KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżniczka, która zmieniła oblicze Windsorów. Charlotte obchodzi dziś piąte urodziny!

Już jest jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie

Gabriela Czernecka 2 maja 2020 09:55

Mówi się, że to księżniczka, która zmieniła oblicze Windsorów i że to właśnie dla niej królowa Elżbieta II zmieniła prawo, choć to nie do końca prawda. Nazywa się ją ikoną mody i jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie. Charlotte obchodzi dziś piąte urodziny i nie ma wątpliwości, że wyrośnie na pewną siebie kobietę. Piąte urodziny są jednak o tyle wyjątkowe, że mała Charlotte będzie miała od teraz nowy obowiązek - podczas publicznych wystąpień w towarzystwie monarchini powinna się jej kłaniać. Czy mimo zadziornego charakteru dostosuje się do zasad protokołu królewskiego? 

Urodziny księżniczki Charlotte 

Część fanów twierdzi, że jest coraz bardziej podobna do swojego taty, księcia Williama. Inni, że przypomina prababcię, królową Elżbietę II. Jedno jest pewne - księżniczka Charlotte z dnia na dzień stała się ulubienicą mediów. Jej narodziny śledziły miliony ludzi na całym świecie. Księżniczka Charlotte Elizabeth Diana przyszła na świat 2 maja 2015 roku. Imiona odziedziczyła na cześć dziadka, księcia Karola, prababki - królowej Elżbiety II i zmarłej ponad 20 lat temu królowej ludzkich serc, czyli jej babci - księżnej Dianie. Mała księżniczka samymi narodzinami zapisała się w historii monarchii. Jako pierwsza kobieta w bezpośredniej sukcesji nie straci swojego miejsca w kolejce do brytyjskiego tronu! Takie prawo obowiązuje od 2011 roku (zatwierdzono je w 2013 roku), ale to właśnie księżniczka Charlotte jest pierwszą kobietą w rodzinie, którą obejmuje to prawo, jednak nie tylko to sprawia, że jest wyjątkowa. 

księżniczka Charlotte
Fot. East News

Choć ma zaledwie kilka lat już mówi się o „efekcie Charlotte” i o tym, że jest małą ikoną mody. Za uroczy, ale odrobinę niedzisiejszy styl księżniczki Charlotte i księcia George’a w głównej mierze odpowiada rzecz jasna ich matka, księżna Kate. Ale duże zasługi w tej materii ma też jej ulubiona projektantka ubrań dla dzieci, Rachel Riley, u której zamawiana jest większość garderoby małych książąt. A ona wprost uwielbia historię brytyjskiej rodziny królewskiej. „Przeglądam stare zdjęcia Williama i Harry’ego, ponieważ ich stroje to znakomita inspiracja. Księżna Diana miała znakomite wyczucie stylu. Księżna Catherine jest w tym względzie jej godną następczynią”, tłumaczy projektantka. Co ciekawe, księżniczka Charlotte jakiś czas temu znalazła się na szczycie listy magazynu Redaer’s Digest, który bazując na obliczeniach ekspertów z branży reklamowej wyliczył na podstawie wpływów, który członek rodziny królewskiej przynosi brytyjskiej gospodarce najwięcej pieniędzy.

Córka książęcej pary Cambridge pojawiła się w zestawieniu ze względu na wyczucie stylu. Powód? Niemal wszystko, w czym mała księżniczka pokaże się publicznie, automatycznie znika ze sklepowych półek. Dokładnie tak samo jest w przypadku księżnej Kate, której wpływ na świat mody nazywa się już „efektem Kate”. Nie ma wątpliwości, że dziś można mówić także o „efekcie Charlotte”. Choć szanse na to, żeby księżniczka kiedykolwiek wystąpiła w reklamie są niemal zerowe, to potencjał reklamowy Charlotte i tak będzie rósł wraz z jej wiekiem. Na chwilę obecną wartość reklamowa księżniczki została wyceniona na… 5 miliardów dolarów!

księżniczka Charlotte
Fot. East News

Mała księżniczka przypomina jednak każdą dziewczynkę w tym wieku. Ma swój ulubiony kolor (różowy), ulubioną zabawkę (pluszowe jednorożce) czy pasję, którą jest taniec. Charlotte słynie jednak nie tylko z dobrego stylu. Lubi pokazać zadziorny charakterek, jak wtedy gdy zamiast pomachać dziennikarzom podczas regat pokazała im język lub gdy podczas chrztu Louisa zwróciła się do fotoreporterów: „Wy nie idziecie!”.  Nie ma wątpliwości, że księżniczka Charlotte wyrośnie na pewną siebie kobietę! 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.