ZE ŚWIATA FILMU

Skąd wzięła się magia Stumilowego Lasu i Kubuś Puchatek? Zobacz zwiastun „Goodbye Christopher Robin”

Weronika Bruździak-Gębura 27 czerwca 2017 09:00

„Goodbye Christopher Robin” opowie historię Alexandre’a Alana Milne’a, który wymyślił najsłynniejszego misia świata, Kubusia Puchatka. „Dawno, dawno temu nastała wielka wojna, która przyniosła smutek wielu ludziom. Prawie nikt już nie pamiętał, czym jest szczęście, ale wydarzyło się coś, co zmieniło wszystko...”. Zobacz, skąd wzięła się magia Stumilowego Lasu!

„Goodbye Christopher Robin” - szczegóły produkcji

Film opowie o relacji A.A. Milne’a i jego syna, Christophera Robina, którego zabawy stały się inspiracją do powstania magicznego świata Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Wielki sukces książek miał wpływ na rodzinę pisarza, o czym również opowie film.

Za kamerą stanął Simon Curtis, który ma na koncie filmy takie jak „Mój tydzień z Marylin” i „Złota dama”. W głównych rolach zobaczymy Domhnalla Gleesona, który wcieli się w postać A. A. Milne'a („Zjawa”, „Czas na miłość”, „Ex Machina”) i Margot Robbie, która zagra jego żonę („Wilk z Wall Street”, „Legion samobójców”, „Tarzan: Legenda”). Premiera obrazu zaplanowana jest na 29 września 2017 roku, 40 lat po premierze filmu „Przygody Kubusia Puchatka”.

Skąd A.A. Milne wziął pomysł na książki o Kubusiu Puchatku?

Pierwsza książka o przygodach misia o małym rozumku - „Winnie-the-Pooh” została wydana w Londynie 14 października 1926 roku. Milne napisał jeszcze dwie książki: „Chatkę Puchatka” i „Wiersze dla Krzysia”. Najsłynniejszy miś świata dostał imię na cześć jednej z przytulanek syna Alexandre’a Milne’a, Christophera. On z kolei imię Winnie wziął od niedźwiedzicy Winnipeg, maskotki kanadyjskiej armii, która trafiła do londyńskiego zoo.

Zobacz zwiastun tego wyjątkowego filmu!

Polecamy też: I ty wychowałeś się na jego przygodach. Najsłynniejszy miś świata kończy 90 lat

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.