Kto zagra lalkę?
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA FILMU

Powstanie aktorski film o Barbie! 

Kto wcieli się w słynną lalkę?

Ida Marszałek 10 stycznia 2020 17:30
Kto zagra lalkę?
Fot. Getty Images

Po ponad 60 latach istnienia na rynku ikoniczna zabawka doczeka się w końcu aktorskiego filmu z prawdziwego zdarzenia. Wprawdzie Barbie jest już bohaterką około 40 animacji, jednak w słynną lalkę nie wcieliła się jeszcze nigdy żywa aktorka. To ma się jednak zmienić! Producent zabawek Mattel, który odpowiada za markę Barbie, powołał do życia Mattel Films - firmę produkcyjną, która zajmie się realizacją tego zagadkowego filmu we współpracy ze studiem Warner Bros. 

Fabuła i scenariusz filmu o Barbie

Niestety szczegóły dotyczące fabuły czy efektów użytych na potrzeby produkcji filmu wciąż są tajemnicą. Jednak atmosferę skutecznie podgrzewa fakt, iż za scenariusz mają odpowiadać Greta Gerwig i Noah Baumbach. Reżyserka Małych kobietek i twórca Historii małżeńskiej są prywatnie parą, jednak łączy ich również ścisła współpraca zawodowa. Gerwig zagrała główną rolę w dwóch słynnych filmach Baumbacha: Frances Ha oraz Mistress America. Co ciekawe, oboje przypisywani są raczej do kina niezależnego niż do wielkich hollywoodzkich produkcji. Na większe projekty zdecydowali się stosunkowo niedawno, a film o lalce Barbie może być następnym dużym krokiem w ich karierze.

Kto zagra Barbie?

Pomysł aktorskiego filmu o Barbie powstał już wiele lat temu, a pierwotne plany zakładały, że zostanie wprowadzony do kin w 2017 rok. W całym procesie produkcyjnym pojawiało się jednak wiele zmian. Początkowo pieczę nad filmem objęło studio Sony, a główną rolę miała zagrać... amerykańska komiczka Amy Schumer. Scenariusz zakładał, że wcieli się ona w postać niedoskonałej Barbie, która będzie musiała zmagać się z samooceną w Barbielandzie pełnym innych, idealnych lalek. Ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu, a projekt przejęło studio Warner Bros.

Drugą potencjalną kandydatką do zagrania słynnej lalki była Anne Hathaway, ale z niewyjaśnionych powodów studio postanowiło jej nie zatrudniać.

W końcu firma Mattel ogłosiła, że w rolę lalki Barbie wcieli się gwiazda filmu Pewnego razu... w Hollywood - Margot Robbie! Aktorka nie tylko otrzyma główną rolę, ale również zajmie się produkcją filmu. Margot Robbie jest właścicielką firmy producenckiej LuckyChap Entertainment, do której należą również Tom Ackerley i Josey McNamara.

Pomimo, że lalka Barbie była produkowana jako reprezentantka ponad 200 zawodów (w tym tych stereotypowo uważanych za bardziej męskie), a obecne modele posiadają całą gamę kolorów skóry, rysów twarzy czy rozmiarów, lalka wciąż jest krytykowana za to, że w przeszłości kreowała nierealistyczny obraz kobiecości wśród małych dziewczynek. Margot Robbie postanowiła jednak obronić firmę i jej przesłanie. Jak powiedziała aktorka w oficjalnym oświadczeniu:

Zabawa lalkami Barbie promuje odwagę, ciekawość oraz komunikację, dzięki niej dziecko może odkrywać siebie. Przez 60 lat trwania tej marki, Barbie zachęcała dzieci, by wyobrażały sobie siebie w najróżniejszych rolach: od księżniczki do prezydenta. Jestem ogromnie zaszczycona, że otrzymałam propozycję zagrania tej roli oraz wyprodukowania filmu, który - jak wierzę - będzie miał niesamowicie pozytywny wpływ na dzieci i wszystkich widzów na całym  świecie.

Zapowiedź filmu intryguje, szczególnie biorąc pod uwagę, że nie wiemy nic o tym, jaki ostatecznie przybierze kształt. Jednak współpraca Margot Robbie z Gretą Gerwig i Noahem Baumbachem daje nadzieję na coś naprawdę wyjątkowego. My nie możemy się doczekać!

Jak myślicie, jaka będzie formuła aktorskiego filmu o Barbie? Czy Margot Robbie pasuje do tej roli? 

Kto zagra słynną lalkę?
Fot. Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.