Bradley Cooper i Lady Gaga
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA FILMU

Lady Gaga wystąpi razem z Bradleyem Cooperem! Zagra główną rolę w kinowym hicie

Weronika Bruździak-Gębura 19 kwietnia 2017 07:30
Bradley Cooper i Lady Gaga
Fot. Getty Images

Bradley Cooper, który niedawno po raz pierwszy został ojcem, niebawem sprawdzi się też w innej roli: reżysera. Aktor kręci właśnie swój pierwszy film, „Narodziny gwiazdy”. W głównej roli zadebiutuje Lady Gaga.

 

31-letnia piosenkarka występowała już na małym ekranie - mogliśmy podziwiać ją w dwóch częściach serialu „American Horror Story”. Za jedną z nich, „American Horror Story: Hotel”, Lady Gaga dostała Złotego Globa. Piosenkarka występowała też w filmach, ale grała mało znaczące role, w takich produkcjach jak „Sin City 2: Damulka warta grzechu” czy „Maczeta zabija”, za co była nominowana do Złotej Maliny dla najgorszej aktorki drugoplanowej.

 

„Narodziny gwiazdy” - szczegóły produkcji

Film „Narodziny gwiazdy” opowiada historię początkującej piosenkarki i aktorki Ally (w tej roli Lady Gaga), która poznaje gwiazdora country, Jacksona Maine’a (Bradley Cooper). Para zakochuje się w sobie, a Maine pomaga Ally w zdobyciu sławy. Muzyk jednocześnie mierzy się z uzależnieniem od alkoholu, które niszczy jego karierę. Początkowo w rolę Ally miała wcielić się Beyonce, jednak producentom nie udało się ustalić szczegółów kontraktu. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Bradley Cooper. Jednym z producentów jest Clint Eastwood, który początkowo był zainteresowany posadą reżysera.

„Narodziny gwiazdy” zadebiutują na ekranach kin 28 września 2018 roku. Właśnie padł pierwszy klaps, i to nie byle gdzie, bo podczas festiwalu Coachella, gdzie w dniach 18-19 kwietnia zostaną nakręcone sceny koncertowe. Jako statyści wystąpiła festiwalowa publiczność.

Piosenkarka pochwaliła się już pierwszym zdjęciem z planu na swoim Instagramie. Pod fotografią napisała: „Jestem podekscytowana moim pierwszym filmem i tym, że zagram u boku kogoś, kogo mogę nazywać przyjacielem. Zawsze chciałam zagrać na wielkim ekranie. Historia „Narodzin gwiazdy” jest dla mnie wyjątkowa i jestem wdzięczna Bradleyowi, że spełnił moje marzenie. Nie mogę się doczekać aż poznacie Ally”, napisała piosenkarka. Jej pojawienie się na festiwalu nie było przypadkowe - w niedzielę na jednej ze scen Coachelli Lady Gaga zaprezentowała swój nowy utwór, „The Cure”.

 

 

 

Poprzednie wersje filmu

To nie pierwszy raz, kiedy filmowcy wzięli na warsztat historię młodej piosenkarki i hollywodzkiego aktora, który jest alkoholikiem. Do tej pory nakręcono aż trzy filmy pod tym samym tytułem. W 1937 roku główne role zagrali Janet Gaynor i Frederic March, w 1954 - Judy Garland i James Mason, zaś w 1976 - Barbra Streisand i Kris Kristofferson. Ostatni film był nominowany do Oscara w czterech kategoriach, ostatecznie zdobywając jedną statuetkę dla najlepszej piosenki - „Evergreen” w wykonaniu Barbry Streisand. Jednocześnie obraz zgarnął cztery Złote Globy - dla najlepszej aktorki, aktora, filmu komediowego lub musicalu oraz piosenki. Mniej szczęścia miała wersja z 1954 roku, która mimo sześciu nominacji do Oscara nie zdobyła żadnej statuetki. Judy Garland i James Mason dostali za to po Złotym Globie za swoje kreacje aktorskie. Najwięcej Oscarów (dwa) zdobyła wersja z 1937 roku. Na osiem nominacji film zdobył Nagrodę Specjalną przyznaną operatorowi filmowemu W.Howardowi Greene za kolorowe zdjęcia oraz statuetkę za najlepsze oryginalne materiały do scenariusza.

 

Polecamy też: „Nigdy wcześniej nikomu o tym nie mówiłam”. Lady Gaga po latach przyznała się do poważnych problemów psychicznych

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.