O TYM SIĘ MÓWI

Miley Cyrus, Lizzo, Monika Miller... Te gwiazdy przyznają się do panseksualizmu

Czym jest?

Ksenia Krasko 20 czerwca 2020 18:45

O panseksualizmie kiedyś nie mówiło się tak głośno jak teraz, ale czasy się zmieniają i coraz więcej osób otwarcie porusza temat swojej seksualności. Z panseksualizmem utożsamia się też wiele gwiazd, w tym Miley Cyrus, Cara Delevingne, czy Monika Miller, wnuczka byłego premiera Leszka Millera.

Czym jest panseksualizm? Przedrostek pan- pochodzi od starogreckiego słowa „wszystko, każdy”. Najprościej mówiąc, osoby panseksualne nie zwracają uwagi na płeć lub tożsamość płciową, często również na wygląd – pociąga je po prostu druga osoba, człowiek jako całość.

Z panseksualizmem utożsamiają się zarówno mężczyźni, kobiety, osoby transpłciowe, jak i osoby niebinarne. Uznaje się, że panseksualiści stanowią około 2% populacji ludzkiej.

Które gwiazdy przyznają się do panseksualizmu i jak tłumaczą swój wybór? Odpowiedź w naszym wideo. 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.