Ewa Szykulska o stracie męża
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
wspomnienie

Ewa Szykulska nie wiedziała o śmierci Macieja Damięckiego. Spotkała go zaledwie dwa dni wcześniej...

Niedawno oboje wystąpili w jednym filmie

Marcjanna Maryszewska 18 listopada 2023 16:00
Ewa Szykulska o stracie męża
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W piątkowe popołudnie, 17 listopada br. media obiegła smutna informacja o śmierci Macieja Damięckiego. Pożegnały go dzieci: Mateusz i Matylda. Żalu i smutku nie kryją również przyjaciele z branży — m.in. Ewa Szykulska, która jeszcze niedawno spotkała aktora na planie filmu "Uwierz w Mikołaja". Artystka wyznała, że kilka dni temu spotkali się na szpitalnym korytarzu... Nic nie zapowiadało najgorszego.

Ewa Szykulska przebywa w szpitalu

Trudno uwierzyć, że kolejnej tak wyjątkowej postaci nie ma już wśród nas. Maciej Damięcki zmarł w piątkowe popołudnie 17 listopada 2023 roku, w wieku 79 lat. Zaledwie kilka dni temu premierę miał film z jego udziałem pt. "Uwierz w Mikołaja", gdzie na planie spotkał się m.in. z Ewą Szykulską. Aktorka nie zjawiła się jednak na promocji — dopiero parę dni później ujawniła, że jej stan zdrowia jest bardzo poważny oraz wymagający natychmiastowej hospitalizacji.

"Czuję się fantastycznie zaopiekowania przez personel medyczny. Najpierw przez pana doktora, a teraz przez lekarzy w tym szpitalu" — mówiła ostatnio w rozmowie z portalem złotascena.pl. Artystka trafiła na SOR, lecz nie narzekała na dobre samopoczucie. "Jestem leczona farmakologicznie i zostanę tutaj tak długo, jak będzie potrzeba. To już ich decyzja. Na szczęście mój stan zdrowia znacznie się poprawił", dodawała wówczas.

CZYTAJ TAKŻE: Ewa Szykulska trafiła do szpitala, nie pojawiła się na premierze najnowszego filmu. „Zostanę tutaj tak długo, jak będzie potrzeba"

Ewa Szykulska

Ewa Szykulska
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Ewa Szykulska wspomina Macieja Damięckiego. Spotkali się tuż przed śmiercią

Redakcja Faktu skontaktowała się z Ewą Szykulską z prośbą, aby podzieliła się wspomnieniami związanymi z kolegą z planu. Niestety okazało się, że aktorka nie miała pojęcia o tragedii, która rozegrała się w piątkowy wieczór. Zaledwie dwa dni wcześniej spotkali się na szpitalnym korytarzu, wymieniając serdeczności. "Uśmiechaliśmy się do siebie dwa dni temu na badaniach", wyznała. I dodała ze smutkiem: "My jesteśmy wszyscy blisko pokoleniowo. Taka jest kolej rzeczy. Odchodzimy i to normalne. Na palcach, po cichutku..."

Ewa Szykulska zachowa w myślach wiele cudownych wspomnień związanych z Maciejem Damięckim. Praca na planie filmu "Uwierz w Mikołaja" to ostatni raz, kiedy aktorzy spotkali się razem na planie. "Najwspanialsze rzeczy pod słońcem będę pamiętać" — zapewniła w rozmowie z Faktem.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Jeszcze kilka dni przed śmiercią grał dla widzów spektakl. Tak ten wieczór wspominają koledzy Macieja Damięckiego...

Za artystką trudne chwile związane z intensywną hospitalizacją. Na szczęście jej stan zdrowia ulega poprawie, a sama artystka uspokaja, że czuje się o wiele lepiej. Wierzy, że wkrótce jej stan zdrowia się całkowicie ustabilizuje. "Mam fantastyczną opiekę lekarzy. Jest naprawdę okej. Mam nadzieję, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Naprawdę nie chcę histeryzować, bo sama zacznę szaleć", mówiła. 

Pani Ewie życzymy dużo zdrowia i spokoju.  

Mateusz Damięcki, Matylda Damięcka, Maciej Damięcki, 2002 rok

Mateusz Damięcki, Matylda Damięcka, Maciej Damięcki
Fot. Niemiec/AKPA

Fot. Piętka Mieszko / AKPA

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.