Fot. East News
VIVA! Tylko u nas

Makijażystka księżnej Diany ujawnia sekrety jej perfekcyjnego wyglądu!

Xymena Borowiecka 27 sierpnia 2017 07:00
Fot. East News

Makijażystka księżnej Diany - Mary Greenwell, ujawnia sekrety nieskazitelnego makijażu na miarę prawdziwej arystokratki! Wiemy, co robiła, by zatrzymać czas! 

 

Krok pierwszy: balsam do ust

Produkt nawilżający usta to niezbędny element każdego makijażu, nie tylko tego na co dzień. Księżna zawsze miała go ze sobą w torebce!

"Zawsze na początku używam balsamu do ust, które idealnie sprawdza się jako baza pod pomadki. W ten sposób w trakcie robienia makijażu usta nie wysuszają się.”

- zdradza Mary Greenwell.

Fot. East News

Zobacz także: Księżna Diana skończyłaby dziś 56 lat! Oto 5 rzeczy, których o niej nie wiecie


Delikatne tonacje na powiece

Makijażystka wybierała zgaszone brązy w tonacji soft (których nie powinno zabraknąć w damskiej kosmetyczce), aby podkreślić niebieskie oczy Lady Di.

"Chciałam odsunąć ją od intensywnych, krzykliwych odcieni i przekonać do wyboru czegoś delikatniejszego, ale zawsze w odpowiednich proporcjach”.

Efekt? Delikatnie i dziewczęco!

 

Klucz do sukcesu? Blendowanie cieni

Marzysz o idealnym makijażu oka? Rozcieraj cienie!

Dla uzyskania makijażu „no make up” należy odpowiednio rozetrzeć cienie na powiece. Blendowanie najlepiej wykonać przy pomocy pędzla o puchatym oraz spłaszczonym zakończeniu. Płaską stroną nałóż cienie, a szczytem pędzelka rozetrzyj kosmetyk na powiece. 

- dodaje Mary Greenwell

Fot. East News

Słynna już brązowa kredka....

...była ulubionym kosmetykiem Diany! Brązowa kredka podkreśla kontur oka. By wyglądała jak u księżnej, powinna być zaaplikowana wzdłuż linii rzęs na brązowy eyeliner, a następnie roztarta delikatnie za pomocą patyczka kosmetycznego.

 

Im mniej tym lepiej!

"W makijażu księżnej Diany nigdy nie używałam ołówków i intensywnych kredek, aby uzyskać jak najbardziej naturalny, subtelny efekt”.

 

Księżna Diana nigdy nie nosiła sztucznych rzęs!

Jak mówi makijażystka księżnej Diany:

Księżna Diana miała niesamowite rzęsy, dlatego nigdy nie zdecydowała się na sztuczne odpowiedniki. ​​Najpierw aplikowała tusz u nasady, a następnie malowała brzegi rzęs, wykończając look jedną dodatkową warstwą.

 

Żadnego konturowania!

Mary Greenwell w makijażu księżnej Diany nie stosowała dokładnej techniki konturowania twarzy. Księżna uwielbiała natomiast efekt skóry muśniętej słońcem. W tym celu makijażystka aplikowała delikatnie bronzer przez brwi do linii włosów, aby rozgrzać odcień skóry i po bokach twarzy, aby optycznie wymodelować twarz.


Te wspomnienia są bardzo cenne nawet teraz 20 lat później! To ważne zasady dla każdej kobiety, by zachować młody wygląd! Pamiętajcie o nich.

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.