Chelsea Clinton
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Czy córka pójdzie w ślady sławnego ojca? Chelsea Clinton wydała książkę o...

Olga Figaszewska 17 marca 2017 17:15
Chelsea Clinton
Fot. Getty Images

Chelsea Clinton właśnie wydaje nową książkę, o kobietach dla kobiet. O czym opowiada?

 

„She Persisted”

 

„She Persisted” („Nieustępliwa” tłum. red.) to ilustrowana książka dla dzieci zawierająca trzynaście historii inspirujących kobiet, które wg Entertainment Weekly, zapisały się na kartach historii Ameryki.

 

„Napisałam tę książkę dla każdego kto kiedykolwiek chciał upomnieć się o coś, ale był uciszany, dla każdego kto czuł się kiedykolwiek pominięty”, powiedziała Clinton w swoim oświadczeniu. „Tych 13 kobiet pokonało przeciwności losu i ukształtowało nasz kraj - czasem przez jasne, głośne wyrażanie swojego zdania, czasem poprzez bycie konsekwentną, czasem przez ujmujące podejście do publiczności”. Książka ma być swoistym apelem. Uświadamia młodym czytelnikom na całym świecie, że wytrwałość to potęga.

 

Książka Chelsea Clinton
Fot. materiały prasowe

 

Książka Chelsea Clinton

 

Każda z tych historii opowiada o kobiecie, która pokonała niesamowite przeciwności losu w dążeniach do osiągnięcia upragnionego celu. Mowa między innymi o: Harriet Tubman, Helen Keller, Oprah Winfrey, Nellie Bly, Maria Tallchief, Claudette Colvin, Clara Lemlich, Ruby Bridges, Margaret Chase Smith, Sally Ride, Florence Griffith Joyner i Sonia Sotomayor. Książka przedstawi także inną, ważną sylwetkę, czyją?

 

„Pomimo tego, nie ustąpiła”

 

„Pomimo tego, nie ustąpiła” - to hasło stało się potęgą dla kobiet lewicy. Inspiracją do stworzenia książki stała się postać Elizabeth Warren. W lutym, lider Senatu Mitch McConnell, użył tych słów do upomnienia senator Warren, kiedy postanowiła skrytykować nominację nowego przedstawiciela Departamentu Sprawiedliwości, Jeffa Sessionsa. Kobietę uciszono. „Ostrzegano ją. Wyjaśniano jej”, skomentował sytuację McConnell. „Pomimo to, nie ustąpiła”, dodał.


Książka na rynku ukaże się w maju, nie wiadomo czy część dochodów ze sprzedaży zostanie przekazana na pomoc dzieciom.

 

Polecamy też: Chelsea Clinton i Ivanka Trump. Tylko jedna będzie Pierwszą Córką USA. Czy ich przyjaźń to wytrzyma?

 

Kariera polityczna i życie prywatne Chelsea Clinton

 

Media spekulują o życiowych wyborach córki Billa i Hillary Clinton. Chelsea, ma spore szanse na to, by pójść w ślady prezydenckiej pary i rozpocząć polityczną karierę. Gazeta „The Hill”, zasugerowała ostatnio, że córka słynnego polityka, mogłaby wziąć udział w wyborach do Kongresu. Inni zwracają uwagę, że bardziej ambitnym celem byłoby rozpoczęcie starań o miejsce w Senacie. Jednak ewentualne pojawienia się Chelsea Clinton na arenie politycznej nie wzbudza entuzjazmu Demokratów.


Na razie to tylko domysły, a sama Clinton nie skomentowała medialnych pogłosek. Chelsea na co dzień jest matką dwójki dzieci i prowadzi intensywny tryb życia. Wyszła za mąż w 2010 za kolegę ze studiów, właściciela funduszu hedgingowego Marca Mezvinsky’ego. Angażuje się w pomoc charytatywną, zajmuje stanowisko wiceprzewodniczącej Clinton Foundation, którą założył jej ojciec. Oprócz tego, wykłada zarządzenia opieką medyczną na Uniwersytecie Columbia.

 

Polecamy też: Donald Trump: „Jako prezydent zrobiłbym kawał dobrej roboty”. Wywiad z milionerem i jego żoną Melanią

 

 

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?