Księżna Diana jej styl - MAIN TOPIC
Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY

Dlaczego księżna Diana wbrew dworskiej etykiecie zrezygnowała z noszenia rękawiczek i kapeluszy?

Marcin Brzeziński 9 sierpnia 2017 19:00
Księżna Diana jej styl - MAIN TOPIC
Fot. East News

Dlaczego księżna Diana wbrew surowej etykiecie obowiązującej członków rodziny królewskiej zrezygnowała z noszenia rękawiczek, a także kapeluszy?

W tym roku minie 20 rocznica tragicznej śmierci księżnej. Z tej okazji brytyjskie i światowe media odkrywają coraz więcej jej sekretów. Jak choćby ten związany z brakiem rękawiczek. Pozornie bez znaczenia, okazuje się mówić bardzo wiele o tym, jaką osobą była uwielbiana Królowa Ludzkich Serc.

 

Księżna Diana jej styl
Fot. East News

Księżna Diana zrezygnowała z rękawiczek, aby nie sprawiać wrażenia, że izoluje się od ludzi.

 

Polecamy też: Makijaż - tajna broń księżnej Diany! Które kosmetyki kochała Lady Di?
 

Małe wielkie gesty

Jak wyjaśnia Eleri Lynn, kuratorka wystawy „Diana: Her Fashion Story” pokazywanej w londyńskim Kensington Palace, ten gest - jak wiele innych - był dobrze przemyślany: „Podczas wizyt w szpitalach księżna nosiła radosne kolory, by dodać otuchy pacjentom. Wybierała też masywną biżuterię, by mogły się nią bawić chore dzieci. Zrezygnowała zaś z rękawiczek, aby nie sprawiać wrażenia, że izoluje się od ludzi i świata. A kapelusze? Księżna mówiła, że w nakryciu głowy z pokaźnym rondem trudno przytulić płaczące dziecko”.

Przypomnijmy, jak wielkie wrażenie na całym świecie wywarło zdjęcie z 1991 roku, na którym księżna Diana podawał rękę choremu na AIDS. Rękę bez rękawiczki. Powiedziała wtedy: „Możecie podawać rękę chorym na AIDS, możecie ich uściskać. To nie jest niebezpieczne. A tylko niebiosa wiedzą, jak oni tego potrzebują!”. I w ten sposób wyraźnie zmieniła społeczne spostrzeganie tej choroby. Kto by pomyślał, że tyle może zdziałać zwykły brak rękawiczek!

 

Księżna Diana jej styl
Fot. East News

Księżna Diana wybierała masywną biżuterię, by mogły się nią bawić dzieci.

 

Polecamy też: To ona stylizowała księżną Dianę, a teraz jej marka ubiera księżną Kate. Kim była Catherine Walker?

 

Księżna Diana jej styl
Fot. East News

Księżna Diana podczas spotkania z chorym na AIDS (1991).

 

Polecamy też: Torebki Diany, Kate i królowej Elżbiety to nie zwyczajne dodatki. Mają sekretne zastosowanie!

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARTYNA WOJCIECHOWSKA z odważnym przesłaniem dla kobiet: „Jestem wystarczająca!”. Marzyciel pragmatyk - CEZARY PAZURA w obiektywie żony Edyty. RENATA GABRYJELSKA supermodelka lat 90 o ucieczce z show-biznesu i nowym życiu. Odkrywamy sekrety mistrzyni, czyli jaka naprawdę jest IGA ŚWIĄTEK i kto stoi za jej sukcesem oraz sprawdzamy, dlaczego WIRUS to największy wróg ludzkości.