kadr z filmu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy"
Fot. Lucasfilm
Ze świata filmu

Bond, córka Carrie Fisher, gwiazdy "Gry o tron". Kogo przeoczyliście w obsadzie "Gwiezdnych wojen"?

Weronika Kostyra 21 grudnia 2015 17:19
kadr z filmu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy"
Fot. Lucasfilm

"Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" to film, o którym mówią wszyscy. Potwierdzają to wyniki finansowe – boxoffice z premierowego weekendu pobił w Stanach Zjednoczonych rekord otwarcia ustanowiony w czerwcu przez "Jurrasic World", zarabiając 238 milionów dolarów. Do tej pory na całym świecie przychód z biletów to 517 milionów dolarów, a więc drugie miejsce w historii po "Jurrasic World". W Polsce "Przebudzenie mocy" było wyświetlane w 4134 kinach, co także jest rekordem w tym miesiącu.

 

Po premierze na jaw wyszły tajemnice dotyczące obsady – kto z bohaterów wcześniejszych filmów zobaczymy, a kogo zabrakło. W "Przebudzeniu mocy" pojawiły się także dodatkowe "smaczki" przygotowane przez reżysera J.J. Abramsa – na ekranie w krótkich rolach gościnnych, możemy zobaczyć aktorów znanych z innych produkcji. Kosmiczne kostiumy sprawiają jednak, że nie rozpoznajemy każdego z nich, na przykład… Daniela Craiga.

 

Kogo jeszcze łatwo przeoczyć? Uwaga, tylko dla osób, które już widziały najnowszą część "Gwiezdnych wojen: Przebudzenie mocy".

 

Thomas Brodie-Sangster jako Thanisson, Oficer Najwyższego Porządku

 

Można go było zauważyć tylko przez ułamek sekundy. Gwiazda filmu "To właśnie miłość" i serialu "Gra o tron" pojawia się w momencie, gdy Poe i Finn próbują uciec myśliwcem TIE i oznajmia, że to "nieplanowany start statku".

Thomas Brodie-Sangster
Fot. Materiały prasowe

 

Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi

 

Podczas sekwencji retrospekcji Rey, niektóre z głosów brzmiały znajomo. Po dotknięciu miecza Luke'a widzi ona obrazy z nim, R2D2, Kylo, rycerzami Ren i sobą jako dziecko. Słyszy także głos Obi-Wana Kenobiego, mówiący: "Rey... to są twoje pierwsze kroki". To zdanie zostało nagrane przez Ewana McGregora, który grał młodego Obi-Wana w poprzednich częściach. J.J. Abrams powiedział magazynowi "Entertainment Weekly": "Poprosiliśmy Ewana McGregora, żeby przyszedł i nagrał tę kwestię. Był niesamowity, jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Był bardzo miły i przystojny, a potem odjechał na motocyklu. To najlepszy głos z offu w historii."

 

Ewan McGregor
Fot. Materiały prasowe

 

Billie Lourd jako porucznik Connix

 

Billie Lourd jest córką Carrie Fisher, odtwórczyni roli księżniczki Lei w starszych częściach oraz w najnowszej. Właśnie dlatego reżyser wymyślił dla Billie fryzurę podobną do kultowych koczków noszonych przez Leię. Wersja porucznik Connix jest mniejsza, ale równie urocza. J.J. Abrams obsadził w filmie także jej ojca, Gerry'ego Abramsa, jako kapitana Cypressa.

 

Billie Lourd
Fot. Materiały prasowe

 

Jessica Henwick jak Jess Testor

 

Nawet największy fan "Gry o tron" mógł ją łatwo przeoczyć, ponieważ w przeciwieństwie do innych pilotów ruchu oporu, nigdy nie pojawiała się poza swoim myśliwcem X-wing lub bez kasku.

 

Jessica Henwick
Fot. Materiały prasowe

 

Simon Pegg jako Unkar Plutt

 

Jego rola nie jest tak mała, ale ukryta pod lateksowym kostiumem, dlatego trudno było go rozpoznać jako pracownika złomowiska, tymczasowego właściciela Sokoła Millenium i przeciwnika Rey, Unkara Plutta. Także jego głos został zniekształcony.

 

Simon Pegg
Fot. Materiały prasowe

 

Daniel Craig jako Szturmowiec

 

Potwierdziła się plotka, że Daniel Craig gra jednego ze szturmowców. I to nie byle jakiego! Postać Craiga to ta, którą Rey przekonuje, aby uwolnić ją z kajdan i zostawić otwarte drzwi – James Bond został oszukany przez moc Jedi. Craig nie jest jedyną rozpoznawaną osobą, która ukryła się pod kostiumem szturmowca. Został nim także kompozytor Michael Giacchino i producent Radiohead – Nigel Godrich.

 

Daniel Craig
Fot. Materiały prasowe

 

Warwick Davis jako Wollivan

 

Warwick Davis, który grał Ewoka, Wicketa Warricka, w "Powrocie Jedi" i miał kilka ról w "Mroczne widmie", wcielił się w Wollivana. Według "Entertainment Weekly", pojawia się w tawernie Maz Kanaty i ma "krótki, różowy pysk" i "pomarszczone oczy". Można zobaczyć go od przodu i nieco na lewo od środka.

 

Warwick Davis
Fot. Materiały prasowe

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…