Festiwale 2019

Festiwale

Festiwale 2019

Anna Popek z mężem, Mąż Anny Popek kim jest Andrzej Popek, Warszawa 2009
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum
historia miłości

Byli małżeństwem przez szesnaście lat. Oto historia Anny i Andrzeja Popków

„Rozwód był dla mnie bardzo trudną decyzją”

Olga Figaszewska 24 kwietnia 2023 19:43
Anna Popek z mężem, Mąż Anny Popek kim jest Andrzej Popek, Warszawa 2009
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Ich relacja przeszła do historii. Anna Popek i Andrzej Popek byli małżeństwem przez szesnaście lat. Wspólnie doczekali się dwóch córek: Oliwii i Małgosi. Gdy prasa donosiła o kryzysie w związku pary, główni zainteresowani nie komentowali nigdy tych doniesień. Rozstali się spokojnie i klasą. „Rozwód był dla mnie bardzo trudną decyzją, bo przecież małżeństwo zawiera się na całe życie, ale dobrze, że tak się stało”, mówiła Anna Popek w Fakcie. Dlaczego ich uczucie nie przetrwało? Jak wyglądała ich relacja?

Anna i Andrzej Popkowie – historia miłości

Ona – dziennikarka, on – szef firmy telekomunikacyjnej. Dwa światy połączyła miłość. Zawsze stali u swojego boku, starali się rozumieć swoje poglądy. Anna i Andrzej Popkowie pobrali się w 1996 roku. Nie mówili wiele o swojej relacji i pilnie strzegli swojej prywatności. Wspólnie doczekali się dwóch córek: Oliwii i Małgorzaty. Zakochani byli małżeństwem przez szesnaście lat. Nieoczekiwanie w prasie zaczęły pojawiać się informacje o kryzysie w ich związku. Wszystko miało zacząć się w 2008 roku.

Z doniesień wynikało, że para kilkukrotnie walczyła o swoją miłość, jednak ostatnia próba uratowania związku nie przyniosła oczekiwanych efektów. A kiedy media ogłosiły, że gwiazda wyprowadziła się z domu w Podkowie Leśnej i zamieszkała w centrum Warszawy, Anna Popek postanowiła skomentować te wieści. Podkreślała wówczas, że jej decyzja jest podyktowana względami zawodowymi. „Bardzo dużo pracuję i jest mi wygodniej w Warszawie”, cytowało wypowiedź gwiazdy Świat i Ludzie.

Dziennik Fakt podawał, że para miała się rozwieść w 2011 roku. Po cichu, z klasą... Anna Popek utrzymywała to w tajemnicy. Nawet po rozstaniu byli małżonkowie zawsze mogą na siebie liczyć, są podporą i darzą się zaufaniem. Na pierwszym miejscu zawsze stawiają swoje córki, które są ich największą dumą. I to one łączą ich na zawsze. 

Sprawdź też: Wspiera ją od pół wieku, długo nie mógł pogodzić się z jednym. Tata Martyny Wojciechowskiej skończył 89 lat

Anna Popek z mężem Andrzejem i córeczkami, lipiec 2002
Fot. Prończyk/AKPA

Anna Popek z mężem Andrzejem i córeczkami, lipiec 2002

Anna Popek, Andrzej Popek, Warszawa 12.2001.
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Anna Popek, Andrzej Popek, Warszawa 12.2001.

W rozmowie z Na Żywo gwiazda Telewizji Polskiej opowiedziała o powodach rozpadu małżeństwa z Andrzejem Popkiem. „To była trudna decyzja, bo jestem zwolenniczką małżeństw do końca życia. Niestety, w przypadku naszego związku silne różnice światopoglądowe między mną a mężem uniemożliwiły jego trwanie”, zwierzyła się. Dziennikarka podkreśliła, że chciała naprawić więź z mężem i żałuje, że nie udało im się tego zrobić. „Był moment, że na siłę chciałam wszystko naprawić. Żałuję, że nam nie wyszło, ale samego rozwodu nie”, dodawała w Na Żywo.

Anna Popek pracowała, zajmowała się córkami. Pytana o to, jak zmieniło się jej życie po rozwodzie, wyznała, że bez względu na stan cywilny nie cierpiała nigdy na nadmiar wolnego czasu. „Tak jest i teraz. Wychowuję dwie córki. Trzeba im zapewnić byt, wybrać szkołę, ugotować obiad, pomóc w lekcjach. Odkąd jestem singielką, zmieniło się chyba tylko to, że chętniej i częściej robię w domu kolacje dla znajomych”, dodawała w rozmowie z tygodnikiem w 2012 roku.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻMama Mikołaja Roznerskiego ma niezwykłą pasję. Podczas telewizyjnego wejścia na żywo mocno zaskoczyła syna

Anna Popek, Andrzej Popek, Anna Popek z mężem, Warszawa 2009
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Anna Popek, Andrzej Popek, Anna Popek z mężem, Warszawa 2009

Anna Popek z mężem Andrzejem, Na planie programu
Fot. Piotr BLAWICKI/East News

Anna Popek i Andrzej Popek z córkami na planie programu "Grunt to rodzinka" w Polsat Cafe, 2010

Anna Popek po rozwodzie nie zamknęła się na miłość

Po rozstaniu nie zamknęła swojego serca na miłość. Potrzebuję partnera. Dobry związek jest dla mnie ważny. Może nie jest bezwzględnie konieczny, aby osiągnąć szczęście, bo to jednak zależy od postawy życiowej, ale uprzyjemnia codzienność uczy dbania o drugą osobę i pozbawia egoizmu”, opowiadała w rozmowie z Na Żywo.

Anna Popek była związana z Konradem Komornickim, który pracował w Biurze Ochrony i Informatyki w Kancelarii Prezydenta. Poznali się kilka miesięcy po rozwodzie. Ich relacja nie przetrwała. Wkrótce potem dziennikarka związała się fotografem, Tomaszem Krupą. I ten związek przeszedł do historii.  

Jaki jest jej ideał mężczyzny? „Powinien być spontaniczny i wesoły, ale również odpowiedzialny, samodzielny i konkretny. Zresztą dotyczy to każdej strony związku”, mówiła  Anna Popek w rozmowie z Twoim Imperium. Wciąż najważniejsza w związku jest dla niej miłość i wierność. Dlatego nie zamyka się na nową relację, ale nie szuka niczego na siłę. „Wiadomo, że lepiej być kochanym i dzielić życie z człowiekiem wyjątkowym. Ale jeśli ktoś taki się nie znajdzie, nie warto brać w zastępstwie byle kogo. Trzeba umieć iść za głosem serca i rozsądku jednocześnie”, dodawała w 2022 roku.  
 

Źródło: Fakt, Pomponik, Na Temat, Świat i LudziePomponik, Onet Kultura, Fakt, Jastrząb Post

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krystyna Janda o święcie kina: „Cannes? Ja tu przyjeżdżam do pracy!”

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.