często występowała Urszula Blaszyńska. Publiczność kochała piosenkarkę, jednakże ona miała swojego najgorliwszego fana: swojego męża. „Słuchanie muzyki i śpiewu Uli przywoływało wspomnienia wśród słuchaczy i wprawiało ich w bardzo dobry nastrój. Adam, zauroczony jej głosem, zwykł prosić o jego ulubioną piosenkę. Był to wspaniały przebój Randy Crawford  „Almaz” . Już od pierwszych słów piosenki Adam miał łzy w oczach i cieszył się, że tak wspaniała dziewczyna jak Ula, którą utożsamiał z bohaterką treści, wybrała właśnie jego” wspominał Krzysztof Urtate, właściciel kawiarni i przyjaciel pary. 

Mimo iż spędzili razem wiele lat, ich związek owiany był tajemnicą. Nigdy nie udzielali wywiadów ani nie wypowiadali się publicznie, chociaż świadectwo ich niezwykłej miłości zawsze potwierdzali ich najbliżsi. Prowadzili zwykłe, pełne muzyki życie, a owocem ich małżeństwa została ich córka Małgorzata. Również obdarzona talentem córka artystów poszła w ślady rodziców i na co dzień zajmuje się muzyką. Urszula wystąpiła u boku córki m.in. na koncercie Dzień Bluesa w Warszawskiej Progresji. 

Państwo Blaszyńscy w 2016 r. 

Zgrane małżeństwo trwało przy sobie aż do dnia śmierci Adama Blaszyńskiego. Po długiej i ciężkiej chorobie muzyk, któremu zawsze marzył się powrót do muzyki, zmarł 10 lipca 2022 r. i został pochowany na cmentarzu w rodzinnym Pruszkowie. Po jego śmierci bliscy przez długi czas nie mogi poradzić sobie ze stratą, która szczególnie dotknęła jego żonę, córkę oraz siostrę. Artysta, który przez lata zawarł wiele przyjaźni na całym świecie, na zawsze pozostaje w ich pamięci. 

Urszula Blaszyńska po chwilowej przerwie powróciła do muzyki. Obecnie odbywa solową trasę koncertową, na której prezentuje emocjonalne i melancholijne utwory, wpasowujące się w nastrój zbliżającej się wielkimi krokami jesieni.  

Czytaj także: Trzy razy się żenił, trzykrotnie zostawał ojcem. Janusz Kruk osierocił synów i córkę w wieku 46 lat

Urszula Blaszyńska, wokalistka 2 plus 1, 05.09.2010 r.
Fot. ARTUR BARBAROWSKI/East News

Urszula Blaszyńska, wokalistka 2 plus 1, 2010 r. 

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
-7% na 700 marek kosmetyków i perfum
-7% na 700 marek kosmetyków i perfum
7% rabatu na 700 największych... więcej»
Kod rabatowy:7EZEBRA
Zobacz
+
-7% na 700 marek kosmetyków i perfum
Online

7% rabatu na 700 największych marek kosmetyków i perfum. Oferta dostępna na ezebra.pl. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:7EZEBRA
Zobacz
Rabat do -30%
Rabat do -30%
Rabat do -30% w sklepach stacj... więcej»
Kod rabatowy:HEGOS2024
Zobacz
+
Rabat do -30%
Online
Stacjonarnie

Rabat do -30% w sklepach stacjonarnych i na www.hegos.eu. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.  

Najniższa cena produktu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 699,99 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 499,99 zł

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:HEGOS2024
Zobacz
-20% na wybrane produkty
-20% na wybrane produkty
Rabat 20% na cały asortyment z... więcej»
Kod rabatowy:szalenstwo20
Zobacz
+
-20% na wybrane produkty
Online

Rabat 20% na cały asortyment z wyłączeniem kolekcji Sablewska x Gabriella. Oferta dostępna na gabriella.pl. Nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły na stronie. 

Najniższa cena produktu ze zdjęcia 30 dni przed obniżką - 16,90 zł. 

Cena po zastosowaniu rabatu - 13,52 zł.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:szalenstwo20
Zobacz
Rabat do -20%
Rabat do -20%
-10% na zakupy za min. 99 zł l... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
+
Rabat do -20%
Online

-10% na zakupy za min. 99 zł lub -20% na zakupy za min. 199 zł. Rabaty nie łączą się z innymi promocjami oraz nie dotyczą produktów Hebe Partner. Oferta i szczegóły w aplikacji Hebe i na hebe.pl. 

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
Rabat do -25% na produkty Clarins!
Rabat do -25% na produkty Clarins!
Rabat -20% przy zakupach produ... więcej»
Kod rabatowy:CLARINS2024
Zobacz
+
Rabat do -25% na produkty Clarins!
Online

Rabat -20% przy zakupach produktów za min. 99 zł. Rabat -25% przy zakupach za min. 299 zł. Rabat nalicza się po wpisaniu kodu promocyjnego: CLARINS2024. Rabat nie dotyczy produktów z linii Precious. Kod promocyjny działa do 25.04.2024 do godz. 7:00. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:CLARINS2024
Zobacz
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Rabat do 40% na sprzęt, odzież... więcej»
Kod rabatowy:SPORT
Zobacz
+
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Online
Stacjonarnie

Rabat do 40% na sprzęt, odzież i akcesoria sportowe dostępny w sklepie stacjonarnym i na Sportano.pl. Szczegóły w sklepie i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SPORT
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.