Dolina Bogów
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Już jest zwiastun filmu Dolina Bogów Lecha Majewskiego!

Czego możemy się spodziewać po produkcji z gwiazdorską obsadą?

Marta Baran 3 marca 2020 11:30
Dolina Bogów
Fot. Materiały prasowe

Premiera najnowszego filmu Lecha Majewskiego zbliża się wielkimi krokami. Dolinę Bogów będziemy mogli zobaczyć w kinach już 21 sierpnia! Twórcy dzielą się z nami kolejnymi materiałami dotyczącymi filmu, co tylko wzmaga naszą ciekawość. Niedawno w sieci pojawił się oficjalny zwiastun filmu i trzeba przyznać, że robi wrażenie! Czego możemy się spodziewać po produkcji z międzynarodową gwiazdorską obsadą?

"Dolina Bogów" fabuła

Film Lecha Majewskiego porusza trzy różne wątki narracyjne. Wszystkie trzy dotyczą tytułowej Doliny Bogów. Jak możemy się spodziewać po twórcy Angelusa, Młyna i KrzyżaOgrodu rozkoszy ziemskich czy Wojaczka film ten będzie przepełniony symboliką i stanie się jedynie punktem wyjścia dla różnorakich interpretacji. Pierwszy wątek opowiada legendę Indian Navajo związaną z doliną Valley of the Gods i uwięzionych w niej bogach. Drugi wątek dotyczy historii Wesa Taurosa - najbogatszego człowieka świata - którego osobista tragedia zmusza do życia w ukryciu. Jego firma zajmuje się eksploatacją rudy uranu w Dolinie Bogów, czym narusza świętość tej ziemi. W trzecim wątku pojawia się historia samego narratora filmu: Johna Ecasa. Jest on pisarzem, który cierpi po rozstaniu z żoną i popada w kryzys twórczy.

Jak Lech Majewski wypowiedział się na temat swojego filmu: „Dolina Bogów, to baśń dla dorosłych. Jest polsko-amerykańskim filmem opartym na starym podaniu, micie Indian Navajo. Opowiada też o najbogatszym człowieku na świecie. Interesowało mnie, co pieniądze mogą kupić, gdzie jest granica ich możliwości."

"Dolina Bogów" obsada

Najnowszy film słynnego polskiego reżysera może poszczycić się prestiżową międzynarodową obsadą.  Rolę Taurosa zagra nie kto inny, a... John Malkovich! Aktor bardzo pochlebnie wypowiedział się zarówno o projekcie jak i o samym reżyserze: "Miałem szczęście w życiu, mogąc pracować z wieloma wielkimi, kreatywnymi reżyserami w Europie i w innych miejscach, i Lech jest jednym z takich ludzi - o bardzo szczególnym spojrzeniu na świat, obdarzonym charakterystyczną wizją i wyobraźnią".

W pozostałe role wcielą się: Josh Hartnett, Berenice Marlohe, John Rhys-Davies i Keir Dullea. Autorami hipnotyzujących zdjęć do filmu są sam reżyser oraz Paweł Tybora. Zostały one wykonane w stanie Utah w USA oraz we Wrocławiu, a także w pałacach w południowej Polsce. Muzykę skomponował laureat Oscara - niezwykły twórca Jan A.P. Kaczmarek. Za kostiumy odpowiada Ewa Kochańska, a także słynna polska projektantka Eva Minge. W filmie zostały wykorzystane również stroje takich polskich marek jak Pako Lorente czy Kazar. Dystrybucją filmu zajmuje się Galapagos Films.

"Dolina Bogów" zwiastun

Dolina Bogów w kinach od 21 sierpnia! 

Dolina Bogów, Plakat
Fot. Materiały prasowe

Dolina Bogów, Berenice Marlohe, Josh Hartnett
Fot. Materiały prasowe

Dolina Bogów, Berenice Marlohe, Josh Hartnett
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…