Edyta Górniak, Robert Janowski, lata 90. XX wieku
Fot. Wojciech Glinka / Forum
NIEZWYKŁE RELACJE

Dzieliło ich 11 lat, połączyło „Metro”. Relacja Edyty Górniak i Roberta Janowskiego do dziś jest serdeczna

„Dla mnie Edyta zawsze będzie kimś, kto ma światowy potencjał”, mówił aktor

Maria Elas 15 września 2023 18:16
Edyta Górniak, Robert Janowski, lata 90. XX wieku
Fot. Wojciech Glinka / Forum

Według plotek, odtwórcy głównych ról „Metra” spotykali się ze sobą także poza teatrem. Chociaż ani Edyta Górniak, ani Robert Janowski nie potwierdzili tych doniesień, przez lata utrzymywali ciepłe stosunki. Jak teraz wygląda ich relacja?

Edyta Górniak i Robert Janowski poznali się na planie „Metra”

Przed laty chodziły pogłoski, że Edyta Górniak, odtwórczyni roli Anki, która podbiła serca fanów, śpiewając „Litanię”, spotykała się w sekrecie ze swoim kolegą z planu musicalu Janusza Józefowicza „Metro”, Robertem Janowskim. O 11 lat starszy od niej aktor był ówcześnie mężem Katarzyny Kalicińskiej, z którą ma urodzonego w 1988 roku syna Makarego. Nic nie wskazuje jednak na to, by to zażyłość z debiutująca aktorką stała za rozpadem pierwszego małżeństwa wieloletniego prowadzącego programu „Jaka to melodia”. Wydaje się, że łączyła ich po prostu serdeczna przyjaźń i porozumienie dusz...

Mimo że międzynarodowa premiera „Metra” na Broadwayu nie odniosła jednak takiego sukcesu, jak w Polsce, dla odtwórców głównych ról pojawiła się niesamowita oferta. Okazało się, że Robert Janowski, Edyta Górniak, a także Katarzyna Groniec zostali zauważeni przez agenta znanego amerykańskiego aktora Roberta De Niro. „Skoro graliśmy główne role na Broadwayu i wzbudzaliśmy naszym spektaklem poruszenie, to wysoce prawdopodobne było, że zaraz dostaniemy kolejne propozycje, na których taki agent dobrze zarobi” wyjawił Robert Janowski w wywiadzie z Michałem Misiorkiem dla portalu Plejada. Jednakże z planowanej współpracy nic nie wyszło: „Gdy pojawiły się w prasie złe recenzje „Metra”, agent Roberta De Niro tak szybko, jak się pojawił, tak szybko zniknął. Nie chciał już z nami pracować”, wspominał. Aktorzy wcielający się w Ankę i Jana wrócili więc do Polski.

Edyta Górniak, lata 90. XX wieku
Fot. WOJTEK RZAZEWSKI/East News

Edyta Górniak, lata 90. XX wieku

Robert Janowski ciepło wspominał Edytę Górniak

Spektakl wystawiany był na polskich scenach przez kilka lat. Współpracę z Edytą Górniak i Katarzyną Groniec Robert Janowski wspomina ciepło. „Wszyscy byliśmy wtedy dzieciakami zakochanymi w tym projekcie. Graliśmy główne role, ludzie na widowni szaleli, wiedzieliśmy, że bierzemy udział w czymś wyjątkowym”. Gdy po latach drogi oryginalnej obsady spektaklu rozeszły się, aktorzy mieli ze sobą raczej sporadyczny kontakt. Nie znaczyło to jednak, że przestali się nawzajem wspierać. „Edyta ma światowy głos i szkoda tylko, że nie zrobiła międzynarodowej kariery”, skomplementował dawną koleżankę Robert Janowski.

Gdy w 2016 r. Edyta Górniak przegrała w preselekcjach do Eurowizji z Michałem Szpakiem i Margaret (zajęła wówczas dopiero trzecie miejsce), Robert dopatrywał się winy w doborze repertuaru. „Dla mnie Edyta zawsze będzie kimś, kto ma światowy potencjał. Mogłaby śpiewać na każdej scenie świata. W duecie z Celine Dion wcale nie wypadałaby blado. Dorównuje absolutnie każdej piosenkarce na świecie. Jednak nie miała szczęście do repertuaru. Jeśli miałbym stworzyć ranking najlepszych głosów w Polsce, to właśnie Edyta jest według mnie najwybitniejszą wokalistką” mówił w wywiadzie z „SHOW” prezenter telewizyjny.

Czytaj także: Halina Kunicka wychowała jedynego syna. Kiedyś Marcin Kydryński był pogodnym i radosnym chłopcem...

Monika Janowska, Robert Janowski, Monika i Robert Janowscy, VIVA! 11/2021
Fot. Łukasz Kuś

Robert Janowski z żoną Moniką, sesja dla magazynu „VIVA!”, maj 2021 roku

Niezliczone związki Edyty Górniak

Dwukrotnie rozwiedziony Robert Janowski w 2013 roku poślubił absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych Monikę Głodek, która w przeszłości także miała już dwóch mężów. Para jest ze sobą od ponad dziesięciu lat.

Natomiast w życie miłosne Edyty Górniak przez lata zawitało wielu mężczyzn. Gwiazda spotykała się m.in. z aktorem Dariuszem Kordkiem, dziennikarzem Piotrem Kraśką, Robertem Kozyrą czy z Adamem Sztabą, chociaż w rzeczywistości lista panów powiązanych z diwą jest o wiele dłuższa. 11 listopada 2005 roku Edyta Górniak poślubiła Dariusza Krupę, z którym pozostawała w związku przez pięć lat. Mają razem syna Allana, który przyszedł na świat w 2004 roku. Prócz partnerów artystka wiele razy zmieniała także miejsce zamieszkania. Chociaż znaczną część życia spędziła w Warszawie i w Londynie, przez jakiś czas mieszkała także w Krakowie, w Los Angeles czy w Zakopanem...  

Czytaj także: Bycie gwiazdą nie jest dla niej, Stefcią Rudecką została przez przypadek. Dla rodziny Elżbieta Starostecka poświęciła karierę

Edyta Górniak, Robert Janowski, lata 90. XX wieku
Fot. Wojciech Glinka / Forum

Edyta Górniak, Robert Janowski, lata 90. XX wieku

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.