Michael Jackson molestował, nosił peruki i był królem popu
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Powstał nowy dokument o Michaelu Jacksonie! Jakie sekrety króla popu ujawni?

„Zabójstwo Michaela Jacksona” opisuje okoliczności śmierci artysty

Konrad Szczęsny 22 czerwca 2019 14:16
Michael Jackson molestował, nosił peruki i był królem popu
Fot. Getty Images

W filmie dokumentalnym Zabójstwo Michaela Jacksona mamy poznać tajemnice związane z okolicznościami śmierci króla popu 10 lat temu. Największe emocje budzi zapowiedź twórców dotycząca tego, że ujawnią, co odnaleziono w pokoju artysty, który od lat jest oskarżany o pedofilię.

Zabójstwo Michaela Jacksona: nowy dokument o śmierci króla popu

Relacje funkcjonariuszy prowadzących śledztwo w sprawie: Orlando Martineza, Dana Myersa i Scotta Smitha, tajemnice pokoju, w którym odnaleziono ciało Michaela Jacksona i ujawnienie okoliczności śmierci artysty – tego właśnie należy spodziewać się po nowym filmie Zabójstwo Michaela Jacksona, którego premiera już elektryzuje media na całym świecie.

Brytyjskie Mirror i The Sun opisują ze szczegółami to, co mamy zobaczyć w dokumencie i powołują się na słowa śledczych. Według ich relacji, pokój, w którym ostatnie dni życia spędził Michael Jackson nie wyglądał jak miejsce, w którym miałby on powrócić do zdrowia pod czujnym okiem dr. Conrada Murraya.

„Kartki przyklejone w całym pokoju, na lustrach i drzwiach. Nie wiem, czy były to teksty piosenek. Niektóre z nich brzmiały bardziej jak wiersze. Pokój, w którym był leczony, nie wyglądał na pomieszczenie nadające się do jakiegokolwiek rodzaju leczenia medycznego. Na łóżku był komputer, realistyczna lalka, zdjęcia reklam dzieci”, wymienia w filmie detektyw Martinez (tłumaczenie za Onet.pl).

Co więcej, śledczy nie mają wątpliwości, że opiekujący się królem popu doktor przed ich przyjazdem podjął stosowne kroki, by nie padł na niego cień podejrzenia. Wszystkie opakowania po lekach, jakie zastali oni w posiadłości Jacksona... były puste.

„Wiedzieliśmy, że dr Murray przestał albo udzielać resuscytacji krążeniowo-oddechowej, albo czekał z jej udzieleniem do momentu, kiedy wszystko wyczyścił. W ciągu 48 godzin okazało się, że to było coś więcej niż przedawkowanie”, zdradzają.

Twierdzą, że ich podejrzenia wzbudziła torba medyczna lekarza, w której znaleziono m.in. propofol, czyli lek usypiający, działający szybko i krótkotrwale.

Nowy film o Michaelu Jacksonie - premiera w Polsce

Niestety, póki co sensacyjny obraz będzie miał premierę w brytyjskiej telewizji Quest Red i QuestOD dziś, 22 czerwca, o godzinie 22.00. Na razie nie wiadomo czy film Zabójstwo Michaela Jacksona zostanie wyemitowany w Polsce. 

Śmierć Michaela Jacksona

Wiadomość o śmierci króla popu, która pogrążyła w żałobie tysiące jego fanów, obiegła media 25 czerwca 2009 roku, czyli 10 lat temu. Michael Jackson odszedł w swojej willi w Los Angeles. Oficjalną przyczyną zgonu było zatrzymanie akcji serca, jednak w toku śledztwa wyszło na jaw, że osobisty lekarz muzyka, Conrad Murray, podał swojemu podopiecznemu wspomniany wcześniej propofol. Został przez to skazany na cztery lata więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci. Po odbyciu połowy wyroku opuścił areszt i... skupił się na pisaniu książki o królu popu. Nie uniknął przy tym sensacyjnego tonu. Twierdził, że Michael Jackson chciał poślubić równocześnie dwie dziewczynki, które mu się podobały  

Michael Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku w swoim domu w Los Angeles:

Michael Jackson
Fot. Eugene Adebari / Rex Features/EAST NEWS

Oficjalną przyczyną śmierci króla popu było zatrzymanie akcji serca. Jakie sekrety i nowe okoliczności jego zgonu ujawni film „Zabójstwo Michaela Jacksona”?

Michael Jackson molestował, nosił peruki i był królem popu
Fot. Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?