Anita Sokołowska, Katarzyna Sokołowska, jam otw
Fot. Paweł Przybyszewski / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Noszą to samo nazwisko i odnoszą ogromne sukcesy. Czy Katarzyna Sokołowska  i Anita Sokołowska są spokrewnione?

Co tak naprawdę je łączy?

Maria Elas 21 kwietnia 2024 20:59
Anita Sokołowska, Katarzyna Sokołowska, jam otw
Fot. Paweł Przybyszewski / Forum

Obie odnoszą ogromne sukcesy, często możemy podziwiać je na ekranach naszych telewizorów. W sieci coraz częściej pojawia się zapytanie, czy znana reżyserka pokazów mody Katarzyna Sokołowska, o której zrobiło się głośno dzięki „Top Model” oraz aktorka Anita Sokołowska, która ostatnio zachwyca na parkiecie „Tańca z Gwiazdami” są rodziną. Jakie łączą je relacje? Czy są siostrami?

Kim jest Anita Sokołowska?

Anita Sokołowska ze światem aktorskim związana jest jeszcze od czasów studiów. Jej pierwszą rolą była Stefcia Rudecka w telewizyjnej wersji kultowej „Trędowatej”. Od tamtego czasu pojawiała się w niezliczonej ilości sztuk, filmów i seriali. Największą rozpoznawalność przyniosła jej jednak doktor Lena Starska, w którą wcieliła się w serialu „Na dobre i na złe”. Później zagrała także Zuzę Markiewicz w „Przyjaciółkach”. Obecnie możemy podziwiać ją na ekranie w nieco innym wcieleniu: aktorka wzięła udział w najnowszej edycji programu „Taniec z Gwiazdami”, w której w duecie z Jackiem Jeschke podbija serca telewidzów talentami tanecznymi. 

Anita Sokołowska, wywiad taniec z gwiazdami, kryzys, JAcek Jeschke
Fot. AKPA

Anita Sokołowska, Jacek Jeschke, Taniec z Gwiazdami, 2024 r.

Katarzyna Sokołowska: kariera 

Z kolei Katarzyna Sokołowska również studiowała aktorstwo oraz reżyserię, a później także dziennikarstwo i kulturoznawstwo, jednakże w końcu nie zdecydowała się łączyć swojej przyszłości z żadnym z nich. Jako studentka po raz pierwszy miała styczność ze światem mody: wówczas pracowała jako modelka. To wtedy właśnie zdecydowała, że moda to to, czym chce zajmować się w życiu. Zdecydowała, że zostanie reżyserką pokazów mody. Pierwszy wyreżyserowała z udziałem studentek. Później jej kariera sprawnie się rozwijała: szczególnie gdy zaczęła współpracować ze znanymi projektantami, duetem Paprocki & Brzozowski. 

Zobacz również: Poznali się na uczelni, pobrali się tuż po studiach. Kim jest żona Alberta Bachledy-Curusia, jednego z „książąt Podhala”?

Największą rozpoznawalność Kasia Sokołowska uzyskała jednak dopiero, gdy w 2013 r. zasiadła na fotelu jurorki w popularnym programie „Top Model”. Później została także ambasadorką biżuterii Apart, a w 2019 r. została wyróżniona nagrodą „Kobiety Roku Glamour 2019” w kategorii biznes.

Joanna Krupa, Michał Piróg, Marcin Tyszka, Dawid Wolińska, Katarzyna Sokołowska, Top Model - spotkanie prasowe. 2022
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Michał Piróg, Joanna Krupa, Marcin Tyszka, Katarzyna Sokołowska, Top Model, 2022 r.

Czy Anita Sokołowska i Katarzyna Sokołowska są spokrewnione? 

Internautów od jakiegoś czasu dręczy pytanie, czy Anita Sokołowska i Katarzyna Sokołowska są ze sobą w jakiś sposób spokrewnione. W szczególności w ostatnim czasie, gdy aktorka została jedną z uczestniczek w najnowszej edycji „Tańca z Gwiazdami”, coraz więcej osób próbuje poznać odpowiedź. 

Co ciekawe, plotki o tym, że są rodziną, mógł również podsycać fakt, że obie panie pochodzą z tej samej okolicy. Aktorka znana z „Przyjaciółek” urodziła się bowiem w Lublinie, a o trzy lata starsza reżyserka pokazów mody na świat przyszła w Lubartowie, położonym około 25 km od miasta. Dodatkowo są do siebie dość podobne: obie często wybierają podobny kolor włosów oraz mają te same błękitne oczy. Nic w tym dziwnego, że wiele osób myśli, że obie panie są siostrami lub kuzynkami. Okazuje się jednak, że obie panie nie są rodziną i łączy jedynie nazwisko i fakt, że obracają się w świecie show-biznesu.  

[Ostatnia publikacja na VIVA! Historie: 24.04.2024 rok]

Zobacz także: Wyszło na jaw, kim jest mąż Katarzyny Kolendy-Zaleskiej. Mało kto o tym wiedział

Anita Sokołowska, „Pytanie na śniadanie”, 11.07.2016
Fot. FORUM
Anita Sokołowska, „Pytanie na śniadanie”, 11.07.2016

Katarzyna Sokołowska, spotkanie prasowe „Top model”, Warszawa, 01.08.2022 rok
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Katarzyna Sokołowska, spotkanie prasowe „Top model”, Warszawa, 01.08.2022 r.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.