Nowy film
Fot. Kadr z filmu " The French Dispatch"
ZE ŚWIATA FILMU

Timothée Chalamet, Bill Murray i Frances McDormand w nowym filmie Wesa Andersona!

Jest już zwiastun!

Ida Marszałek 13 lutego 2020 16:30
Nowy film
Fot. Kadr z filmu " The French Dispatch"

Szykuje się kolejny film jednego z najbardziej charakterystycznych amerykańskich twórców - Wesa Andersona. Słynący z idealnych kadrów o cukierkowej kolorystyce reżyser tym razem przeniesie nas do lat 50. do francuskiego miasteczka. Jego najnowsze dzieło The French Dispatch, ma być hołdem złożonym dziennikarzom.

Fabuła filmu "The French Dispatch"

Fabuła filmu ma skupiać się na losach amerykańskiego dziennikarza, który pragnie założyć we Francji swoją własną gazetę. Dzięki temu będzie mógł pisać o sprawach, które są dla niego ważne. Występujący w filmie fikcyjny magazyn, ma być podobno wzorowany na ukochanym przez reżysera The New Yorkerze. Film dostał kategorię wiekową R, ponieważ zawiera mocne sceny erotyczne oraz wulgarny język.

Obsada filmu "The French Dispatch"

Jak na Wesa Andersona przystało, w The French Dispatch nie zabraknie gwiazdorskiej obsady! W nowym filmie reżysera wystąpi aż 6 laureatów Oscara, w tym aktorzy, z którymi twórca bardzo chętnie współpracuje. W The French Dispatch zagra: Timothée Chalamet, Léa Seydoux, Benicio del Toro, Elisabeth Moss, Frances McDormand, Jeffrey Wright, Saoirse Ronan, Willem Dafoe, Kate Winslet, Christopher Waltz, Rupert Friend, Bill Murray, Tilda Swinton, Adrien Brody, Owen Wilson oraz Jason Shwartzman. Taka ilość gwiazd może przyprawić o zawrót głowy!

Zwiastun filmu "The French Dispatch"

Premiera filmu "The French Dispatch"

Znamy też dokładną datę światowej premiery filmu! Odbędzie się ona jeszcze w tym roku, 24 lipca! Ta wiadomość ucieszy z pewnością zagorzałych fanów reżysera. Bardzo możliwe jednak, że The French Dispatch będzie można obejrzeć jeszcze wcześniej, na festiwalu w Cannes. Przewidujemy, że film weźmie udział w konkursie głównym i tak jak inne dzieło Andersona - Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom - otworzy ten prestiżowy festiwal. Nie możemy się już doczekać! 

Plakat filmu The French Dispatch:

Nowy film
Fot. Kadr z filmu "The French Dispatch"

Nowy film
Fot. Kadr z filmu "The French Dispatch"

Nowy film
Fot. Kadr z filmu "The French Dispatch"

Nowy film
Fot. Kadr z filmu "The French Dispatch"

Nowy film
Fot. Kadr z filmu "The French Dispatch"

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.