Natalie Portman w filmie "Jackie"
Fot. materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

„Jackie” z Natalie Portman coraz bliżej Oscara. Werdykt wydała... sztuczna inteligencja!

Olga Figaszewska 17 stycznia 2017 14:45
Natalie Portman w filmie "Jackie"
Fot. materiały prasowe

Czy „Jackie” ma szanse na zdobycie Oskara? Niedawno pisaliśmy o tym  jak świat zachwyca się  rolą Natalie Portman w filmie Pablo Larraina. . Dziś to bardzo prawdopodobne! Według producentów oprogramowania z Luminoso Technologies, nagrodę Akademii za najlepszy film otrzyma dzieło chilijskiego reżysera.

 

Polecamy też: To może być kolejny Oscar dla Natalie Portman. Świat zachwyca się jej rolą jako Jacqueline Kennedy

 

Werdykt sztucznej inteligencji


Programiści z Luminoso Technologies sugerując się stworzonym algorytmem przez firmę z Massachusetts ogłosili, że tegoroczny Oskar należy do „Jackie”. Co twórcy sztucznej inteligencji brali pod uwagę przy ogłaszaniu zwycięzcy?  Przede wszystkim komputery dokonały zestawienia kilkunastu nominowanych produkcji. Producenci oprogramowania brali pod uwagę przede wszystkim analizę i przetwarzanie języka. Sztuczna inteligencja przeanalizowała recenzje 50 najpopularniejszych filmowych produkcji (z lat 2013-2015) opublikowanych na serwisie IMDb. Komputery zbadały ponad 84 tysiące tekstów, skupiając się na zauważalnym powiązaniu występujących w nich określeń z werdyktem Akademii Filmowej. Okazało się, że słowa „oszałamiający”, „kinematografia”, „arcydzieło”, „efekty wizualne” miały wpływ na dokonanie ostatecznego wyboru. Spośród trzynastu oskarowych faworytów, sztuczna inteligencja wybrała zwycięzcę, którym jednoznacznie okazał się film „Jackie” wyprzedzając przy tym „Moonlignt” czy „La La Land”.

 

Zobacz też: Natalie Portman jako Jacqueline Kennedy? Zobacz zwiastun filmu "Jackie" w reżyserii Pablo Larraina

 

Doceniona rola Natalie Portman

 

Zagraniczne media wielokrotnie podkreślały, że aktorka ma ogromne szanse na zdobycie Oskara w kategorii dla „Najlepszej aktorki”. Natalie zachwyciła świat nie tylko świetną grą aktorską, doceniono również jej akcent - łudząco podobny do stylu mówienia Jacqueline Kennedy.

 

Film „Jackie” znalazł się w ścisłej czołówce faworytów Amerykańskiej Akademii Filmowej. Opowiada historię pierwszych czterech dni z życia Jacqueline Kennedy tuż po zabójstwie jej męża, Johna F. Kennedy'ego w 1963 r. Film pokazuje sceny zamachu, pogrzeb prezydenta, a przede wszystkim przedstawia skomplikowany, psychologiczny portret Jackie. Produkcja szturmem podbiła serca widzów na całym świecie, zdobyła 30 prestiżowych nagród, otrzymała ponad sto nominacji.

 

 

Zobacz także: Jackie Kennedy zrobiła wszystko, by chronić pamięć o JFK. Mimo że nie był idealnym mężem...


Oskary 2017

 

Uroczysta gala rozdania Oskarów 2017 odbędzie się 26 lutego w Dolby Theatre w Los Angeles. Ceremonię poprowadzi Jimmy Kimmel, amerykański gwiazdor, na co dzień prowadzący popularny amerykański program telewizyjny. Laureatów poznamy w nocy z 26 na 27 lutego. Dokładnie za tydzień poznamy nominacje Akademii w 24. kategoriach.

 

Przeczytaj także: Elektryzująca Natalie Portman została twarzą nowej kampanii Rouge Dior! Jak sprawdziła się w roli seksownej Paryżanki?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.