Marta Cieplak, Xymena Borowiecka 7 czerwca 2017 14:00
1/7
Wysoki kucyk hitem sezonu
Copyright @Getty Images, Ons, East News
1/7

Koński ogon jest najprostszym sposobem spięcia włosów na co dzień. Pozwala nam się swobodnie ruszać, a włosy, nawet kiedy wieje silny wiatr, nie przeszkadzają i nie wpadają w oczy. Od pewnego czasu ta klasyczna fryzura przechodzi swój renesans i coraz częściej gwiazdy pokazują się w niej na premierach i bankietach.

 

Kucyk to fryzura idealna

Do wykonania upięcia potrzebujesz tylko gumki lub wstążki i kilku wsuwek. Przydadzą się też produkty do stylizacji włosów - suchy szampon, lakier oraz serum na końcówki.

Dobre przygotowanie

Umyj włosy i wysusz je za pomocą grubej, okrągłej szczotki. Ta metoda sprawi, że ich struktura będzie wygładzona, a kucyk wyda się optycznie większy i grubszy. W awaryjnych sytuacjach (gdy włosy były myte dzień wcześniej) możesz posłużyć się suchym szamponem. Pamiętaj jednak, by go dokładnie wyczesać.

Ekspresowa stylizacja

Potem wystarczy podzielić włosy na dwie części, od czoła do wysokości uszu i od uszu do karku. Z pierwszej części włosów robimy kucyk na czubku głowy, a tuż pod nim kolejny. W ostatnim etapie łączymy oba kucyki i związujemy jedną gumką. Można też pochylić głowę do dołu i wtedy zebrać włosy na samym czubku. Jeśli idziesz na spotkanie z przyjaciółmi włosy nie muszą być idealne. Ale jeśli planujesz ważne, eleganckie spotkanie, wygładź je idealnie szczotką i całość utrwal lakierem.
 

Różne warianty

Kucyk, choć taki prosty, daje wiele możliwości. W zależności od stylizacji może być idealnie prosty (przyda się preparat wygładzający lub prostownica) albo podkręcony. Taki efekt osiągniesz sięgając tuz przed wyjściem po lokówkę lub grube wałki.

Ale niezależnie od tego, którą stylizację wybierzesz pamiętaj, że piękne włosy to piękny kucyk. A więc podcinaj regularnie rozdwajające się końcówki, regularnie stosuj odzywki i maski a także kosmetyki serum. Dzięki nim włosy będą gładkie i lśniące.

 

 

W naszej galerii znajdziesz kosmetyki pomocne w modelowaniu i pielęgnacji!

 

W galerii zajdziesz całą masę produktów, które pomogą Ci wyczarować idealny kucyk!

 

2/7
Fluid wygładzający włosy bez spłukiwania Lissea, RENE FURTERER, 76 zł.
Copyright @Materiały prasowe
2/7

3/7
‪Okrągła szczotka‬ do włosów, KARDASHIAN BEAUTY, 35 zł.‪Okrągła szczotka‬ do włosów, KARDASHIAN BEAUTY, 35 zł.
Copyright @Materiały prasowe
3/7

4/7
 Gumki do włosów, INVISIBOBBLE, 19 zł.
Copyright @Materiały prasowe
4/7

5/7
Lakier bez zapachu Infinium Pure, L'OREAL PROFESSIONNEL, 30 zł
Copyright @Materiały prasowe
5/7

6/7
Lekka odżywka w piance Aqua Light, PANTENE, 14,99 zł
Copyright @Materiały prasowe
6/7

7/7
Suchy szampon na bazie owsa KLORANE, 28,99 zł
Copyright @Materiały prasowe
7/7

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.