Kultowe Filmy na walentynki 2021
Fot. Mat. prasowe
walentynki

Brak pomysłu na Walentynki 2022? Oto nasze propozycje na wieczór filmowy!

Romantyczne filmy wszech czasów, które możecie zobaczyć we dwoje…

Marta Roszewska 14 lutego 2022 16:30
Kultowe Filmy na walentynki 2021
Fot. Mat. prasowe

Presja związana z Walentynkami może nieco przytłoczyć. Co, gdybyśmy powiedzieli Ci, że wcale nie musisz przenosić gór, by zorganizować romantyczny wieczór walentynkowy? I to bez wychodzenia z domu! Proponujemy wieczór filmowy. By nadać wydarzeniu romantyczny klimat, przygotuj odpowiednio swoje mieszkanie. Świece, butelka szampana i nastrojowa muzyka będą idealne. Najlepiej wyświetlić film z projektora na ścianie, ozdabiając ją lampkami z ciepłym światłem. Do tego materac, mnóstwo poduszek i... gotowe! A jeśli nie macie czasu na aranżowanie przestrzeni, to… kanapa sprawdzi się równie dobrze. Nic trudnego prawda? Największym wyzwaniem będzie jednak dobór odpowiedniego filmu. Może to być Wasz ulubiony film, do którego wracacie od czasu do czasu. Jeśli jednak takiego nie macie, przygotowaliśmy dla Was listę kultowych komedii romantycznych, idealnych na walentynkowy wieczór 2022!

ZOBACZ TEŻ: Top 20 najlepszych komedii romantycznych wszech czasów. NASZ RANKING

Filmy na Walentynki 2022 - „To skomplikowane”

Idealny przykład komedii romantycznej na Walentynki. Jane (Meryl Streep), na co dzień prowadzi restaurację i utrzymuje przyjacielskie relacje ze swoim byłym mężem Jakiem (Alec Baldwin). Sytuacja komplikuje się, gdy Jake poślubia młodszą od siebie kobietę. Jane czuje się zepchnięta na boczny tor, ale wkrótce na horyzoncie pojawia się architekt Adam (Steve Martin). Pełne humoru przygody bohaterów oraz romantyczne wątki z pewnością umilą Wasz walentynkowy wieczór!

Filmy na Walentynki 2022 - „Narzeczony na niby”

Margaret Tate (Sandra Bullock) to Kanadyjka mieszkająca w Nowym Jorku u szczytu kariery. Kiedy wydaje się, że wszystko będzie rozwijać się po jej myśli, pojawiają się kłopoty. Zaniedbała bowiem procedury wizowe i grozi jej deportacja z USA. Margaret wpadanie jednak na genialny pomysł, by uzyskać amerykańskie obywatelstwo poprzez małżeństwo. Oświadcza więc swoim przełożonym, że właśnie wychodzi za mąż, za swojego asystenta Andrew Paxtona (Ryan Reynolds). Gdy zaskoczony Andrew nie chce zgodzić się na jej propozycję, Margaret stawia mu ultimatum - albo zawrze z nią fikcyjny związek małżeński, albo wyląduje na ulicy. Nie mając wyjścia Andrew musi zabrać Margaret na Alaskę, aby przedstawić ją swoim rodzicom...

Filmy na Walentynki 2022 - „Duchy moich byłych”

Connor Mead (Matthew McConaughey) jest typowym łamaczem kobiecych serc. W tej samej chwili podczas trwającej telekonferencji, porzuca trzy dziewczyny. I nie ma w tym nic dziwnego, że na ślubie swojego brata, Connor ma tylko jeden cel: zdobyć jedną z druhen, której do tej pory jakimś cudem nie udało mu się uwieść. Jednak duch jego zmarłego wujka Wayne'a - który nauczył go, jak rozkochiwać i porzucać kobiety - ma inny plan. Chce odbudować wiarę Connora w prawdziwą miłość. W trakcie realizacji tej trudnej misji, wuj będzie potrzebował wielu duchów byłych dziewczyn Connora. 

Filmy na Walentynki 2022 - „To właśnie miłość”

Film opowiada historie wielu osób, które tylko pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. W rzeczywistości ich losy jakoś się przeplatają. Możemy zapoznać się z kilkoma rodzajami miłości: do drugiej osoby, do brata, do pasierba, zupełnie zwariowanej, wszechobecnej, ale jednak czasami niesprawiedliwej, zaborczej i wymagającej wielkiego poświęcenia. W jednej z głównuch ról - Hugh Grant, który gra premiera Wielkiej Brytanii. Już pierwszego dnia swojej kadencji zakochuje się w młodej pracownicy. Początkowo nie zdaje sobie sprawy ze swego uczucia, jednak gdy sam prezydent USA okazuje jej swoje zainteresowanie - premier postanawia zawalczyć o dziewczynę.  

CZYTAJ TEŻ: Pomysł na Walentynki: 7 hoteli, które rozbudzą zmysły!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…