Adam Woronowicz
Fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Adam Woronowicz nie wstydzi się wiary w Boga. „Są ludzie, którzy o niej nie mówią, uważają, że to obciach. Ja robię tak, jak czuję"

„Bardzo dużo dobrego spotkało się ze strony Kościoła. Wiara daje mi nadzieję", mówi

Karol Sowa 10 listopada 2023 13:56
Adam Woronowicz
Fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News

Adam Woronowicz od zawsze otwarcie mówił o silnej wierze w Boga i chętnie opowiada o swojej duchowości. Aktor nie ukrywa, że z kościołem jest związany od dziecka. W przeszłości myślał nawet o tym, żeby pójść do seminarium. Życie jednak napisało mu inny scenariusz. „Wiem, że Jezus ma dla Waszego życia cudowny plan. Tak jak ja kiedyś usłyszałem te słowa, bardzo je przyjąłem – Bóg ma dla Twojego życia wspaniały plan. On chce, żebyście byli szczęśliwi!", mówi.

Adam Woronowicz o wierze w Boga, wsparciu żony i starcie ukochanej córki

Chciał iść do seminarium, gdyż od dziecka czuł silną więź z Bogiem. Zmienił jednak zdanie na jednej z wycieczek szkolnych, gdy wraz z rówieśnikami wybrał się do warszawskiego Teatru Powszechnego. Ostatecznie wybrał aktorstwo, dzięki czemu zyskał popularność i sympatię widzów. 

Ulubieniec publiczności podkreśla również, że wiele zawdzięcza swojej ukochanej żonie, która jest dla niego największym wsparciem. Przypomnijmy, że to właśnie Agnieszka Woronowicz pomagała mu finansowo, gdy nie miał jeszcze propozycji filmowych. „Moja żona była pierwszą kobietą w moim życiu, ja dla niej pierwszym mężczyzną. [...] Jest dla mnie największą opoką", mówił. 

Zaś w rozmowie z Dobrym Tygodniem wspomniał, że miłość do Boga zawdzięcza swojej babci, z którą regularnie chodził do kościoła. „Babcia brała mnie za rękę i prowadziła do kościoła. Razem się modliliśmy. Nie wstydzę się wiary. Są ludzie, którzy o niej nie mówią, ukrywają ją, uważają, że to "obciach". Ja robię tak, jak czuję. Bardzo dużo dobrego spotkało się ze strony Kościoła. Wiara daje mi nadzieję" zwierzył się aktor. 

Dzisiaj artysta jest dumnym mężem oraz ojcem trójki dzieci: Maksymiliana, Rity i Karoliny. Adam Woronowicz nie zapomina jednak o czwartym dziecku, które stracił. „Ola jest już w niebie. [...] Jest takie powiedzenie, że nie ma nikogo, kto żałowałby na łożu śmierci, że był za mało w pracy, ale jest wielu, którzy żałują, że byli za mało z dziećmi", opowiadał. 

CZYTAJ TEŻ: Robert Więckiewicz zmienił się nie do poznania. Aktor zaskoczył metamorfozą

Adam Woronowicz, 02.05.2019 rok, Kraków, 12. edycja festiwalu filmowego Mastercard OFF CAMERA . Panel SerialCON

Adam Woronowicz
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Adam Woronowicz jest bardzo wierzący

Aktor dodaje, że wiara jest dla niego jak tlen i nie wyobraża sobie bez niej życia. „My jako ludzie jesteśmy istotami duchowymi, więc wiara jest wpisana w nasz krwiobieg i będziemy jej szukać zawsze", mówi. „Sam fakt, że żyje, że wstaje rano, że mam pracę, którą kocham, że są wokół mnie ludzie, których kocham. To jest bardzo przyjemne, to jest tyle i aż tyle. Z jednej strony to czasem bywa trudne, ale jest to bardzo piękne", kontynuował. 

„Ktoś, kto bierze udział w triathlonie, wierzy, że go ukończy. Ktoś, kto skacze ekstremalnie z paru tysięcy metrów, wierzy, że spadochron się otworzy. Ktoś, kto wchodzi na szczyt, wierzy, że wejdzie i zejdzie. Myślę, że tym jest w ogóle wiara w życiu człowieka, każdego, bez względu czy kojarzy się nam to słowo z pojęciem religii, czy z czymś, co jest nieodzowne", opowiadał Adam Woronowicz. „To jest coś bardzo głębokiego. I w sumie wydaje mi się, że to jest bardzo intymna rzecz", podsumował w rozmowie z gazetą.pl. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mieczysław Hryniewicz chciał nawiązać kontakt z synem i byłą żoną, lecz oni nie chcą go znać. Teraz opowiedział o alimentach

Adam Woronowicz, 05.01.2020 rok, Warszawa. Na planie programu telewizyjnego "Dzień Dobry TVN"

Adam Woronowicz
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Adam Woronowicz, 2018 rok, Na planie programu Dzień Dobry Tvn

Adam Woronowicz
Fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.