Kto walczy o niego w tym roku? Kto wygra?

Gabriela Czernecka 28 lutego 2018 11:00

Kto wygra Oscary 2018? Zwycięzców tegorocznych Oscarów poznamy już 4 marca 2018 roku. Kto zostanie okrzyknięty najlepszą aktorką? W tym roku nominowane w tej kategorii zostały: Sally Hawkins (Kształt wody), Frances McDormand (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri), Margot Robbie (I, Tonya), Saoirse Ronan (Lady Bird), Meryl Streep (Czwarta władza). Do kogo trafi ten tytuł? Poznajcie kobiety nominowane w tej kategorii!

Oscary 2018: najlepsza aktorka

Oscary 2018 to niewątpliwie najważniejsze filmowe wydarzenie na świecie. Nic nie da niezliczona ilość statuetek na koncie, jeśli wśród nich nie ma Oscara. Kto zdobędzie Oscary 2018? Typy zwycięzców tegorocznego rozdania nagród już pojawiają się w sieci. Najwięcej spekulacji wzbudza kategoria najlepszej aktorki pierwszoplanowej. 

Pięć wybitnych aktorek, pięć świetnych i profesjonalnie zagranych wcieleń aktorskich. NIby nie powinno być wątpliwości, kto powinien otrzymać Oscara 2018 w tej kategorii, a jednak! W ubiegłym roku zgodnie z prognozami i przewidywaniami internautów największym zwycięzcą gali Oscary 2017 został film Damiena Chazelle'a La La Land. Film otrzymał łącznie sześć statuetek.

W kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa statuetkę zdobyła faworytka, czyli Emma Stone. Aktorka wcieliła się w początkującą aktorkę Mię. Jej wcielenie aktorskie zostało docenione i Emma Stone zabrała tego wieczoru Oscara do domu. W tym roku szanse bardzo się wyrównały. 

O Oscara 2018 w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa powalczą: Sally Hawkins (Kształt wody), Frances McDormand (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri), Margot Robbie (I, Tonya), Saoirse Ronan (Lady Bird), Meryl Streep (Czwarta władza). Która z nich zdobędzie Oscara?

Oscary 2018: wyniki

Kto zdobędzie statuetkę podczas tegorocznych Oscarów? Przekonamy się o tym już w najbliższą niedzielę, 4 marca. Wyniki Oscarów 2018 oczywiście krótko po ogłoszeniu znajdziecie na viva.pl 

1/6
impreza Vanity Fair 2017, Emma Stone
Copyright @Getty Images
1/6

Oscary 2017: najlepsza aktorka pierwszoplanowa. W ubiegłym roku statuetka trafiła do Emmy Stone za rolę Mii w musicalu La La Land. „Za każdym razem, gdy Emma Stone pojawia się na ekranie, czujemy codzienność i niezwykłość życia”, pisał o jej roli Stephen Romei. 4 marca 2018 odbędzie się rozdanie Oscarów 2018. Kto powalczy o statuetkę w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa podczas tegorocznych Oscarów?

2/6
Oscary 2018: najlepsza aktorka:Saoirse Ronan (Lady Bird)
Copyright @Getty Images
2/6

Oscary 2018: najlepsza aktorka: Saoirse Ronan (Lady Bird). To trzecia nominacja tej młodej, zaledwie 23-letniej aktorki. O czym jest film Lady Bird? To słodko-gorzki komediodramat o dojrzewaniu nastolatki w katolickim liceum, która chce wyrwać się z pod opieki matki i ruszyć w nieznane, by zdobywać świat i spełniać marzenia.

Tytułowa Lady Bird (Saoirse Ronan w tej roli) jest zwykłą nastolatką z Sacramento, która dusi się matczynymi oczekiwaniami, próbuje wyrwać ze schematu życia, jakie narzuca jej społeczeństwo i stara się znaleźć sposób na samą siebie. Czy Lady Bird zdobędzie Oscara? 

Saoirse Ronan została doceniona przez Amerykańską Akademię Filmową już dwukrotnie, ale jak na razie 23-latka na swoim koncie Oscara nie ma. Pierwszą nominację do Oscara w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa przyniosła jej rola Briony Tallis w Pokucie.

W 2016 otrzymała drugą nominację, tym razem za najlepszą rolę pierwszoplanową w filmie Brooklyn. Czy 4 marca 2018 roku otrzyma swojego pierwszego Oscara? Jak to się mówi, do trzech razy sztuka!

Oscary 2018: Saoirse Ronan nominacja w kategorii najlepsza aktorka

Nominowana za film: Lady Bird

Liczba nominacji do Oscarów Saoirse Ronan: 3

Najważniejsze filmy Saoirse Ronan: Nostalgia anioła, Pokuta, Brooklyn, Lady Bird

3/6
Oscary 2018: najlepsza aktorka:Frances McDormand (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Copyright @Getty Images
3/6

Oscary 2018: Frances McDormand (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri) najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Aktorka uważana jest za faworytkę tegorocznych Oscarów. W filmie Trzy billboardy za Ebbing, Missouri wciela się w Mildred Hayes, która mimo upływu czasu nie może pogodzić się ze śmiercią córki.

Na swoim koncie Frances McDormand ma już jednego Oscara. W 1996 roku została uhonorowana tytułem najlepszej aktorki pierwszoplanowej Nagrodą Akademii Filmowej za rolę ciężarnej policjantki w Fargo. Czy Frances McDormand zdobędzie Oscara? Zobaczymy!

Oscary 2018: Frances McDormand nominacja w kategorii najlepsza aktorka

Nominowana za film:Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Liczba nominacji do Oscarów Frances McDormand: 5

Najważniejsze filmy Frances McDormand: Missisipi w ogniu, U progu sławy, Człowiek ciemności, Fargo, Na granicy, Daleka północ, Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

4/6
Oscary 2018: najlepsza aktorka: Margot Robbie (I, Tonya)
Copyright @Getty Images
4/6

Oscary 2018: Margot Robbie (I, Tonya) najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Przełomem w karierze Margot Robbie okazał się być rok 2013. We wrześniu ukazał się film z jej udziałem, Czas na miłość, a jeszcze w grudniu tego roku Wilk z Wall Street. Choć główną rolę grał Leonardo DiCaprio, uwagę widzów przede wszystkim przykuła właśnie ona.

Od tamtej pory rok w rok pokazują się minimum dwa filmy z jej udziałem, a Margot Robbie z dnia na dzień okrzyknięto nową gwiazdą Hollywood! W tym roku miała okazję wcielić się w Tonyię Harding, łyżwiarki figurowej. Jak historię Tonyi Harding przedstawił w swoim filmie Craig Gillespie? Z pewnością bardzo realistycznie!

Nic dziwnego, że Amerykańska Akademia Filmowa doceniła jego dzieło. Film Jestem najlepsza. Ja, Tonya otrzymał trzy nominacje do Oscarów 2018 w kategoriach: aktorka pierwszoplanowa (Margot Robbie), aktorka drugoplanowa (Allison Janney) i najlepszy montaż. Faktycznie, metamorfoza Margot Robbie robi wrażenie! Czy to właśnie ona zdobędzie Oscara 2018 w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa?

Oscary 2018: Margot Robbie nominacja w kategorii najlepsza aktorka

Nominowana za film: Jestem najlepsza. Ja, Tonya

Liczba nominacji do Oscarów Margot Robbie: 1

Najważniejsze filmy Margot Robbie: Wilk z Wall Street, Jestem najlepsza, Ja, Tonya, Focus, Tarzan: Legenda

5/6
Oscary 2018: najlepsza aktorka:Meryl Streep (Czwarta władza)
Copyright @Getty Images
5/6

Meryl Streep to jedna z najpopularniejszych aktorek Hollywood. W ubiegłym roku otrzymała 20 nominację do Oscara w karierze (tym razem za obraz Boska Florence), ale na swoim koncie ma (tylko) trzy Oscary za takie filmy jak: Sprawa Kramerów (w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa), Wybór Zofii oraz Żelazna Dama w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa. 

Rozdanie Oscarów 2018 już 4 marca!

W tym roku Meryl Streep została nominowana w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa za wcielenie w Kay Graham. O czym jest film Czwarta władza? To oparta na faktach historia pierwszej w Ameryce kobiecie, która została wydawcą prasowym w Washington Post. Staje przed trudną decyzją. 

Czy to wcielenie aktorskie Meryl Streep zapewni jej czwartego Oscara?

Oscary 2018: Meryl Streep nominacja w kategorii najlepsza aktorka

Nominowana za film: Czwarta władza

Liczba nominacji do Oscarów Meryl Streep: 21

Najważniejsze filmy Meryl Streep: Diabeł ubiera się u Prady, Mamma Mia!, Julie & Julia, Żelazna Dama, Pożegnanie z Afryką, Wybór Zofii, Sprawa Kramerów.

6/6
Oscary 2018: najlepsza aktorka:Sally Hawkins Kształt wody
Copyright @Getty Images
6/6

Kształt wody Guillermo del Toro z 13. nominacjami do Oscarów 2018! „Żaden film nie jest mi tak bliski i to właśnie z niego jestem najbardziej dumny. To niesamowite uczucie - widziałem go już 190 milionów razy i wciąż płaczę przez trzy lub cztery minuty. Tę produkcję można nazwać bajką na niespokojne czasy, gdyż jest lekiem dla współczesnego świata, gdzie co dzień budzimy się z coraz gorszymi wieściami”, mówi reżyser o swoim dziele.

Sally Hawkins jest córką ilustratorów książek dla dzieci. Swoją karierę aktorską rozpoczęła w 2002 roku, początkowo występując w sztukach teatralnych. Szybko zaczęła się pojawiać na wielkim ekranie. Czy rola w filmie Kształt wody przyniesie Sally Hawkins upragnionego Oscara?

Oscary 2018:  Sally Hawkins nominacja w kategorii najlepsza aktorka

Nominowana za film: Kształt wody

Liczba nominacji do Oscarów  Sally Hawkins: 2

Najważniejsze filmy Sally Hawkins: Kształt wody, Maudie, Blue Jasmine, Kwiat pustyni

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.