Reklama

Już 24 czerwca we wszystkich polskich kinach pojawi się komedia, którą zapamiętacie na długo… „Pięciu mężczyzn spotyka się na kursie samorozwoju, prowadzonym przez charyzmatycznego coacha, który obiecuje, że naprawi ich relacje z partnerkami. Jednak kontrowersyjne metody samozwańczego specjalisty stawiają ich życie na głowie, co prowadzi do serii zabawnych, niekiedy mrożących krew w żyłach konsekwencji. SAMIEC ALFA drzemie w każdym mężczyźnie, pytanie czy należy go budzić?”, czytamy w opisie. Dowiedz się, co jeszcze czeka Cię w kinie.

Reklama

Opis filmu Samiec Alfa – od 24 czerwca w kinach

„Samiec Alfa” to autorski film wpisany w konwencję czarnej komedii, który w przewrotny sposób opowiada o mechanizmach działania coachingów osobowych. To obraz współczesnego świata, w którym za wariata może zostać uznany najbardziej racjonalnie myślący człowiek, a szaleńcy skutecznie manipulują faktami, stając się autorytetami. To również historia o tym do czego zdolny jest człowiek chcący stworzyć własny mit, dzięki któremu zapisze się na kartach historii zapewniając sobie nieśmiertelność.

materiał promocyjny

Bohaterowie dotkną popularnego ostatnio tematu… Pomimo, że coaching jest zjawiskiem bardzo młodym, szturmem zdominował naszą codzienność. Zewsząd zalewają nas hasła zapewniające, że możemy być lepszą wersją siebie. Charyzmatyczni coache stali się celebrytami gromadzącymi wokół siebie miliony fanów. Każdy kraj ma swoją gwiazdę. W Stanach Zjednoczonych Tony Robbins za godzinę konsultacji potrafi wziąć setki tysięcy dolarów, z kolei w Polsce Mateusz Grzesiuk daje wykłady na największych uniwersytetach. Dzisiaj coachem może być każdy, komu ludzi uwierzą, że „sky is the limit”.

Świat w filmie "Samiec Alfa" jest z pozoru normalny i poukładany. Ma to swoje odzwierciedlenie w sposobie opowiadania historii. Z czasem jednak zarówno budynek, kurs, na który dostaje się główny bohater, jak i sam rozwój wypadków wpadają w odmęty surrealizmu. Narastające szaleństwo, udziela się bohaterowi i zaczyna działać na widzów. Wraz z tą zmianą, ewoluuje strona wizualna filmu. Realizm zaczyna ustępować stylistyce snu, który szybko okazuje się być najgorszym koszmarem…

materiał promocyjny

Kim są scenarzyści i reżyserzy filmu?

Katia i Igor Priwieziencew są absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej. W 2016 wspólnie zrealizowali wielokrotnie nagradzany krótki metraż „Leader”, który w 2021 został rozwinięty do pełnego metrażu. Igor jest twórcą krótkometrażowego film „La Chasse”, brał też udział w realizacji wielu reklam i teledysków. Kati debiutem fabularnym jest stworzony z Pawłem Tarasiewiczem film „Hel” (Warszawski Festiwal Filmowy), jest też autorką scenariusza do filmu „Narzeczony na niby” 2018, który w Polskich kinach zgromadził 1.200.000 widzów. W latach 2010-2020 Katia była członkiem Fundacji Amondo Films, jest też współzałożycielką Amondo Kino. Zrealizowała kilkanaście teledysków m.in. „Bezwładnie” dla Micromusic (nagroda Yach).

Reklama

Zobacz zwiastun najnowszego dzieła twórców.

Reklama
Reklama
Reklama