rzęsy na jesień 2019
Fot. imax tree/free
ze świata urody

Takie rzęsy będziemy nosić w sezonie jesień/zima 2019!

Zobacz zdjęcia z pokazów i daj się zainspirować!

Marta Cieplak 4 września 2019 16:30
rzęsy na jesień 2019
Fot. imax tree/free

Sezon jesień-zima 2019/2020 zaskakuje w kwestii makijażu rzęs – będzie bardzo kolorowo i wyraziście. Królować będą kolorowe tusze i doczepiane, wręcz teatralnie długie rzęsy. Jesteś ciekawa co jeszcze? Oto przegląd najważniejszych tendencji w tej wąskiej, ale jak ważnej kategorii dla każdej kobiety!

Najmodniejsze rzęsy - jesień/zima 2019/2020

1. Mocno wytuszowane

To najdelikatniejszy z wariantów (poza nieumalowanymi rzęsami), ale mimo to bardzo widoczny i efektowny. Rzęsy pomalowane są kilkoma warstwami tuszu, momentami aż do sklejenia rzęs jak u Each x Other. Całość ma dawać efekt przerysowany, tak, by rzęsy były widoczne z daleka.

Jeśli nie lubisz aż tak mocnego makijażu, zdecyduj się na widoczne pogrubienie włosków oraz ich podkręcenie plus dodanie kilku pojedynczych włosków na górnej powiece jak na pokazie Brandona Maxwella.

rzęsy z pokazów jesień/zima 2019
Fot. imax tree/free
Brandon Maxwell, Each X Other

2. Kolorowe tusze

Tutaj kwestia jest banalnie prosta – czarny i brązowy tusz zamieniamy na kolorowy. Im odcień będzie mocniejszy, tym lepiej. Dlatego w cenie są przede wszystkim kolory neonowe! Co ciekawe można malować dolne i górne powieki na ten sam kolor (Manish Arora) lub łączyć dwie barwy – w tym wypadku zazwyczaj jest to biel z innym kolorem (Vivetta lub Genny). To daje nieograniczone możliwości kompozycji kolorystycznych i tylko ty wyznaczasz sobie granice.

Kolorowe rzęsy można nosić jako główny element makijażu lub jako dodatek na przykład od czerwonych ust. Ale tutaj lepiej postawić na kolory zachowawcze – na przykład biało-czarne połączenie jak u Genny.

rzęsy z pokazów jesień/zima 2019
Fot. imax tree/free
Vivetta, Manish Arora, Genny

3. Domalowane

To raczej zabawa formą niż kosmetykami do brwi. Ale to idealny pomysł na imprezę! Na pokazie Diora połączono ciemną kreskę na górnej powiece z rzęsami namalowanymi grubym eyelinerem na dolnej powiece. Efekt? Połączenie laleczki i Twiggy. My jesteśmy tym wariantem zachwyceni!

rzęsy z pokazów jesień/zima 2019
Fot. imax tree/free
Dior

4. Doklejane rzęsy

W tej kategorii panuje istne szaleństwo – od pojedynczych piórek doczepianych na powiece, przez ekstremalnie długie rzęsy doczepiane na całej długości, aż po te wycinane ze specjalnej folii i doklejane poniżej linii powieki.

Oczywiście taki look sprawdzi się tylko na Sylwestra albo na Halloween, ale mimo to warto spróbować.

rzęsy z pokazów jesień/zima 2019
Fot. imax tree/free

Peter Pilotto, Vivienne Westwood, Giambatista Valli

5. Brokatowe rzęsy

To rozwiązanie z pokazu Byblos absolutnie nas zachwyciło, bo wygląda spektakularnie! Dzięki pokryciu rzęs brokatem i delikatnym ich sklejeniu całość wygląda jak pokryta... śniegiem! Ale uwaga - takie make-up nie lubi konkurencji, dlatego powinien zawsze grać pierwsze skrzypce.

Jak uzyskać podobny look? Brokat powinien przykleić się do rzęs pomalowanych odżywką lub żelem do brwi. Jeśli to się nie uda, możesz posiłkować się klejem do sztucznych rzęs. I zalecamy tutaj stosowanie rzęs sztucznych oraz specjalnego, kosmetycznego brokatu. W przeciwnym razie, jeśli większy odłamek wpadnie do oka, może dojść do poważnego podrażnienia.

rzęsy z pokazów jesień/zima 2019
Fot. imax tree/free

Byblos

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.