O TYM SIĘ MÓWI

Miley Cyrus, Lizzo, Monika Miller... Te gwiazdy przyznają się do panseksualizmu

Czym jest?

Ksenia Krasko 20 czerwca 2020 18:45

O panseksualizmie kiedyś nie mówiło się tak głośno jak teraz, ale czasy się zmieniają i coraz więcej osób otwarcie porusza temat swojej seksualności. Z panseksualizmem utożsamia się też wiele gwiazd, w tym Miley Cyrus, Cara Delevingne, czy Monika Miller, wnuczka byłego premiera Leszka Millera.

Czym jest panseksualizm? Przedrostek pan- pochodzi od starogreckiego słowa „wszystko, każdy”. Najprościej mówiąc, osoby panseksualne nie zwracają uwagi na płeć lub tożsamość płciową, często również na wygląd – pociąga je po prostu druga osoba, człowiek jako całość.

Z panseksualizmem utożsamiają się zarówno mężczyźni, kobiety, osoby transpłciowe, jak i osoby niebinarne. Uznaje się, że panseksualiści stanowią około 2% populacji ludzkiej.

Które gwiazdy przyznają się do panseksualizmu i jak tłumaczą swój wybór? Odpowiedź w naszym wideo. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.