Katarzyna Piątkowska 19 grudnia 2016 07:45
1/8
Copyright @
1/8

1. Julian Fellowes, "Belgravia" , Marginesy

 

Kochacie serial „Downton Abbey”? A może na liście waszych ulubionych filmów jest „Gosford Park” w reżyserii Roberta Altmana? Twórca serialu oraz scenarzysta Julian Fellowes znów zabiera nas w podróż do przeszłości, do Brukseli i londyńskiej dzielnicy Belgravia. W tej książce znajdziecie wszystko - miłość, zawiść, gniew i… pilnie strzeżoną tajemnicę łączącą dwie rodziny. Co ciekawe – „Belgravia” ukazywała się w Internecie w odcinkach. Okazało się, że czytelnicy tak pokochali bohaterów Belgravii, że właśnie ukazała się książka. Nie zdradzę więcej, zajrzyjcie do książki i sami zobaczcie jak wyglądało życie w najbardziej ekskluzywnej dzielnicy Londynu.

 

Zobacz też: Wciąż szukasz idealnego prezentu dla niej na gwiazdkę? Przybywamy z pomocą!

2/8
Copyright @
2/8

2. Jessie Burton, "Muza", Wydawnictwo Literackie

 

Pierwsze co Was zachwyci w tej książce to okładka. A gdy już zaczniecie ją czytać, nie będziecie chcieli, żeby się skończyła. Jest upalny czerwcowy dzień 1967 roku. Odelle Bastien wchodzi do galerii sztuki w Londynie, by zacząć nową pracę. I nic już nie będzie tak jak wcześniej. A wszystko za sprawą jej przełożonej i obrazu, który może być kluczem do zagadki sięgającej 1936 roku. „Jessie Burton, autorka bestsellerowej „Miniaturzystki” porywa nas w świat sztuki, snobistycznego Londynu i gotującej się do wojny Hiszpanii”.

 

Polecamy też: Biżuteria na święta? Jak najbardziej! Przygotowaliśmy dla Was propozycje luksusowych prezentów

3/8
Copyright @
3/8

3. Kara Cooney, "Hatszepsut. Kobieta, która została królem" , W.A.B.

 

Profesor sztuki i architektury egipskiej na Uniwerystecie w Los Angeles przedstawia… pierwszą feministkę w starożytności, królową Hatszpesut.  Ta książka zabierze Was do Egiptu w czasy XVIII dynastii. Biografia tej niezwykłej kobiety zawiera mnóstwo interesujących faktów o egipskim społeczeństwie i zwyczajach, a oparta jest na źródłach archeologicznych. Będzie o kazirodczych małżeństwach, religijnych aktach seksualnych i ofiarach. Trudno o lepszy portret kobiecej siły, inteligencji i natury. 

 

Zobacz też: Drogie, droższe i… Oto nasza lista najbardziej luksusowych prezentów na święta!

4/8
Copyright @
4/8

4. Mitchel Kriegman, "Być jak Audrey Hepburn", Wydawnictwo kobiece

 

Dla wszystkich spragnionych historii z modą w tle. Akcja książki osnuta jest na historii najsłynniejszej małej czarnej, sukienki Givenchy, którą miała na sobie Audrey Hepburn w filmie „Śniadanie u Tiffany’ego”. To książka o tym jak przypadek może zmienić życie i o tym, że w świecie wielkich pieniędzy i celebrytów życie wcale nie jest usłane różami. Poznajcie Lisbeth, a wraz z nią ciemne sekrety najbogatszych mieszkańców Manhattanu.

 

Polecamy też: Wciąż szukasz idealnego prezentu dla niej na gwiazdkę? Przybywamy z pomocą!

 

5/8
Copyright @
5/8

5. Nick Jans, "Wilk zwany Romeo", Marginesy

 

Wilk mieszka na Alasce. To w sumie nic nowego, na Alasce mieszka wiele wilków. Ale ten jest wyjątkowy. Mieszka blisko ludzi, towarzyszy narciarzom, bawi się z psami, albo wyleguje się w słońcu na środku zamarzniętego jeziora. „Wilk zwany Romeo” to opowieść o przyjaźni wilka i człowieka. 

 

Zobacz też: Drogie, droższe i… Oto nasza lista najbardziej luksusowych prezentów na święta!

6/8
Copyright @
6/8

6. Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz, "Listy. Najlepiej w życiu ma Twój kot", Znak

 

Poetka i pisarz, którzy przez ponad 20 lat żyli w nieformalnym związku i nigdy nie zamieszkali razem, wymienili między sobą setki listów. W zbiorze są listy zabawne, liryczne, miłosne. Mieszają się w nich refleksje nad własnym stylem z cenami cielęciny. Bawią i wzruszają, tak jak potrafi wzruszyć dobra literatura. 

 

Polecamy też: Biżuteria na święta? Jak najbardziej! Przygotowaliśmy dla Was propozycje luksusowych prezentów

7/8
Copyright @
7/8

7. Mario Vargas Llosa, "Dzielnica występku", Znak

 

Mroczny trójkąt czyli media - seks - polityka pewnie sprawi, że jak zahipnotyzowani będziecie przekładać kolejne kartki prosząc w duchu, by się nie kończyły.

Odkryjecie świat niebezpiecznych związków, skandali i … bulwarówek, do którego zabiera Was noblista, jeden z najsłynniejszych współczesnych pisarzy i… kandydat na prezydenta Peru. „Quique ma wszystko: kochającą żonę, dobrze prosperujący biznes, zaufane grono przyjaciół. Prowadzi życie idealne do chwili, kiedy w jego gabinecie pojawia się człowiek w żółtych butach i z drwiącym wyrazem twarzy wręcza mu grubą kopertę pełną zdjęć. Quique szybko przekona się, że to nie wybuchające wokół bomby powinny budzić jego lęk, lecz że największe zagrożenie może czaić się za drzwiami jego sypialni.

 

Zobacz też: Wciąż szukasz idealnego prezentu dla niej na gwiazdkę? Przybywamy z pomocą!

8/8
Copyright @
8/8

8. Mark Miodownik, "W rzeczy samej. Osobliwe historie wspaniałych materiałów, które nadają kształt naszemu światu", Karakter

 

To nie jest powieść. To przygoda. Mark Miodownik odpowiada na najdziwniejsze pytania jakie jesteście w stanie sobie zadać - dlaczego banknoty szeleszczą, czy istnieją betonowe tkaniny i dlaczego czekolada rozpływa się w ustach. Autor po prostu z humorem odkrywa przed nami tajemnice zawarte w rzeczach, z którymi stykamy się na co dzień. Nie będziecie mogli oderwać się od lektury.

 

Polecamy też: Drogie, droższe i… Oto nasza lista najbardziej luksusowych prezentów na święta!

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.