Piotr Skarga aktor, Beata Aponowicz, opłatek aktorski w Masce, grudzień 2004 roku
Fot. Mikulski/AKPA
NIEZWYKŁE RELACJE

Piotr Skarga wziął ślub z trzecią żoną po 30 latach związku. Ujawnił smutny powód

„Dobrze żyło nam się na kocią łapę”, mówi aktor

Maria Elas 15 września 2023 14:21
Piotr Skarga aktor, Beata Aponowicz, opłatek aktorski w Masce, grudzień 2004 roku
Fot. Mikulski/AKPA

Piotr Skarga najbardziej rozpoznawalny jest dzięki rolom docenta Jana Duraja w serialu „W labiryncie” oraz Piotra Nowika, jednego z głównych bohaterów serialu „Bulionerzy”. Chociaż od ponad dziesięciu lat jest na emeryturze, wcale nie zamierza rezygnować z aktorstwa. Zdradził także, dlaczego po ponad trzech dekadach nieformalnego związku z Beatą Aponowicz, para zdecydowała się na ślub.

Piotr Skarga: to żona zmotywowała go do zmiany

Pod koniec lat 80. Piotr Skarga pojawiał się regularnie w serialu telewizyjnym „W labiryncie”. Zaraz po „Bulionerach” to właśnie ta rola zapewniła mu największą popularność. Jednak gdy produkcję zdjęto z anteny, miał problem ze znalezieniem nowej pracy: „Nie dość, że żadne nie przychodziły, to gdy sam próbowałem załatwić sobie jakąś pracę, słyszałem, że za bardzo kojarzę się z Durajem”, wspomina w wywiadzie z Michałem Misiorkiem dla serwisu Plejada.pl. Na kilka lat wyprowadził się z Polski i pracował jako budowlaniec: tynkował i ocieplał domy. Po powrocie do kraju na początku lat 90. został kelnerem w pizzerii. Ku swojemu zdziwieniu, ludzie nadal kojarzyli go z roli w „W labiryncie”. Mimo to artyście nie został zaproponowany żaden poważny angaż. Dorabiał, prowadząc szkolenia czy sprzedając odkurzacze, kilka razy trafiła mu się także drobna rola w Teatrze Komedia, bajkach dla dzieci czy w serialu, dzięki czemu zawsze trzymał się blisko aktorstwa. Jak przyznał, w trudnych czasach wspierała go żona Beata Aponowicz, z wykształcenia pianistka.

Według aktora to właśnie dzięki niej „aż tak źle nie było”. Para poznała się w studenckim klubie „Remont”. Jak wspomina odtwórca roli Jana Duraja, „to był 19 września 1989 r., noc z poniedziałku na wtorek. Każdego roku celebrujemy ten dzień uroczystą kolacją w restauracji”. Para zaczęła się spotykać, a nowa wybranka  aktora motywowała go do pracy i stabilizacji. Piotr Skarga, który przez lata prowadził życie pełne imprez i alkoholu, przyznał: „Beata stworzyła nam dom i spowodowała, że polubiłem być w nim, w takim prawdziwym, którego wcześniej nie miałem”.

Czytaj także: Halina Kunicka wychowała jedynego syna. Kiedyś Marcin Kydryński był pogodnym i radosnym chłopcem...

Piotr Skarga aktor, Beata Aponowicz, Gala Kociarz Roku 2015, 23.02.2016 rok
Fot. Gałązka/AKPA

Piotr Skarga aktor, Beata Aponowicz, Gala Kociarz Roku 2015, 23.02.2016 rok

Piotr Skarga i Beata Aponowicz skończyli z życiem na kocią łapę

Mimo tego, że od dnia, w którym się poznali, minęło już ponad 30 lat, para przez długi czas nie sformalizowała swojego związku. Aktor był już dwukrotnie żonaty (z Krystyną Skargą oraz z Magdaleną Wołłejko). W wywiadzie dla Plejady wyznał, że nie stanął z Beatą Aponowicz przez wiele lat na ślubnym kobiercu, ponieważ jak mówił: „ślub nie był nam do szczęścia potrzebny”. Wszystko zmieniło się jednak po latach, gdy jego stan zdrowia zaczął się pogarszać. „Czekała mnie poważna operacja tętnicy i serca. Choć wierzyliśmy, że wszystko dobrze się skończy, mieliśmy świadomość, że to ryzykowny zabieg. Gdyby coś mi się stało, Beatka miałaby masę problemów ze sprawami spadkowymi i nie tylko” opowiadał gwiazdor „Bulionerów”. „W związku z tym uznaliśmy, że zalegalizujemy nasz związek. Zrobiliśmy to, bo w naszym kraju wciąż nie uznaje się związków partnerskich” kontynuował.

Para wyznała jednak, że ich ślub był tylko formalnością, a między nimi nic się nie zmieniło: „Nawet obrączek zwykle nie nosimy, choć mamy cztery. Cały czas o nich zapominamy. Ale nasza miłość kwitnie. Jesteśmy parą przyjaciół i od lat tworzymy fantastyczny związek”, zwierzył się Piotr Skarga.

Państwo Skargowie pobrali się w Świnoujściu. Ich świadkami zostali Zyta i Janusz Żmurkiewiczowie. Po uroczystym wymienieniu się srebrnymi obrączkami z bursztynem nowożeńcy wykąpali się w Bałtyku.

Czytaj także: Zbigniew Zapasiewicz i Iwona Słoczyńska: była pierwszą kobietą, dla której próbował wyzwolić się z nałogu

Piotr Skarga aktor, Beata Aponowicz, opłatek aktorski w Masce, grudzień 2004 roku
Fot. Mikulski/AKPA

Piotr Skarga aktor, Beata Aponowicz, opłatek aktorski w Masce, grudzień 2004 roku

Piotr Skarga: czuję się lepiej, gdy mam co robić

W najnowszym wywiadzie Piotr Skarga wyznał, że na razie nie myśli o zakończeniu kariery: „Jestem na emeryturze od 10 lat i, na szczęście, cały czas pracuję. I to dość intensywnie. To mi pozwala zachować witalność. Zdecydowanie lepiej się czuję, gdy mam co robić”, mówi aktor. Obecnie zobaczyć go można w serialu „Leśniczówka”, emitowanym od 2018 roku. Wciela się tam w Tadeusza Zalewskiego. Jak sam przyznał, uważa się za szczęściarza, ponieważ otaczają go kobiety, które kocha. Ma oczywiście na myśli swoją żonę Beatę, córkę z pierwszego małżeństwa Magdalenę oraz dwie wnuczki: Julię i Hanię.  

Czytaj także: Bycie gwiazdą nie jest dla niej, Stefcią Rudecką została przez przypadek. Dla rodziny Elżbieta Starostecka poświęciła karierę

Piotr Skarga aktor, Beata Aponowicz, premiera spektaklu „Test”, 11.06.2018 rok
Fot. Podlewski/AKPA

Piotr Skarga aktor, Beata Aponowicz, premiera spektaklu „Test”, 11.06.2018 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.