Plotki na temat kontynuacji
Fot. Kadr z filmu "Powrót do przyszłości"
ZE ŚWIATA FILMU

Powstanie kolejna część Powrotu do przyszłości?

Czy kultowa seria wróci na ekrany kin?

Ida Marszałek 11 marca 2020 17:41
Plotki na temat kontynuacji
Fot. Kadr z filmu "Powrót do przyszłości"

Film Roberta Zemeckisa Powrót do przeszłości wszedł na ekrany kin w 1985 roku i szybko zyskał uwielbienie publiczności. Przygody Marty'ego McFly'a, który za pomocą wehikułu cofa się do czasów młodości swoich rodziców, doczekała się aż dwóch kontynuacji, a cała trylogia nosi dziś miano kultowej. W kontekście ostatnich decyzji wytwórni filmowych o wznowieniu wielu popularnych serii, plotki o nowej części Powrótu do przeszłości wcale nie zaskakują. Gwiezdne wojny, Pogromcy duchówJumanji to tylko niektóre tytuły, które powróciły do nas po ponad 20 latach przerwy. Czy czekają nas zatem całkiem nowe przygody McFly'a i doktora Browna? I kto miałby wcielić się w ikoniczne postacie?

Nowa wersja "Powrotu do przyszłości" - fanowski deepfake

Ponowne zamieszanie wokół kultowej serii zaczęło się od opublikowanego na YouTubie krótkiego filmu przedstawiającego fragment oryginalnego Powrotu do przeszłości, jednak z pewnymi zaskakującymi zmianami. Zamiast twarzy prawdziwych odtwórców ról McFly'a i profesora - Michaela J. Foxa i Christophera Lloyda zobaczyliśmy te należące do Toma Hollanda (znanego z roli Spider-mana w serii Avengers) oraz Roberta Downey Jr. (słynącego również z roli jednego z Avengersów - Iron Mana). Film został przerobiony za pomocą tak zwanego "deepfake". Jest to specjalna technika obróbki obrazu, dzięki której można nałożyć na siebie różne ludzkie twarze. Film wyświetlono ponad 6 milionów razy, co tylko potwierdza ogromne zainteresowanie wielbicieli serii, którzy chętnie zobaczyliby popularnych marvelowskich aktorów odgrywających role ich ulubionych bohaterów. Tym bardziej, że relacja między Spider-manem a Iron Manem bardzo przypominała tę łączącą McFly'a z profesorem, a sam Tom Holland przyznał się, że przy kreowaniu postaci Avengersa zainspirował się właśnie bohaterem Powrotu do przyszłości

Powrót do przyszłości Tom Holland komentarz

Wspomniany filmik był wprawdzie od początku opisany jako "nieprawdziwy", jednak i tak wywołał spore zamieszanie. Fani z całego świata zaczęli sobie zadawać pytanie czy kontynuacja kultowej serii jest w ogóle możliwa. Sprawę skomentował nawet sam Tom Holland w wywiadzie dla BBC Radio 1.

Jak się okazało rozmowy o możliwej kontynuacji serii rzeczywiście miały miejsce! Jak powiedział Tom Holland:

"Skłamałbym, jeśli bym stwierdził, że w przeszłości nie było dyskusji o zrobieniu remake'u, ale ten film jest najbardziej perfekcyjnym filmem, albo jednym z najbardziej perfekcyjnych i nie mógłby być zrobiony lepiej."

Młody aktor wyraził również chęć odtworzenia sceny przerobionej przez ekipę filmiku deepfake, pochwalił przy tym twórców za ich świetną robotę. Zażartował nawet, że Rober Downey Jr. mógłby nawet ponieść ewentualne koszty związane z wyprodukowaniem takiego klipu. Obiecał pomówić o tym ze starszym kolegą.

Tom Holland skomentował tę sprawę także dla programu Access Hollywood podczas uroczystej premiery filmu Naprzód:

Czy powstanie nowa wersja "Powrotu do przyszłości"?

Jak wynika ze słów aktora o nowej wersji kultowego filmu na razie nie może być mowy. Prawa do serii należą do scenarzysty Boba Gale'a oraz do reżysera Roberta Zemeckisa, którzy w kontraktach mają zagwarantowane, że wszelkie próby stworzenia kontynuacji Powrotu do przyszłości muszą być przez nich zatwierdzone. A na nową wersję twórcy nie chcą się zgodzić. Bob Gale zapytany w wywiadzie o losy franczyzy bardzo negatywnie wypowiedział się o możliwych remake'ach. Jak stwierdził, film mógłby powstać dopiero, kiedy on i Robert Zemeckis pożegnaliby się z tym światem. Jak powiedział: "Specjalnie umieściliśmy napis: «Koniec» jako zwieńczenie trzeciej części." Podobno wielu producentów starało się o prawa do serii, jednak żadne pieniądze nie były w stanie przekonać twórców oryginału do zmiany stanowiska.

Wygląda na to, że jednak nie doczekamy się kontynuacji trylogii z przełomu lat 80. i 90. Jednak pewnym pocieszeniem może być fakt, że remake'i nie zawsze się udają. Czasem lepiej zostawić kultową serię w spokoju, zwłaszcza jeśli, jak powiedział Tom Holland, jest ona perfekcyjna. 

Odtwórcy głównych ról Powrotu do przyszłości: Michael J. Fox i Christopher Lloyd wspólnie podczas charytatywnego eventu:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

All in with @mrchristopherlloyd at @michaeljfoxorg Poker Night!

Post udostępniony przez Michael J Fox (@realmikejfox)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…