Te filmy z jego udziałem możecie zobaczyć na platformie Netflix

Materiały prasowe 8 października 2018 19:30

Matt Damon obchodzi dziś 48 urodziny! To jeden z najbardziej utalentowanych aktorów w Hollywood, który potrafi wywołać ogromne emocje wśród widzów. Swoją grą aktorską przekonał do siebie największych reżyserów, natomiast Narodowa Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej doceniła go za najlepszy scenariusz oryginalny do filmu „Buntownik z wyboru”. Na uwagę zasługuje również fakt, że najlepszym przyjacielem Matta jest Ben Affleck, z którym wspólnie napisał scenariusz do nagrodzonego Oscarem filmu. Wiele osób kojarzy Damona głównie z rolą Jasona Bourne’a, ale warto zwrócić uwagę, że na swoim koncie ma wiele innych produkcji. 

Jesienna szaruga to idealny moment, aby przypomnieć sobie dokonania aktorskie jednej z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd Hollywood. Oto propozycje filmów z Mattem Damonem dostępnych na platformie Netflix, które idealnie sprawdzą się podczas chłodnych, deszczowych wieczorów:

  • „Jason Bourne”

Tempo, dynamika i Matt Damon. Tak w skrócie można opisać kultową produkcję o agencie CIA dotkniętym amnezją. Produkcja z 2016 roku, podobnie jak te z innych lat, utrzymana jest w niezwykle realistycznym klimacie. Napięcie towarzyszy widzom na każdym kroku, a film do końca trzyma w niepewności. Jason Bourne to idealna propozycja dla widzów spragnionych wrażeń.

  • „Władcy umysłów”

Film na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka, w którym Matt Damon wciela się w rolę ambitnego polityka walczącego o zdobycie miejsca w amerykańskim senacie. Na drodze staje mu piękna balerina, grana przez Emily Blunt, która sprawia, że cała sytuacja mocno się komplikuje. Polityk musi dokonać ciężkiego wyboru pomiędzy uczuciem a karierą. 

  • „Ocean’s Eleven”

Seria filmów Ocean’s została zainspirowana filmem z 1960 roku w reżyserii Lewisa Milestone’a. W pierwszej części Danny Ocean, świeżo po wyjściu z więzienia, planuje kolejny skok na sieć kasyn w Las Vegas. Jednym z głównych elementów planu jest zebranie ekipy do skoku. Matt Damon wciela się w rolę kieszonkowca, Linusa Caldwella, syna legendarnego oszusta, który jest jednym z dwóch nowych członków ekipy Danny'ego, zrekrutowanych osobiście.   

  • „Ocean's Twelve”

Po trzech latach od legendarnego skoku na kasyno Terry’ego Benedicta, każdy z członków ekipy stara się wieść proste życie zgodne z prawem. Wszystko wywraca się do góry nogami, kiedy Terry odnajduje ekipę i żąda zwrotu zrabowanych pieniędzy. Od teraz ekipa Danny’ego ma 2 tygodnie na zebranie funduszy, tym razem Linus Caldwell będzie musiał się sprawdzić w roli kieszonkowca w Europie. 

  • „Ocean’s Thirteen”

Trzecia część przygód ekipy Danny’ego Oceana to próba zemsty na Willym Banku, przez którego jeden z członków ląduje w szpitalu. Tym razem celem ekipy będzie pół miliarda dolarów, które chcą zdobyć w dniu otwarcia największego kasyna Willy’ego Banka. Tak jak w przypadku całej serii, widzowie mogą liczyć na zwroty akcji i dużo dobrego humoru. 

  • „Szeregowiec Ryan”

Film, który zdecydowanie wpłynął na karierę Matta Damona, odgrywającego rolę tytułowego Ryana. Akcja rozgrywa się w trakcie II Wojny Światowej, dokładnie w 1944 roku, podczas inwazji wojsk na Normandię. Grupa żołnierzy dowodzona przez kapitana Millera, dostaje specjalne zadanie odnalezienia szeregowca, Jamesa Ryana. Z czterech walczących na froncie braci Ryan jest ostatnim żyjącym. Pozycja zdecydowanie obowiązkowa

  • „Inside Job”

W dokumencie przedstawiającym przyczyny kryzysu ekonomicznego z 2008 roku Matt Damon wciela się w rolę narratora. Film, który został nagrodzony Oscarem, to pierwsza tego rodzaju produkcja, próbująca odpowiedzieć na pytanie: co doprowadziło do kryzysu, a także kto stoi za wielkim przekrętem finansowym? 

1/5
Matt Damon obwiązuje dłonie w filmie Jason Bourne
Copyright @Internet
1/5

Matt Damon w filmie „Jason Bourne”.

2/5
plakat filmu Ocean's Eleven: Ryzykowna gra
Copyright @East News
2/5

„Ocean’s Eleven”

3/5
zdjęcie z filmu Ocean's Twelve: Dogrywka. George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon
Copyright @East News
3/5

„Ocean's Twelve”

4/5
zdjęcie z filmu Ocean's 13
Copyright @Galapagos Films
4/5

„Ocean’s Thirteen”

5/5
plakat filmu Szeregowiec Ryan. Steven Spielberg
Copyright @East News
5/5

Plakat filmu „Szeregowiec Ryan”.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.