Dolina Bogów
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Oto teaser nowego filmu Lecha Majewskiego Dolina Bogów

W rolach głównych John Malkovich, Josh Hartnett, Berenice Marlohe

Konrad Szczęsny 13 lutego 2020 13:20
Dolina Bogów
Fot. Materiały prasowe

Już 27 marca do kin trafi polsko-hollywoodzka produkcja Lecha Majewskiego „Dolina Bogów”. W rolach głównych występują gwiazdy światowego kina: John Malkovich, Josh Hartnett, Berenice Marlohe, John Rhys-Davies i Keir Dullea. Teraz poznaliśmy plakat promujący produkcję.

„Dolina Bogów”: film Lecha Majewskiego: obsada, zdjęcia, muzyka

Lech Majewski, twórca tak uznanych na świecie dzieł kinematografii, jak „Młyn i Krzyż”, „Angelus”, „Ogród rozkoszy ziemskich” czy „Wojaczek” znów zabiera widzów w podróż po artystyczne doznania, prowokuje swoją wizją świata, oszałamia efektami audiowizualnymi. „Dolina Bogów” wykracza poza tradycyjny obraz filmowy. Historia o bogach ukrytych w górach oparta na legendzie plemienia Navajo hipnotyzuje zdjęciami, które reżyser współtworzył razem z Pawłem Tyborą („Onirica”) w stanie Utah w USA oraz muzyką skomponowaną przez laureata Oscara Jana A.P. Kaczmarka.

- „Dolina Bogów”, to baśń dla dorosłych. Jest polsko-amerykańskim filmem opartym na starym podaniu, micie Indian Navajo. Opowiada też o najbogatszym człowieku na świecie. Interesowało mnie, co pieniądze mogą kupić, gdzie jest granica ich możliwości – mówi o swoim filmie reżyser.

Dolina Bogów, Berenice Marlohe, Josh Hartnett
Fot. Materiały prasowe

 Berenice Marlohe i Josh Hartnett na planie „Doliny Bogów”

Trzy wątki narracyjne kierują widza do tytułowej Doliny Bogów i prowokują do własnych interpretacji. Pierwszy to archaiczna legenda Indian Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny Valley of the Gods, pełna bogatej symboliki i archetypów. Drugi to historia najbogatszego człowieka globu, Wesa Taurosa (John Malkovich), który dotknięty osobistą tragedią, ukrywa się przed światem a publicznie pojawia się jedynie sporadycznie.

Trzeci wątek jest historią narratora, Johna Ecasa (Josh Hartnett), pisarza, który zmaga się z traumatycznym rozstaniem z żoną i twórczym kryzysem. W tym czasie firma Taurosa, eksploatująca rudę uranu, przejmuje Dolinę Bogów, gdzie planuje drążyć tunele w świętej ziemi. Spokój przodków Navajo zostaje zburzony, a skały rodzą mściciela.

Teaser filmu „Dolina Bogów”

„Dolina Bogów”: udział Ewy Minge i data premiery

– Miałem szczęście w życiu, mogąc pracować z wieloma wielkimi, kreatywnymi reżyserami w Europie i w innych miejscach, i Lech jest jednym z takich ludzi - o bardzo szczególnym spojrzeniu na świat, obdarzonym charakterystyczną wizją i wyobraźnią” - powiedział Malkovich o swoim udziale w „Dolinie Bogów”. A Keir Dullea, główny bohater legendarnej „2001 Odysei Kosmicznej”, dodał: „bez cienia wątpliwości Lech jest najciekawszym reżyserem filmowym od czasów Stanleya Kubricka”.

Zdjęcia do filmu powstawały nie tylko w Valley of the Gods w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych, ale i we Wrocławiu oraz zamkach i pałacach południowej Polski. Kostiumy do filmu stworzyła Ewa Kochańska. Reżyser zaprosił do współpracy także znaną projektantkę Evę Minge, oraz polskie marki - Pako Lorente i Kazar. „Dolina Bogów” trafi do kin już 27 marca. Za dystrybucję odpowiada Galapagos Films. 

Tak wygląda plakat „Doliny Bogów” Lecha Majewskiego:

Dolina Bogów, plakat
Fot. Materiały prasowe

 Berenice Marlohe i Josh Hartnett na planie „Doliny Bogów”:

Dolina Bogów, Berenice Marlohe, Josh Hartnett
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.