Idealnie białe zęby z ELGYDIUM
Fot. mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

Wybielająca pasta to już standard... Połącz jej działanie ze specjalną szczoteczką

Podwójna skuteczność dla pięknego uśmiechu!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 23 kwietnia 2021 14:41
Idealnie białe zęby z ELGYDIUM
Fot. mat. prasowe

Przez ostatni rok korzystaliśmy z usług stomatologa zdecydowanie rzadziej niż zwykle. W rzeczywistości lockdownu reagowaliśmy raczej na dolegliwości bólowe, nierzadko zaniedbując przeglądy i zabiegi takie jak skaling. Czy możemy skutecznie zadbać o zęby w domu? Jak zapewnić sobie biały uśmiech bez ingerencji stomatologa?

Poznaj podstawy domowego rozjaśniania przebarwień i rozpocznij nową porę roku z białym uśmiechem dodającym pewności siebie!

Skąd się biorą przebarwienia?

Zacznijmy od podstaw. Dlaczego nasze zęby tracą naturalną biel i pokrywają się przebarwieniami? Czasem żółte, brązowe czy brunatne plamy mogą być objawem choroby lub skutkiem leczenia (silne zabarwienie zębów powoduje np. stosowanie antybiotyków z grupy tetracyklin). Na barwę naszego uśmiechu mogą mieć wpływ także schorzenia tarczycy czy inne zaburzenia metaboliczne, a także niedożywienie. Szczególnie narażone na przebarwienia są zęby martwe, czyli np. po leczeniu kanałowym.

Najczęściej jednak żółty czy brązowy osad na uzębieniu jest efektem stylu życia i diety. Spożywanie dużych ilości kawy bez mleka, herbaty, coli czy czerwonego wina ma katastrofalny wpływ na wygląd naszego uśmiechu. Poważnym zagrożeniem są także papierosy, które wpływają nie tylko na wygląd, ale także na zdrowie naszych zębów i dziąseł.

Idealnie białe zęby z ELGYDIUM
Fot. mat. prasowe

Domowe wybielanie - wypróbuj specjalną szczoteczkę

Wybielające pasty znajdziemy w każdej aptece i drogerii (choć ich jakość znacząco się różni!), działanie takiego produktu warto jednak wspomóc. ELGYDIUM opracowało innowacyjną szczoteczkę, która wzmacnia działanie pasty i pozwala szybciej osiągnąć pożądany efekt. Jak to działa?

Sekretem szczoteczki Elgydium Whitening są miękkie włókna pokryte mikrokuleczkami z gumki, polerującymi szkliwo bez ryzyka uszkodzeń. Dzięki ich działaniu Elgydium Whitening usuwa aż do 48 proc. więcej płytki nazębnej niż zwykłe szczoteczki! Skuteczność docierania do przestrzeni międzyzębowych zapewnia specjalnie przycięte włosie, z włóknami o zróżnicowanej długości.

Szczoteczki Elgydium Whitening występują w dwóch twardościach: miękkiej i średniej (średnia cena 15 zł).

ELGYDIUM Whitening wybielająca szczoteczka do zębów, średnia
Fot. mat. prasowe

Pasty wybielające ELGYDIUM - którą wybrać?

Oczywiście zadaniem specjalnej szczoteczki jest tylko wspomaganie działania głównej gwiazdy wieczoru - profesjonalnej pasty wybielającej. W portfolio ELGYDIUM znajdziemy dwa skuteczne produkty wybielające - Brilliance&Care oraz Wybielająca.

Pasta ELGYDIUM Brilliance & Care to silne uderzenie przeciwko przebarwieniom od napojów, tytoniu i pożywienia (średnia cena - 25 zł). Stosujemy ją zaledwie dwa razy w tygodniu. Unikalna formuła zawiera połączenie mineralnej i organicznej krzemionki (z bambusa) oraz opatentowany składnik Fluorinol®, czyli fluorowodorek nikometanolu. Ta ostatnia substancja łączy się ze szkliwem, zapewniając remineralizację i maksymalną ochronę zębów, podczas gdy krzemionki odpowiadają za mocne wybielenie i polerowanie powierzchni zębów.

ELGYDIUM Brilliance & Care pasta do zębów przeciw przebarwieniom, 30 ml
Fot. mat. prasowe

Pastą do używania na co dzień jest z kolei ELGYDIUM Wybielająca (średnia cena - 22 zł). Jej działanie opiera się na wysoce rozdrobnionych cząsteczkach wodorowęglanu sodu, łagodnych dla szkliwa i zabójczych dla przebarwień. Dzięki rozbiciu do formy mikrogranulek składnik aktywny z łatwością dociera nawet do drobnych wyżłobień w szkliwie. Widoczny efekt rozjaśnienia przebarwień zauważymy już po dwóch tygodniach, a z biegiem czasu wygląd naszego uśmiechu ulega dalszej poprawie.

Pasta ELGYDIUM Wybielająca to także doskonały preparat podtrzymujący efekty skalingu czy profesjonalnego wybielania w salonie stomatologicznym.

Produkty ELGYDIUM kupisz w aptece.

Materiał powstał z udziałem Pierre Fabre Oral Care, właścicielem marki ELGYDIUM.

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?