O TYM SIĘ MÓWI

Miley Cyrus, Lizzo, Monika Miller... Te gwiazdy przyznają się do panseksualizmu

Czym jest?

Ksenia Krasko 20 czerwca 2020 18:45

O panseksualizmie kiedyś nie mówiło się tak głośno jak teraz, ale czasy się zmieniają i coraz więcej osób otwarcie porusza temat swojej seksualności. Z panseksualizmem utożsamia się też wiele gwiazd, w tym Miley Cyrus, Cara Delevingne, czy Monika Miller, wnuczka byłego premiera Leszka Millera.

Czym jest panseksualizm? Przedrostek pan- pochodzi od starogreckiego słowa „wszystko, każdy”. Najprościej mówiąc, osoby panseksualne nie zwracają uwagi na płeć lub tożsamość płciową, często również na wygląd – pociąga je po prostu druga osoba, człowiek jako całość.

Z panseksualizmem utożsamiają się zarówno mężczyźni, kobiety, osoby transpłciowe, jak i osoby niebinarne. Uznaje się, że panseksualiści stanowią około 2% populacji ludzkiej.

Które gwiazdy przyznają się do panseksualizmu i jak tłumaczą swój wybór? Odpowiedź w naszym wideo. 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.