km 6 marca 2016 18:06
1/10
Tomasz Schuchardt, Antoni Królikowski
Copyright @Materiały prasowe
1/10

Już 6 marca na antenie Telewizji Polskiej zagości nowy serial o życiu Eugeniusza Bodo. Plejada gwiazd, znakomite kreacje aktorskie, międzywojenne przeboje w zaskakujących aranżacjach, spektakularne układy choreograficzne i rozmach scenograficzny – tak w skrócie można opisać najnowszą produkcję TVP o gwiazdorze międzywojennego kina i kabaretu. W postać tytułowego Bodo wciela się dwóch aktorów. Młodego gwiazdora zagrał Antoni Królikowski, a dorosłego - Tomasz Schuchardt.

 

Bodo był prawdziwym idolem swoich czasów. Vivantem, playboyem i królem życia. Niespotykaną charyzmą i urokiem osobistym przyciągał tłumy widzów i... kobiet. Stał się ikoną mody i dobrego stylu, a jego piosenki śpiewała cała Polska. Był gwiazdą międzywojennej popkultury. Czy serial o czarującym gwiazdorze okresu międzywojennego podbije serca widzów podobnie jak "Czas honoru" czy "Anna German"?

 

 

Polecamy: Gwiazdy na planie serialu „Bodo”: Królikowski, Kazadi, Hirsch i inni ZDJĘCIA.

2/10
Antoni Królikowski
Copyright @Mat. prasowe
2/10

Antoni Królikowski zagrał młodego Bodo, który postanawia wyprowadzić się z biednej i ponurej Łodzi, by wyruszyć na podbój świata. Towarzyszy mu przyjaciel, żydowski krawiec, Moryc Blum, którego zagrał Piotr Żurawski.

Moryc Blum i Eugeniusz Bodo są przyjaciółmi z dzieciństwa. Mój bohater pochodzi z krawieckiej, biednej rodziny i za namową Eugeniusza wyrusza za nim w świat, w poszukiwania szczęścia i sukcesu. Jest młodym, odważnym gościem. Razem z Bodo chcą się wyrwać z biednej Łodzi oraz skosztować lepszego życia. Dwóch 17-latków ucieka z domu, nic nikomu nie mówią i ruszają w świat; do Warszawy, do Poznania, później Moryc wyjeżdża do Berlina. Ale wraca – zdradził w wywiadzie dla „Teletygodnia” Piotr Żurawski.

 

3/10
Antoni Królikowski
Copyright @Mat. prasowe
3/10

Po przeprowadzce do stolicy, Bodo pierwsze poważne sukcesy zaczął odnosić w roku 1921 dołączając do słynnego warszawskiego kabaretu "Qui Pro Quo". Utalentowany, przystojny i niezwykle uwodzicielski artysta szybko staje się ulubieńcem publiczności, a przede wszystkim kobiet.
 

4/10
Tomasz Schuchardt
Copyright @Mat. prasowe
4/10

Romanse Bodo są ważnymi wątkami w wyprodukowanym przez Telewizję Polską serialu. Rolę scenicznych i życiowych partnerek Bodo wcieliły się: Anna Pijanowska jako Ada, Anna Próchniak jako Nora Ney, Patricia Kazadi jako Reri i Roma Gąsiorowska jako Zula Pogorzelska. Z każdą z nich wiąże się osobna, pełna namiętności historia.

5/10
Copyright @
5/10

Patricia Kazadi wcieliła się w postać Tahitanki Anna Chevalier "Reri", czyli największej miłości Eugeniusza. Zakochani planowali ślub, lecz ostatecznie do niego nie doszło. Powodem zerwania zaręczyn miało być nadużywanie alkoholu przez niedoszłą żonę gwiazdora.

6/10
Copyright @
6/10

Produkcja Telewizji Polskiej została bardzo starannie przygotowana. Zdjęcia do serialu „Bodo” rozpoczęły się pod koniec maja i trwały do listopada 2015 r. Powstawały w 300 obiektach zdjęciowych, m.in. w: Łodzi, Zgierzu, Wrocławiu, Warszawie, Żyrardowie, Milanówku i Modlinie. W serialu zagrało ponad 340 aktorów, statystowało w nim 4000 statystów, a przy produkcji pracowała ekipa licząca 300 osób.

7/10
Copyright @
7/10

Kostiumy do serialu "Bodo" doskonale oddają przedwojenny styl. Wszyscy były specjalnie szyte na potrzeby produkcji. Pojawiły się również stroje z epoki, które sprowadzane były z Londynu, Paryża i Pragi.

8/10
Copyright @
8/10

W "Bodo" zadbano także o odpowiednią oprawę muzyczną. Każdy z aktorów śpiewa i podobno świetnie im to idzie! W serialu usłyszymy nie tylko znane utwory Bodo jak „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Okay”, „Ach te baby”, „Ach śpij kochanie”, ale też międzywojenne szlagiery innych wykonawców: „To wszystko umiem ja”, „Może kiedyś innym razem”, „Dla Ciebie chcę być biała”, „Lim pam pom”. Wszystkie piosenki oraz układy choreograficzne aktorzy wykonywali samodzielnie. Serial pokaże także kulisy realizacji filmów, w których zagrał Eugeniusz Bodo, m.in.: „Rywali”, „Głosu pustyni”, „Czarnej Perły”, „Pieśniarza Warszawy”, „Pietro wyżej”, „Paweł i Gaweł” czy „Strachy”.

9/10
Copyright @
9/10

W obsadzie serialu zobaczymy całą plejadę polskich gwiazd. Oprócz Antoniego Królikowskiego i Tomasza Schuchardta, a także Patrici Kazadi w serialu zagrali także: Agnieszka Wosińska, Mariusz Bonaszewski,Anna Pijanowska, Anna Próchniak, Roma Gąsiorowska, Piotr Żurawski, Józef Pawłowski, Mateusz Damięcki, Robert Gonera, Edyta Herbuś, Maja Hirsch, Adam Fidusiewicz, Magdalena Stużyńska, Bartek Kasprzykowski, Karolina Gorczyca i wielu innych.

10/10
Copyright @
10/10

Premiera nowego serialu o Eugeniuszu Bodo w TVP1 już 6 marca o godz 20:25.

Wideo

Odkryj kulisy sesji zdjęciowej "Zostań twarzą Kinder Bueno"!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz, Anna Lewandowska i Jessica Mercedes Kirschner. Pięć niezwykłych kobiet w niezwykłej sesji VIVY!. Janusz L. Wiśniewski w mocnej rozmowie o współczesnych kobietach oraz Debora i Joszko Brodowie z 11-stką dzieci o sile rodziny.