Świąteczny film od piątku w kinach
Fot. Kadr z filmu "Last Christmas"
ZE ŚWIATA FILMU

Last Christmas z Emilią Clarke i Emmą Thompson już w piątek w kinach!

Świąteczny film inspirowany muzyką George’a Michaela!

Ida Marszałek 28 listopada 2019 18:45
Świąteczny film od piątku w kinach
Fot. Kadr z filmu "Last Christmas"

Chociaż od premiery brytyjskiej komedii To właśnie miłość minęło już sześć lat, wciąż jest ona stałym gościem bożonarodzeniowej ramówki telewizyjnej i co roku wzrusza widzów tak samo. Jednak po tylu latach nadeszła pora na świeżą propozycję, która godnie zastąpiłaby świąteczny hit. Ogromne szanse na przejęcie pałeczki ma nowa brytyjska produkcja Last Christmas, której premiera odbędzie się już w ten piątek. Na ekranie będzie można podziwiać znaną z Gry o tron Emilię Clarke oraz niezawodną Emmę Thompson. Nadzieją napawa fakt, że znana z błyskotliwego poczucia humoru, Thompson jest również autorką scenariusza. Za kamerą stanął Paul Feig, twórca filmu Druhny.

Zobacz naszą zapowiedź
Fot. Kadr z filmu "Last Christmas"

Zwiastun filmu „Las Christmas” 

Fabuła filmu „Las Christmas”

Główną bohaterką filmu jest Kate (Emilia Clarke), która pracuje jako elf w londyńskim sklepie ze świątecznymi artykułami. Dziewczyna nie jest zadowolona ze swojego obecnego życia, które jest konsekwencją złych decyzji podjętych przez nią w przeszłości. Gdy poznaje Toma (Henry Golding), pierwszy raz od dawna zaczyna wierzyć, że jej los może się odmienić. Tych dwoje młodych ludzi pozornie nie ma ze sobą nic wspólnego, jednak w święta nawet największe cuda mają szansę się spełnić.

Zobacz naszą zapowiedź
Fot. Kadr z filmu "Last Christmas"

Inspiracja piosenkami George’a Michaela

Film ma dużą szansę powtórzyć sukces swojego brytyjskiego poprzednika, nie wiadomo jednak czy podoła oczekiwaniom widzów. Pewne jest jednak to, że seans umilą nam piosenki George’a Michaela, którymi twórcy inspirowali się podczas kręcenia filmu. W sumie wykorzystano aż 15 jego utworów. Pomysł na scenariusz powstał jeszcze przed śmiercią muzyka, który zmarł w pierwszy dzień świąt 2016 roku. Emma Thompson miała możliwość skonsultować się z nim osobiście i jak twierdzi, zarys filmu bardzo mu się podobał. Aktorka i scenarzystka podkreśla, że szczególnie zainteresowanie Michaela wzbudziły tematy bezdomności oraz nierówności społecznych. Bardzo możliwe więc, że oprócz dużej dawki świątecznego klimatu Last Christmas zapewni nam temat do głębszych przemyśleń.  

Zobacz naszą zapowiedź
Fot. Kadr z filmu "Last Christmas"

Plakat filmu Last Christmas:

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.