Dorota Nowakowska, Katarzyna Żak, 21.07.2007.
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Widzowie pokochali ją za rolę Hadziukowej w serialu Ranczo. Tak wygląda życie Doroty Nowakowskiej

Ulubienica widzów przeszła metamorfozę

Olga Figaszewska 10 maja 2023 12:57
Dorota Nowakowska, Katarzyna Żak, 21.07.2007.
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Dorota Nowakowska zapisała się w sercach fanów rolą charyzmatycznej Celiny Hadziuk w kultowym serialu Ranczo. Co dziś robi i jak wygląda jej życie? Ulubienica widzów cały czas zachwyca na ekranie i deskach teatru! Przeszła też metamorfozę!

Dorota Nowakowska – kariera. Rolą w serialu Ranczo podbiła serca widzów

Przyszła na świat w 1964 roku w Warszawie. Dorota Nowakowska spełniła swoje marzenie o występowaniu przed kamerą i na deskach teatru. Po szkole średniej, wybrała się na studia aktorskie Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w stolicy. Następnie aktorka związała się z Teatrem Ateneum. Na swoim koncie ma szereg ról teatralnych i serialowych.

Fani mogli podziwiać Dorotę Nowakowska w Sublokatorach, Plebanii, gdzie wcielała się w rolę Wali Kałyginy, kuzynki babci Józefiny, Przepisie na życie, Samej Słodyczy czy Przyjaciółkach. Jednak największą popularność przyniósł jej angaż w serialu Raczno. Dorota Nowakowska stworzyła kreację  Celiny Hadziuk. Jej bohaterka na przestrzeni lat przeszła ogromną przemianę. Porzuciła nieśmiałość i przeistoczyła się w pewną siebie, przebojową i charyzmatyczną właścicielkę firmy produkującej sery, która odnosi kolejne sukcesy.

Czytaj też: Co roku to właśnie on komentował Eurowizję. Artur Orzech nagle zniknął z ekranów

Dorota Nowakowska, Plan zdjęciowy serialu Ranczo, 21.07.2007. 

Dorota Nowakowska, Plan zdjęciowy serialu Ranczo, 21.07.2007.
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Dorota Nowakowska, Dorota Chotecka, Katarzyna Żak, serial Ranczo, 2012
Fot. Gałązka/akpa

Dorota Nowakowska, Dorota Chotecka, Katarzyna Żak, serial Ranczo, 2012

Aktorka błyskawicznie zdobyła serca widzów, a losy mieszkańców wsi Wilkowyje śledziła cała Polska. Swoją przygodę z produkcją rozpoczęła w 2006 roku, a zakończyła po dziesięciu latach. W 2016 roku wyemitowano ostatni odcinek Rancza. Dorota Nowakowska pojawiała się na szklanym ekranie w kolejnych serialach, ale przede wszystkim mogliśmy podziwiać ją na scenie Teatru Ateneum. Zmieniła też swój wizerunek. Przez lata fani kojarzyli ją z rudym kolorem włosów. Aktualnie aktorka jest blondynką.

„Pomyślałam, że zmienię swój wizerunek. Mam nawet inny kolor włosów. I bardzo lubię tę Hadziukową, bo ona świetnie radzi sobie z pracą, ale i z mężem”, opowiadała w Polskim Radio. Niektórzy zastanawiali się, w czym Dorota Nowakowska jest podobna do fikcyjnej postaci. Co je łączy? Okazuje się, że mają inne charktery. 

„Lubię postaci, które mają osobowość. Nie lubię postaci nijakich. Każda z nich jest inna niż ja prywatnie, dlatego są dla mnie ciekawe. Rola Hadziukowej jest tak inna – wszyscy mnie pytają, czy też jestem tak przedsiębiorcza i tak krótko trzymam swojego męża? No, nie! Reżyserzy, znając mnie prywatnie, proponują mi coś, co jest sto kilometrów ode mnie i to jest niesamowite”, dodawała w Fakcie.

Dorota Nowakowska to też genialna aktorka dubbingowa. Jej głos możemy usłyszeć w Kaczych Opowieściach,  Eugenio, Wilk na 100%, Karma & Jonar, Scooby Doo i powrót z Loch Ness czy Księga dżungli 2.

Życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze! 

Źródło: Kobieta WP, Fakt.pl, Plotek, Interia.

Zobacz też: Miała 16 lat, gdy zagrała w Czterech pancernych i psie. Jak dziś wygląda życie Małgorzaty Niemirskiej?

Dorota Nowakowska, Nagranie programu "Ranczo - kobiety górą" z gwiazdami, 2017

Dorota Nowakowska,Nagranie programu
Fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Dorota Nowakowska, Premiera spektaklu "Cesarz", 2019

Dorota NowakowskaPremiera spektaklu
Fot. Niemiec/AKPA

Dorota Nowakowska, 20.04.2023 Warszawa Teatr Ateneum Próba sztuki "Zesłanie" 

Dorota Nowakowska, 20.04.2023 Warszawa Teatr Ateneum Proba sztuki
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.