Kubuś Puchatek
Fot. East News
KULTOWA POSTAĆ

I ty wychowałeś się na jego przygodach. Najsłynniejszy miś świata kończy 90 lat

Weronika Bruździak-Gębura 14 października 2016 18:30
Kubuś Puchatek
Fot. East News

Uwielbiany przez dzieci na całym świecie. Do jego fanów należy sama Elżbieta II. Z okazji urodzin, Kubuś Puchatek doczekał się nowych opowiadań.

 

Pierwsza książka Alexandre’a Alana Milne’a - „Winnie-the-Pooh”, została wydana 14 października 1926 roku w Londynie. Autor napisał jeszcze dwie - „Chatka Puchatka” i „Wiersze dla Krzysia”. Miś szybko podbił serca dzieci na całym świecie. Do fanów Kubusia Puchatka należy jego równolatka – Królowa Elżbieta II. Niedawno przyznała, że w dzieciństwie uwielbiała jego przygody.

 

Na cześć niedźwiedzicy

 

Kultowy miś dostał imię po jednej z przytulanek syna Milne’a, Christophera. Ten z kolei nazwał ją tak na cześć żywej maskotki kanadyjskiej armii, niedźwiedzicy Winnipeg, która trafiła do londyńskiego zoo. Gdy Alexander po raz pierwszy wziął syna na wycieczkę do ogrodu zoologicznego, ten od razu polubił Winnie. Gdy dostał od ojca przytulankę misia, nie miał wątpliwości, jak ją nazwać.

 

Nowe opowiadania

 

Od kiedy prawa autorskie do przygód Kubusia Puchatka trafiły w ręce The Walt Disney Company, firma wyprodukowała 16 filmów. Licencja kończy się dopiero w 2026 roku, więc możemy spodziewać się kolejnych produkcji.

Tym bardziej, że tydzień temu na brytyjskim rynku wydawniczym ukazała się seria nowych opowiadań - "Najlepszy miś na całym świecie" (tytuł oryginału to "The Best Bear in All the World"). Składa się z czterech historii, po jednej na każdą porę roku. I tak zimą Stumilowy Las odwiedza Pingwin, wiosną Kłapouchy mierzy się z intruzem, który wyjada mu osty. Latem Kubuś i przyjaciele szukają rzeki, a jesienią wraz z Krzysiem tworzą trupę aktorską.

Na razie książka jest dostępna tylko w języku angielskim. To druga kontynuacja powieści Milne’a. Pierwszą był „Powrót do Stumilowego Lasu” Davida Benedictusa z 2009 roku.

 

Polecamy też: Nowoczesna ilustracja dla dzieci naszą narodową dumą? Przekonajcie się na własne oczy!​

 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.