ZE ŚWIATA FILMU

Powstanie Król Lew 2. Nową odsłonę przygód króla dżungli wyreżyseruje laureat Oscara!

Poznajcie szczegóły!

Gabriela Czernecka 30 września 2020 11:08

Wytwórnia Disneya ogłosiła, że ruszyły prace nad kontynuacją filmu Król Lew! Przypomnijmy, że Disney w ubiegłym roku przedstawił przygody króla dżungli w animowanej wersji, odtwarzając produkcję z 1994 roku. Nie dało się jednak nie zauważyć, że nowa produkcja nie była odwzorowaniem jeden do jednego, ale mimo to cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Król Lew był jednym z najchętniej oglądanych filmów 2019 roku. Czy podobnie będzie z drugą częścią? Poznajcie szczegóły. 

Powstanie Król Lew 2 szczegóły 

Za kamerą Króla Lwa 2 stanie laureat Oscara. Barry Jenkins jest autorem głośnego filmu Moonlight, który został uhonorowany trzema statuetkami w tym za najlepszy film. „Możliwość współpracy z Disneyem nad rozszerzeniem tej wspaniałej opowieści o przyjaźni, miłości i dziedzictwie, przy jednoczesnym rozwijaniu swojej pracy opisującej życie i dusze mieszkańców afrykańskiej diaspory, to spełnienie marzeń”, skomentował reżyser.

Przypomnijmy, że w oryginalnej wersji drugiej części Króla Lwa, tytułowy bohater Simba, prawowity następca tronu po swoim ojcu Mufasie, doczekał się córki lwicy Kiary, a cały film opowiada losy jej  miłości do Kovu – lwa, który mieszka na Złej Ziemi. Na razie nie wiadomo jednak, czy nowa część przygód Króla Lwa będzie odwzorowaniem oryginalnej produkcji. Wiadomo jedynie, że twórcy chcą opowiedzieć o korzeniach Mufasy.

Za scenariusz odpowiada Jeff Nathanson, który współtworzył zeszłoroczny film Król Lew. Przypomnijmy, że ubiegłoroczna ekranizacja Króla Lwa znalazła się na drugim miejscu światowego box-office’u 2019 roku, stając się także 12 najlepiej zarabiającą produkcją w historii, definitywnie przekraczając wynik filmu z 1994 roku. Czy druga część przygód króla dżungli odniesie równie spektakularny sukces?  

TAGI #Disney #film

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.