Doda, Viva! marzec 2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
ZE ŚWIATA FILMU

Katarzyna Figura, Jan Englert i... Doda ujawniła pełną obsadę filmu Dziewczyny z Dubaju!

Znamy datę kinowej premiery

Rafał Kowalski 10 czerwca 2020 12:59
Doda, Viva! marzec 2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Producenci Doda i Emil Stępień oraz reżyserka Maria Sadowska rozpoczęli prace nad filmem Dziewczyny z Dubaju. Choć produkcja trafi do kin 22 stycznia 2021 roku, to już wiadomo o niej coraz więcej. Właśnie zdradzono nazwiska plejady polskich aktorów, którzy uświetnią projekt swoim udziałem. Tak wielu znanych gwiazd, które zechcą wziąć udział w kontrowersyjnym filmie niewielu się spodziewało…

Pełna obsada filmu Dziewczyny z Dubaju. W kinach od 22 stycznia 2021 roku

Według informacji prasowej, którą otrzymaliśmy, w Dziewczynach z Dubaju zagrają: dawno niewidziana Katarzyna Figura, aktorskie małżeństwo Jan Englert i Beata Ścibak-Englert a także aktorzy młodego pokolenia: Paulina Gałązka, Katarzyna Sawczuk, Olga Kalicka, Anna Karczmarczyk i Józef Pawłowski. Taką obsadę potwierdziła też w swoim mediach społecznościowych Dorota Rabczewska-Stępień.

O czym będzie produkcja, która już dziś wzbudza ogromne dyskusje? „Oparte na prawdziwych wydarzeniach „Dziewczyny z Dubaju” zdemaskują hipokryzję polskiego show biznesu i ujawnią całą prawdę na temat tzw. „afery dubajskiej”, w którą zamieszane były zarówno celebrytki i modelki, jak również wiele znanych postaci ze świata polityki, biznesu, czy sportu”, czytamy w komunikacie prasowym. Także w nim poznajemy też główną bohaterkę filmu i fragment jej historii, którą zobaczymy za pół roku na ekranach kin. „Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę…”, napisali twórcy filmu.

Maria Sadowska jest przekonana, że Dziewczyny z Dubaju będą dla niej jako reżyserki w pewnym sensie przełomowe. „Po raz pierwszy w swojej filmowej karierze podejmuję temat bohatera, a raczej bohaterki, która nie jest w jednoznaczny sposób pozytywna. Jest to dla mnie bardzo ciekawa i nowa droga, zupełnie nowe doświadczenie.[…] Ciemna strona ludzkiej natury, to do czego być może każdy z nas jest zdolny bądź nie jest, to temat, który zawsze fascynował i widzów, i filmowców. Takie pytanie chciałabym, żeby widz zadał sobie po wyjściu z kina. Podejmujemy też niezwykle ważny temat handlu ludźmi, oraz tego, że dzisiejszy świat jest pełen hipokryzji i przyzwolenia na to. To film o tym jak bardzo powierzchownie i relatywnie postrzegamy i oceniamy rzeczywistość”, twierdzi artystka, której powierzono najważniejsze zadanie na planie.

Nad obrazem czuwa też między innymi Doda, która jest producentką filmu. Ze słów piosenkarki wynika, że niektórzy powinni bać się nadchodzącej premiery… „Moją misją jest robienie filmów z morałem. Zadaniem „Dubajek” jest, by młode dziewczyny poczuły dumę i satysfakcję ze swoich ambicji, ciężkiej pracy i niechodzenia na skróty. Aby sztuczny blichtr niektórych celebrytek nie był wzorem do naśladowania i powodem do zazdrości. W tej historii za każdą kupioną firmową torebką kryje się sprzedaż moralności i siebie. Nie zapomniałam jednak o drugiej stronie medalu. Film pokaże również hipokryzję klientów z Polski, którzy do dnia dzisiejszego cieszą się z nienagannego medialnego wizerunku mężów i ojców. Ups”, napisała Dorota Rabczewska-Stępień na swoim Facebooku.

Zdjęcia do Dziewczyn z Dubaju będą kręcone nie tylko w Polsce, ale i Cannes, Nicei, Courchevel i Dubaju. Pójdziecie do kin? 

Doda, Viva!
Fot. Iza Grzybowska/Makata

Maria Sadowska, Marysia Sadowska, Viva! 20/2013
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Katarzyna Figura, VIVA! czerwiec 2015, 12/2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF

Beata Ścibakówna i Jan Englert, Viva! maj 2007
Fot. Jacek Poremba

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.