Nowe wersje filmów Disneya
Fot. Mat. prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Czy może być coś lepszego niż bajki Disneya? Oto najlepsze filmowe wersje!

Mulan, Król Lew, a może...

Gabriela Czernecka 16 października 2020 17:59
Nowe wersje filmów Disneya
Fot. Mat. prasowe

Czy może być coś lepszego, niż bajki Disneya w jesienny wieczór? Oczywiście! Filmowe wersje ulubionych produkcji! W tym roku premierę miał film Mulan, który nawiązywał do wcześniejszych filmów animowanych z 1998 i 2004 roku. Wielu zastanawiało się, czy twórcy wiernie odtworzą historię Mulan, a może wprowadzą pewne zmiany. Nic dziwnego, że produkcja wzbudzała spore zainteresowanie. To jednak nie pierwszy takim przypadek, gdy bajka Disneya pojawiła się na dużym ekranie jako film aktorski. W ubiegłym roku mieliśmy okazję podziwiać odnowioną wersję filmu Król Lew, a niedawno poinformowano, że powstanie kolejna. Mówi się także, że rozpoczęto przygotowania do filmu o Cruelli ze 101 dalmatyńczyków czy film o Małej Syrence. Filmowych wersji kultowych bajek powstało już całkiem sporo. Wśród nich są m.in. Piękna i Bestia, ale też historia Kopciuszka. Które warto obejrzeć? Oto najlepsze filmowe wersje bajek Disneya!

Filmowe wersje bajek Disneya: Mulan

To najnowsza filmowa wersja jednej z bajek Disneya. Twórca od samego początku zapowiadał, że jego wersja będzie sporo różniła się od animacji Disneya z 1998 roku. Zabrakło słynnego smoka Muszu, ale pojawiło się kilka innych ciekawych postaci. Mulan wciąż pozostaje jednak główną postacią w filmie, a jej historia nadal inspiruje i motywuje do wiary w swoje marzenia, nie poddawania się i podążania za głosem swojego serca.

Filmowe wersje bajek Disneya: Król Lew

Disney w ubiegłym roku przedstawił przygody króla dżungli w animowanej wersji, odtwarzając produkcję z 1994 roku. Król Lew w reżyserii Jona Favreau cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Nie dało się jednak nie zauważyć, że nowa produkcja nie była odwzorowaniem jeden do jednego. Mimo to Król Lew był jednym z najchętniej oglądanych filmów 2019 roku.

Filmowe wersje bajek Disneya: Krzysiu, gdzie jesteś?

Książka A.A.Milne’a opowiadająca o przygodach Kubusia Puchatka doczekała się wielu animacji. Jedną z najpopularniejszych były Przygody Kubusia Puchatka z 1977 roku. Niełatwo było uchwycić charakterystyczną atmosferę panującą w Stumiliowym Lesie. Podjął się tego Marc Foster, realizując film Krzysiu, gdzie jesteś?. Produkcja opowiada o losach dorastającego Krzysia, który nagle spotyka swoich dawnych przyjaciół.

Filmowe wersje bajek Disneya: Kopciuszek

Kopciuszek z 1950 roku był jedną z pierwszych zrealizowanych przez Disneya, przez co mocno odcisnął się w pamięci. Nic dziwnego, że niewielu podejmowało próby odzwierciedlenia fabuły. I tak w 2015 roku powstał Kopciuszek Kennetha Branagha, którego największą chyba zaletą są zjawiskowe stroje i świetna obsada. W głównych rolach m.in. Cate Blanchett, Helena Bonham Carter, Lily James oraz Richard Madden.

Filmowe wersje bajek Disneya: Piękna i Bestia

Piękna i Bestia z 1991 roku również doczekała się nowej wersji. Film Piękna i Bestia Disneya powstał w 2019 roku i cieszył się ogromną popularnością. Romantyczna opowieść w formie musicalu podbiła serca widzów, a do tego śpiewająca Emma Watson w roli Belli? To trzeba zobaczyć. Nikogo nie zdziwi więc informacja, że film przyniósł producentom ponad 1,2 miliarda dolarów zysku.

Filmowe wersje bajek Disneya: Tarzan

Historię Tarzana, postaci wymyślonej przez Edgara Rice’a Burroughsa wielokrotnie przekładano na wielki ekran. Wersja Disneya z 1999 roku cieszyła się jednak największa popularnością. W 2013 roku postanowiono stworzyć kolejną filmową wersję. Tarzan. Król dżungli zdobył jednak ogromne zainteresowanie widzów i fanów bajek Disneya. Produkcja W reżyserii Reinharda Klossa utrzymana została w oparciu o oryginalną historię. Co ciekawe, trzy lata później powstała inna część filmu, Tarzan. Legenda, w którym w rolę Tarzana wcielił się Alexander Skarsgard, a w rolę Jane Margot Robbie odbiła się jeszcze szerszym echem w mediach.

Filmowe wersje bajek Disneya: Aladyn

Historia Aladyna według Dinseya powstała w 1992 roku. Była to swobodna adaptacja historii o magicznej lapie i Aladynie z Księgi tysiąca i jednej nocy. W 2019 roku film o Aladynie przeniósł na wielki ekran Guy Richie. Film odniósł spektakularny sukces, a Willi Smith w roli Dżinna to kreacja aktorska, jakiej długo nie zapomnicie!

Filmowe wersje bajek Disneya: Dumbo

Dumbo to kolejna produkcja Disneya, która niedawno doczekała się filmowej wersji. W 2019 roku ukazała się odsłona Dumbo w reżyserii Tima Burtona. To zdecydowanie film dla wielbicieli filmów animowanych, które mają rozgrzać serce i wzruszyć. 

Filmowe wersje bajek Disneya: Cruella, Król Lew 2, Mała Syrenka

Dla fanów bajek Disneya mamy także dobrą wiadomość. Biorąc pod uwagę sukces dotychczasowych filmowych wersji bajek Disneya sprzed lat, wytwórnia już pracuje nad kolejnymi filmami, które mogą podbić Wasze serca. Powstanie między innymi druga część Króla Lwa. Za kamerą Króla Lwa 2 stanie laureat Oscara. Barry Jenkins jest autorem głośnego filmu Moonlight, który został uhonorowany trzema statuetkami w tym za najlepszy film. Za scenariusz odpowiada Jeff Nathanson, który współtworzył zeszłoroczny film Król Lew. Na razie nie wiadomo jednak, czy nowa część przygód Króla Lwa będzie odwzorowaniem oryginalnej produkcji. Wiadomo jedynie, że twórcy chcą opowiedzieć o korzeniach Mufasy. 

Ma powstać także film o Cruelli de Mon, ekstrawaganckiej miłośniczki futer, która najpierw próbuje ukraść, a następnie ściga zagubione szczeniaki. Cruellę zagra laureatka Oscara Emma Stone. Produkcja ma opowiedzieć jej historię i wyjaśnić, co sprawiło, że stała się bezduszna i nienawidzi szczeniąt. Fabuła dzieje się przed wydarzeniami z 101 dalmatyńczyków. Młoda Cruella de Mon, w którą wciela się Emma Stone, jest fanką stylu punk. Akcja filmu będzie osadzona w latach 80. Premiera jest planowana na 2021 rok. 

Ruszyły także prace nad filmem Małej Syrence, który ma być adaptacją baśni Hansa Christiana Andersena. W tytułową postać w cieli się 19-letnia Halle Bailey, jednak decyzja producentów wywołała niemałe poruszenie. Wielu fanów oryginalnej animacji jest jednak zawiedzionych wyborem. Ich zdaniem problem stanowi to, że Halle Bailey wygląda zupełnie inaczej niż znana im Ariel. Czarnoskóra wokalistka może pochwalić się pięknym głosem, lecz nie burzą rudych włosów. Komentujący tłumaczą, że nie chodzi o kolor skóry, lecz o to, że nie aktorka nie odpowiada ich wyobrażeniom postaci. Czy 19-latka udźwignie tę rolę i sprawi, że widzowie zmienią zdanie? Pozostaje nam cierpliwie czekać na kolejne szczegóły produkcji.

Nie zapomnijmy także, że niedawno pojawiły się plotki, że powstanie film o Pocahontas, czyli jednej z najbardziej uwielbianych animacji studia z lat 90. Jak na razie żadne informacje na temat produkcji nie ujrzały światła dziennego... 

TAGI #Disney #film

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.