ZE ŚWIATA FILMU

Powstanie Król Lew 2. Nową odsłonę przygód króla dżungli wyreżyseruje laureat Oscara!

Poznajcie szczegóły!

Gabriela Czernecka 30 września 2020 11:08

Wytwórnia Disneya ogłosiła, że ruszyły prace nad kontynuacją filmu Król Lew! Przypomnijmy, że Disney w ubiegłym roku przedstawił przygody króla dżungli w animowanej wersji, odtwarzając produkcję z 1994 roku. Nie dało się jednak nie zauważyć, że nowa produkcja nie była odwzorowaniem jeden do jednego, ale mimo to cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Król Lew był jednym z najchętniej oglądanych filmów 2019 roku. Czy podobnie będzie z drugą częścią? Poznajcie szczegóły. 

Powstanie Król Lew 2 szczegóły 

Za kamerą Króla Lwa 2 stanie laureat Oscara. Barry Jenkins jest autorem głośnego filmu Moonlight, który został uhonorowany trzema statuetkami w tym za najlepszy film. „Możliwość współpracy z Disneyem nad rozszerzeniem tej wspaniałej opowieści o przyjaźni, miłości i dziedzictwie, przy jednoczesnym rozwijaniu swojej pracy opisującej życie i dusze mieszkańców afrykańskiej diaspory, to spełnienie marzeń”, skomentował reżyser.

Przypomnijmy, że w oryginalnej wersji drugiej części Króla Lwa, tytułowy bohater Simba, prawowity następca tronu po swoim ojcu Mufasie, doczekał się córki lwicy Kiary, a cały film opowiada losy jej  miłości do Kovu – lwa, który mieszka na Złej Ziemi. Na razie nie wiadomo jednak, czy nowa część przygód Króla Lwa będzie odwzorowaniem oryginalnej produkcji. Wiadomo jedynie, że twórcy chcą opowiedzieć o korzeniach Mufasy.

Za scenariusz odpowiada Jeff Nathanson, który współtworzył zeszłoroczny film Król Lew. Przypomnijmy, że ubiegłoroczna ekranizacja Króla Lwa znalazła się na drugim miejscu światowego box-office’u 2019 roku, stając się także 12 najlepiej zarabiającą produkcją w historii, definitywnie przekraczając wynik filmu z 1994 roku. Czy druga część przygód króla dżungli odniesie równie spektakularny sukces?  

TAGI #Disney #film

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.