Ewa Puszczyńska
Fot. Gilbert Flores/Variety via Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Ogromny sukces Polaków na tegorocznej gali rozdania Oscarów, gratulacje płyną z całego świata. Ewa Puszczyńska nie kryje radości

Film, za który odpowiadała otrzymał dwie statuetki

Karol Sowa 11 marca 2024 08:56
Ewa Puszczyńska
Fot. Gilbert Flores/Variety via Getty Images

Za nami 96. gala rozdania Oscarów, którą dzisiaj żyje cały świat. Poza ogromnym sukcesem filmu Oppenheimer, nie zabrakło zachwytów nad Strefą interesów, która otrzymała aż dwa Oscary. Przypomnijmy, że producentką produkcji była Polka — Ewa Puszczyńska. 

Oscary 2024: Wielki sukces Polaków

Na 96. gali rozdania Oscarów nie zabrakło Polskiego akcentu. Dlaczego? Otóż film — Strefa interesów otrzymał dwie statuetki za: Najlepszy dźwięk i najlepszy film międzynarodowy. Przypomnijmy, że producentką tego dzieła jest Polka — Ewa Puszczyńska.

W Dolby Theatre zjawili się również: Radosław Śmigulski — dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Jędrzej Sabliński — członek Polskiej Akademii Filmowej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Był na dnie, dzisiaj sięgnął po pierwszego Oscara w karierze. Przemówienie Roberta Downey Jr. wzruszyło niemal wszystkich

Ewa Puszczyńska
Fot. Gilbert Flores/Variety via Getty Images

Kim jest Ewa Puszczyńska?

Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Łódzkim. Dzisiaj Ewa Puszczyńska jest jedną z najlepszych polskich producentek, która od 29 lat współpracuje z Opus Film. W 2007 roku została ekspertką Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Co więcej, prowadzi zajęcia na produkcji filmowej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej i Telewizyjnej i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.

Natomiast od 2015 roku jest członkinią zarządu Akademii, a siedem lat później została przewodniczącą Komisji Oscarowej. Nie każdy też wie, że w 2020 roku znalazła się na lisice Variety 500 najbardziej wpływowych ludzi w branży. 

CZYTAJ TEŻ: Są niemal nierozłączni, tworzą wspaniały muzyczny duet. Billie Eilish i jej brat pobili rekord na tegorocznej gali rozdania Oscarów

Ewa Puszczyńska
Fot. Pawel Wodzynski/East News

TAGI #Oscary

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.