Oskary 2017
OSKARY 2017

Kto poprowadzi galę? Kiedy poznamy laureatów Akademii? Wszystko, co musicie wiedzieć o Oscarach 2017

Olga Figaszewska 22 stycznia 2017 21:15
Oskary 2017

Kilka tygodni dzieli nas od poznania laureatów prestiżowych nagród filmowych. Czego jeszcze nie wiecie o nadchodzącej 89. ceremonii gali wręczenia Oscarów 2017? Kto poprowadzi ten niezwykły wieczór i które filmy są tegorocznymi faworytami? Odpowiemy na najczęściej zadawane pytania. 

 

Polecamy też: „Jackie” z Natalie Portman coraz bliżej Oscara. Werdykt wydała... sztuczna inteligencja!

 

Oscary 2017 

 

24 stycznia poznamy nominowanych Akademii w 24. kategoriach (w każdej od 2 do 5 nominacji, wyjątek stanowi kategoria za najlepszy film, w której nominowanych jest 10 filmów). Jednak najważniejsze decyzje komisja podejmie między 13-21 lutego. Po raz 89. uroczysta gala rozdania Oscarów 2017 odbędzie się z nocy 26 na 27 lutego (o 2:30 w nocy czasu polskiego) w Dolby Theatre w Los Angeles. Ceremonię poprowadzi Jimmy Kimmel, amerykański gwiazdor, na co dzień prowadzący popularny amerykański program telewizyjny „Jimmy Kimmel Live".

 

Oscary po raz pierwszy zostały przyznane przez Amerykańską akademię Filmową w 1929 roku. Od tamtego czasu to najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla producentów, reżyserów, aktorów, scenarzystów, kompozytów, jak również wszystkich osób, które bały udział przy produkcji filmu. To będzie święto pasjonatów światowego kina.

 

Nie możemy zapominać o przyznawanych Złotych Malinach, czyli antynagroda wręczana najgorszym filmom i aktorom w przededniu oscarowej gali.

 

Polecamy też: To może być kolejny Oscar dla Natalie Portman. Świat zachwyca się jej rolą jako Jacqueline Kennedy

 

Faworyci do Oscara

 

W tegoroczne nagrody powalczy aż 336 filmów. W czołówce znalazły się między innymi: „La La Land”, „Moonlight”, a także „Jackie”.  Świat zachwyca się  rolą Natalie Portman w filmie Pablo Larraina, czy ma ona szansę na zdobycie Oscara dla najlepszej aktorki? Wiadomo, że o złotą statuetkę nie powalczy film Andrzeja Wajdy - „Powidoki”. W historii aż 9 Polaków znalazło się wśród zdobywców złotej statuetki. 

Warto przypomnieć, że największym oskarowym rekordzistą był Walt Dinsey. Zdobył 59 nominacji, w tym 26 statuetek. 

 

Zobacz też: 5 nominacji do Złotych Globów. Poświęcenie i nadzieja w „Manchester by the Sea”. Już w kinach!

 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ mówi, że nie potrafiłaby być z kimś „bez zakochania”, i wspomina wszystkie swoje miłości. Laureat 8. edycji „Top Model”, DAWID WOSKANIAN, o życiu z zespołem Tourette’a, karierze i o tym, jak sobie radzi ze społecznym ostracyzmem. Jedyny taki wywiad: PAWEŁ DELĄG versus PAWEŁ DELĄG. JENNIFER ANISTON i BRAD PITT – czy miłość po 16 latach od rozstania jest w ogóle możliwa?