Sprawdź, które kinowe hity są dostępne online!

Ida Marszałek 19 marca 2020 18:45

Za oknem robi się coraz ładniej, nic więc dziwnego, że ciężko jest nam wytrzymać zamknięcie w czterech ścianach. Warto jednak osłodzić sobie czas kwarantanny seansem dobrego filmu. Na szczęście wiele z uznanych zeszłorocznych produkcji jest już dostępne online. W końcu to że utknęliśmy w domach nie musi oznaczać, że jesteśmy całkowicie odcięci od kultury. Rok 2019, był naprawdę dobrym czasem dla kinematografii. Do tego stopnia, że gdy tworzyliśmy ranking 10 najlepszych filmów, zupełnie nie mogliśmy się zdecydować. Wówczas w zestawieniu nie zmieściła się nawet tak doskonała produkcja jak Ból i blask Pedro Almodóvara, która zdecydowanie zasługuje na naszą uwagę. Niezwykle wysoki poziom tegorocznych Oscarów również jest dowodem na liczbę mocnych propozycji, jakie oferowały nam kina w zeszłym roku. Polecamy więc myśleć pozytywnie i dobrze wykorzystać przymusowe "wolne" choćby na nadrobienie licznych przebojów kinowych z zeszłego roku. W naszym zestawieniu celowo nie wymieniamy znakomitych filmów wyprodukowanych przez Netflixa: Historii małżeńskiej oraz Irlandczyka, które oczywiście mona zobaczyć na popularnej platformie. Jakie jeszcze tytuły są dostępne online i po które najlepiej sięgnąć? Podpowiadamy w naszej galerii! 

1/7
Oscary 2020
Copyright @Kadr z filmu "Parasite"
1/7

Zwycięzca czterech Oscarów, w tym w kategorii "Najlepszy film" jako pierwsza w historii produkcja nieanglojęzyczna! Tak celnej społecznej diagnozy dawno nie postawiono. Kto jeszcze nie widział "Parasite", powinien szybko nadrobić straty. Teraz można obejrzeć go ze swojej kanapy, bo jest dostępny na Player.pl!

2/7
Filmy dostępne online
Copyright @Kadr z filmu "Portret kobiety w ogniu"
2/7

Zaskoczenie festiwalu w Cannes, "Portret kobiety w ogniu" to chyba najpiękniejsza miłosna historia, jaką zobaczyliśmy w zeszłym roku. Jeśli nie boicie się uronić kilku łez, zdecydowanie warto zagłębić się w tę historię. I kino nie jest Wam do tego potrzebne - film będzie dostępny na Vod.pl od 27 marca!

3/7
Filmy dostępne online
Copyright @Kadr z filmu "Ból i blask"
3/7

Wzruszające i bardzo osobiste wyznanie reżysera Pedro Almodóvara, zamknięte w filmowej opowieści o kryzysie twórczym. W roli głównej Antonio Banderas, od którego nie sposób oderwać wzroku. Tak samo jak od niezwykle wysmakowanych, soczystych kadrów. "Ból i blask" dostępny na Player.pl. 

4/7
Filmy dostępne online
Copyright @Kadr z filmu "Wysoka dziewczyna"
4/7

Kantemir Bałagow, obiecujący reżyser młodego pokolenia zdecydował się ukazać rosyjską rzeczywistość powojenną i efekt jest wstrząsający! "Wysoka dziewczyna" to kino bez wątpienia genialne, przesycone smutkiem i tęsknotą za życiem, którego bohaterkom nie będzie dane doświadczyć. Dostępne na Vod.pl.

5/7
Film Joker, Joaquin Phoenix
Copyright @Materiały prasowe
5/7

Joaquin Phoenix w swojej oscarowej roli! Zdumiewająca transformacja jaką przeszedł aktor zasługuje na wszystkie laury. Choć to zdecydowanie Phoenix jest tutaj gwiazdą, "Joker" może się pochwalić również świetnymi zdjęciami, doskonałą ścieżką dźwiękową oraz bardzo aktualnym tematem. Do zobaczenia na platformie Chili.

6/7
Filmy dostępne online
Copyright @Kadr z filmu "Faworyta"
6/7

"Faworyta" to już trzeci film Jorgosa Lantimosa z hollywoodzką obsadą. Olivia Colman, Rachel Weisz i Emma Stone dają tutaj aktorski popis w najlepszym gatunku. Chociaż łzy śmiechu dowodzą, że jest to komedia, nie zabrakło również typowych dla reżysera przemyśleń na temat umowności ludzkich obyczajów. Teraz na serwisie Chili.

7/7
Boże Ciało
Copyright @mat. pras.
7/7

Polski kandydat do Oscara, który wzbudził zachwyt nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. "Boże Ciało" Jana Komasy uświadamia, że do wiary potrzeba jedynie otwartego umysłu. Jeśli do tej pory nie było czasu, by wpaść do kina, teraz nadarza się idealna okazja, by go nadrobić. Film można zobaczyć na Player.pl. 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.