Wieczór pełen śmiechu i wzruszeń gwarantowany!

Ida Marszałek 27 marca 2020 16:45

Nic nie poprawia humoru tak skutecznie jak dobra komedia romantyczna. A w tym trudnym czasie bardzo przyda nam się spora dawka pozytywnego myślenia! Nie od dziś wiadomo, że jedne z najlepszych filmowych historii miłosnych rozegrały się za licealnymi murami. W pierwotnym założeniu może i były przeznaczone dla nastoletnich odbiorców, ale to nie znaczy, że dorośli nie mogą na chwilę cofnąć się do szkolnych lat, by na nowo przeżyć pozornie błahe problemy młodzieży. Pierwsze zauroczenia, przyjaciele, błędy. To właśnie wtedy człowiek kształtuje samego siebie oraz to jak będzie wyglądało jego przyszłe życie. Nie czujmy się więc winni, że oglądamy filmy dla nastolatków, bo za guilty pleasure często kryją się inteligentne spostrzeżenia, a szkolna hierarchia jest niczym innym jak mikroskopijną wersją otaczającego nas świata. Przedstawiamy naszą listę najlepszych młodzieżowych komedii romantycznych wszech czasów. Czy i Was rozbawiły one do łez? Zapraszamy do naszej galerii! 

1/7
Teen movies
Copyright @Materiały prasowe
1/7

"Cała ona" czyli Freddie Prinze Jr. jako samiec alfa, który zakłada się z kolegami, że z zupełnie nieatrakcyjnej bohaterki (Rachael Leigh Cook) uczyni królową balu. Problem w tym, że księcia i żabę zaczyna łączyć silne uczucie, a skrywana prawda coraz mocniej ciąży na sumieniu bohatera.

2/7
Teen movies
Copyright @Materiały prasowe
2/7

Kultowy musical z końca lat 70. Olivia Newton-John i John Travolta w historii wakacyjnego romansu, którego czar pryska, kiedy okazuje się, że zakochani będą chodzić razem do szkoły. "Grease" to nie tylko miłosna historia, ale również świadectwo ważnych kulturowych przemian. No i świetne piosenki!

3/7
Teen movies
Copyright @Materiały prasowe
3/7

"Słodkie zmartwienia", czyli uwspółcześniona historia "Emmy". Cher (Alicia Silverstone) ma niesamowity talent do owijania sobie ludzi wokół palca oraz wybierania stylizacji (wiele jej outfitów przeszło do historii). Nie dostrzega jednak wyjątkowej więzi jaka łączy ją z byłym przyrodnim bratem (Paul Rudd).

4/7
Teen movies
Copyright @Materiały prasowe
4/7

Film "Czego pragnie dziewczyna" jako jedyny na naszej liście nie rozgrywa się w szkolnych murach. Amanda Bynes w roli nastolatki rozpaczliwie próbującej poznać swojego ojca, angielskiego arystokratę (Colin Firth). Niespodziewanie spotyka również miłość swojego życia, buntownika na motorze.

5/7
Teen movies
Copyright @Materiały prasowe
5/7

Tym razem współczesne ujęcie Szekspira. "Zakochana złośnica" z Heathem Ledgerem i Julią Stiles to zdecydowanie klasyka gatunku! Szkolny chuligan odkryje w sobie pokłady wrażliwości dzięki najwredniejszej dziewczynie w liceum. Wykona nawet "Can't Take My Eyes Off Of You" na szkolnym boisku!

6/7
Teen movies
Copyright @Materiały prasowe
6/7

"Juno" to nie tylko niezwykle urocza historia miłości, ale również doskonała komedia o uświadamiająca cenie i blaski dorosłego życia. Tytułowa bohaterka zmuszona jest do nagłego podejmowania bardzo odpowiedzialnych decyzji w związku z nieplanowaną ciążą. Świetna rola Ellen Page i przezabawny scenariusz Diablo Cody.

7/7
Teen movies
Copyright @Materiały prasowe
7/7

Emma Stone i Penn Badgley jakich nie znacie! "Łatwa dziewczyna" to komedia, która dowodzi, jak łatwo pozory mogą nas zmylić. Szczególnie w okresie dorastania. Główna bohaterka decyduje się na drobne kłamstwo, które szybko urasta do ogromnych rozmiarów i całkowicie zmienia jej szkolny wizerunek.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.