Kto zagra lalkę?
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA FILMU

Powstanie aktorski film o Barbie! 

Kto wcieli się w słynną lalkę?

Ida Marszałek 10 stycznia 2020 17:30
Kto zagra lalkę?
Fot. Getty Images

Po ponad 60 latach istnienia na rynku ikoniczna zabawka doczeka się w końcu aktorskiego filmu z prawdziwego zdarzenia. Wprawdzie Barbie jest już bohaterką około 40 animacji, jednak w słynną lalkę nie wcieliła się jeszcze nigdy żywa aktorka. To ma się jednak zmienić! Producent zabawek Mattel, który odpowiada za markę Barbie, powołał do życia Mattel Films - firmę produkcyjną, która zajmie się realizacją tego zagadkowego filmu we współpracy ze studiem Warner Bros. 

Fabuła i scenariusz filmu o Barbie

Niestety szczegóły dotyczące fabuły czy efektów użytych na potrzeby produkcji filmu wciąż są tajemnicą. Jednak atmosferę skutecznie podgrzewa fakt, iż za scenariusz mają odpowiadać Greta Gerwig i Noah Baumbach. Reżyserka Małych kobietek i twórca Historii małżeńskiej są prywatnie parą, jednak łączy ich również ścisła współpraca zawodowa. Gerwig zagrała główną rolę w dwóch słynnych filmach Baumbacha: Frances Ha oraz Mistress America. Co ciekawe, oboje przypisywani są raczej do kina niezależnego niż do wielkich hollywoodzkich produkcji. Na większe projekty zdecydowali się stosunkowo niedawno, a film o lalce Barbie może być następnym dużym krokiem w ich karierze.

Kto zagra Barbie?

Pomysł aktorskiego filmu o Barbie powstał już wiele lat temu, a pierwotne plany zakładały, że zostanie wprowadzony do kin w 2017 rok. W całym procesie produkcyjnym pojawiało się jednak wiele zmian. Początkowo pieczę nad filmem objęło studio Sony, a główną rolę miała zagrać... amerykańska komiczka Amy Schumer. Scenariusz zakładał, że wcieli się ona w postać niedoskonałej Barbie, która będzie musiała zmagać się z samooceną w Barbielandzie pełnym innych, idealnych lalek. Ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu, a projekt przejęło studio Warner Bros.

Drugą potencjalną kandydatką do zagrania słynnej lalki była Anne Hathaway, ale z niewyjaśnionych powodów studio postanowiło jej nie zatrudniać.

W końcu firma Mattel ogłosiła, że w rolę lalki Barbie wcieli się gwiazda filmu Pewnego razu... w Hollywood - Margot Robbie! Aktorka nie tylko otrzyma główną rolę, ale również zajmie się produkcją filmu. Margot Robbie jest właścicielką firmy producenckiej LuckyChap Entertainment, do której należą również Tom Ackerley i Josey McNamara.

Pomimo, że lalka Barbie była produkowana jako reprezentantka ponad 200 zawodów (w tym tych stereotypowo uważanych za bardziej męskie), a obecne modele posiadają całą gamę kolorów skóry, rysów twarzy czy rozmiarów, lalka wciąż jest krytykowana za to, że w przeszłości kreowała nierealistyczny obraz kobiecości wśród małych dziewczynek. Margot Robbie postanowiła jednak obronić firmę i jej przesłanie. Jak powiedziała aktorka w oficjalnym oświadczeniu:

Zabawa lalkami Barbie promuje odwagę, ciekawość oraz komunikację, dzięki niej dziecko może odkrywać siebie. Przez 60 lat trwania tej marki, Barbie zachęcała dzieci, by wyobrażały sobie siebie w najróżniejszych rolach: od księżniczki do prezydenta. Jestem ogromnie zaszczycona, że otrzymałam propozycję zagrania tej roli oraz wyprodukowania filmu, który - jak wierzę - będzie miał niesamowicie pozytywny wpływ na dzieci i wszystkich widzów na całym  świecie.

Zapowiedź filmu intryguje, szczególnie biorąc pod uwagę, że nie wiemy nic o tym, jaki ostatecznie przybierze kształt. Jednak współpraca Margot Robbie z Gretą Gerwig i Noahem Baumbachem daje nadzieję na coś naprawdę wyjątkowego. My nie możemy się doczekać!

Jak myślicie, jaka będzie formuła aktorskiego filmu o Barbie? Czy Margot Robbie pasuje do tej roli? 

Kto zagra słynną lalkę?
Fot. Getty Images

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.