KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżniczka, która zmieniła oblicze Windsorów. Charlotte obchodzi dziś siódme urodziny!

Już jest jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie

Gabriela Czernecka 2 maja 2022 09:55

Panuje przekonanie, że to właśnie ona zmieniła oblicze Windsorów i to dla niej królowa Elżbieta II miała zmienić prawo, choć w rzeczywistości nie do końca tak jest. Księżniczka Charlotte nazywana jest ikoną mody oraz jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie, choć ma dopiero siedem lat! Kiedy córka księżnej Kate i księcia Williama skończyła pięć lat, zyskała nowy obowiązek: od tego momentu musiała już kłaniać się monarchini podczas publicznych wystąpień w jej towarzystwie. Trzeba przyznać, że przy jej zadziornym charakterku pewnie nie było to łatwe... Poznajcie bliżej księżniczkę Charlotte, która dzisiaj obchodzi siódme urodziny!

Urodziny księżniczki Charlotte 

Część fanów twierdzi, że jest coraz bardziej podobna do swojego taty, księcia Williama. Inni, że przypomina prababcię, królową Elżbietę II. Jedno jest pewne - księżniczka Charlotte z dnia na dzień stała się ulubienicą mediów. Jej narodziny śledziły miliony ludzi na całym świecie. Księżniczka Charlotte Elizabeth Diana przyszła na świat 2 maja 2015 roku. Imiona odziedziczyła na cześć dziadka, księcia Karola, prababki - królowej Elżbiety II i zmarłej ćwierć wieku temu królowej ludzkich serc, czyli jej babci - księżnej Diany. Mała księżniczka samymi narodzinami zapisała się w historii monarchii. Jako pierwsza kobieta w bezpośredniej sukcesji nie straci swojego miejsca w kolejce do brytyjskiego tronu! Takie prawo obowiązuje od 2011 roku (zatwierdzono je w 2013 roku), ale to właśnie księżniczka Charlotte jest pierwszą kobietą w rodzinie, którą obejmuje to prawo, jednak nie tylko to sprawia, że jest wyjątkowa. 

Czytaj też: Księżna Charlene opuściła oddział zamknięty. Pierwszy raz pokazała się publicznie

księżniczka Charlotte
Fot. East News

Choć ma zaledwie kilka lat już mówi się o „efekcie Charlotte” i o tym, że jest małą ikoną mody. Za uroczy, ale odrobinę niedzisiejszy styl księżniczki Charlotte i księcia George’a w głównej mierze odpowiada rzecz jasna ich matka, księżna Kate. Ale duże zasługi w tej materii ma też jej ulubiona projektantka ubrań dla dzieci, Rachel Riley, u której zamawiana jest większość garderoby małych książąt. A ona wprost uwielbia historię brytyjskiej rodziny królewskiej. „Przeglądam stare zdjęcia Williama i Harry’ego, ponieważ ich stroje to znakomita inspiracja. Księżna Diana miała znakomite wyczucie stylu. Księżna Catherine jest w tym względzie jej godną następczynią”, tłumaczy projektantka. Co ciekawe, księżniczka Charlotte jakiś czas temu znalazła się na szczycie listy magazynu Redaer’s Digest, który bazując na obliczeniach ekspertów z branży reklamowej wyliczył na podstawie wpływów, który członek rodziny królewskiej przynosi brytyjskiej gospodarce najwięcej pieniędzy.

Córka książęcej pary Cambridge pojawiła się w zestawieniu ze względu na wyczucie stylu. Powód? Niemal wszystko, w czym mała księżniczka pokaże się publicznie, automatycznie znika ze sklepowych półek. Dokładnie tak samo jest w przypadku księżnej Kate, której wpływ na świat mody nazywa się już „efektem Kate”. Nie ma wątpliwości, że dziś można mówić także o „efekcie Charlotte”. Choć szanse na to, żeby księżniczka kiedykolwiek wystąpiła w reklamie są niemal zerowe, to potencjał reklamowy Charlotte i tak będzie rósł wraz z jej wiekiem. Na chwilę obecną wartość reklamowa księżniczki została wyceniona na… 5 miliardów dolarów!

księżniczka Charlotte
Fot. East News

Mała księżniczka przypomina jednak każdą dziewczynkę w tym wieku. Ma swój ulubiony kolor (różowy), ulubioną zabawkę (pluszowe jednorożce) czy pasję, którą jest taniec. Charlotte słynie jednak nie tylko z dobrego stylu. Lubi pokazać zadziorny charakterek, jak wtedy gdy zamiast pomachać dziennikarzom podczas regat pokazała im język lub gdy podczas chrztu Louisa zwróciła się do fotoreporterów: „Wy nie idziecie!”.  Nie ma wątpliwości, że księżniczka Charlotte wyrośnie na pewną siebie kobietę! Dzisiaj obchodzi siódme urodziny. Z tej okazji na oficjalnym instagramowym koncie księżnej Kate i księcia Williama pojawiło się urocze zdjęcie księżniczki. Życzymy jej wszystkiego najlepszego!  

Zobacz także: Meghan chciała być królewską Angeliną Jolie. Pisarka ujawnia tajemnice rodziny królewskiej

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.