O TYM SIĘ MÓWI

Miley Cyrus, Lizzo, Monika Miller... Te gwiazdy przyznają się do panseksualizmu

Czym jest?

Ksenia Krasko 20 czerwca 2020 18:45

O panseksualizmie kiedyś nie mówiło się tak głośno jak teraz, ale czasy się zmieniają i coraz więcej osób otwarcie porusza temat swojej seksualności. Z panseksualizmem utożsamia się też wiele gwiazd, w tym Miley Cyrus, Cara Delevingne, czy Monika Miller, wnuczka byłego premiera Leszka Millera.

Czym jest panseksualizm? Przedrostek pan- pochodzi od starogreckiego słowa „wszystko, każdy”. Najprościej mówiąc, osoby panseksualne nie zwracają uwagi na płeć lub tożsamość płciową, często również na wygląd – pociąga je po prostu druga osoba, człowiek jako całość.

Z panseksualizmem utożsamiają się zarówno mężczyźni, kobiety, osoby transpłciowe, jak i osoby niebinarne. Uznaje się, że panseksualiści stanowią około 2% populacji ludzkiej.

Które gwiazdy przyznają się do panseksualizmu i jak tłumaczą swój wybór? Odpowiedź w naszym wideo. 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.