Lekam
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Skóra narażona na stres? Warto ją pielęgnować tylko idealnie dopasowanym kremem

Odpowiednio dobrana pielęgnacja to podstawa.

Artykuł sponsorowany 30 kwietnia 2021 16:18
Lekam
Fot. Adobe Stock

Cywilizacja przynosi nam wiele udogodnień, ale nasza skóra niekoniecznie je lubi. Zanieczyszczone powietrze, zbyt długie przebywanie w przegrzanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach – to wszystko ma fatalny wpływ na kondycję cery. Dlatego zadaniem nowoczesnej kosmetologii jest ochrona skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i dbanie o utrzymanie jej zdrowej kondycji.

Nie oszukujmy się, żyjemy w miastach, które przodują w niechlubnych rankingach najbardziej zanieczyszczonych miejsc na świecie. Smog oraz zanieczyszczenia środowiska szkodzą  naszemu zdrowiu, skórze i nie sposób się przed nim uchronić. Każdego dnia poprzez zanieczyszczenie środowiska osłabiane są mechanizmy obronne naszej skóry. To może skutkować: podrażnieniami, stanami zapalnymi oraz przyspieszonym procesem starzenia się skóry.

O kondycję skóry należy dbać na bieżąco, stosując odpowiednio dobraną pielęgnację 

Równie szkodliwe dla skóry jest wielogodzinne przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych z klimatyzacją, w których nasza skóra niezauważalnie, lecz stopniowo i konsekwentnie traci swój turgor (napięcie). Wtedy staje się cienka i łatwo ulega podrażnieniom. Podobnie działa długotrwały stres i niedobór snu. Wszystkie te przyczyny mogą stanowić ważny element życia we współczesnym świecie. Czy to jednak znaczy, że musimy uciec od cywilizacji, by mieć piękną i zdrową cerę? Może niejedna z nas o tym marzy, ale powiedzmy sobie prawdę – to jest niemożliwe. Co zatem robić? Jak pomóc zmęczonej i odwodnionej cerze? Jest na to sposób! Wystarczy starannie dobierać produkty kosmetyczne, które ochronią nas przed działaniem czynników zewnętrznych i zadbają o elastyczność i zdrowy koloryt skóry. 

SHECELL dermatologic - stworzony dla skóry z problemem suchości

Na potrzeby skóry narażonej na zanieczyszczenie powietrza i nadmierne przesuszenie idealnie odpowiada marka SHECELL. Jej produkty kupimy w douglas.pl i lekamshop.pl. 

Czego szukać? Kobiety żyjące w miastach znajdą tu serię przeznaczoną specjalnie dla nich – Anti-Pollution. W okresie zimowym najlepiej sprawdzi się wersja silnie nawilżająca. 

SHECELL dermatologic Skóra odwodniona HYDRALOOK biopolimerowy krem ultra-nawilżający, jest produktem przeznaczonym dla wszystkich typów cery, bo przecież każdej przyda się solidna porcja nawilżenia! Przede wszystkim powinny po nią sięgnąć te kobiety, których skóra nosi ślady stresu i zmęczenia oraz potrzebuje wspomagania w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia.

Lekam
Fot. mat. prasowe

Dlaczego właśnie SHECELL dermatologic? Bo jego działanie opiera się na innowacyjnych składnikach, a także na nowych sposobach ich wchłaniania. 

  • Za szybkie nawilżenie i uzyskanie efektu przywrócenia jędrności odpowiadają kompleksy kwasu hialuronowego i hydromocznika 2,5%. Dzięki nim skóra prędko zachowuje zdrowe nawodnienie, ale też elastyczność. 
  • Formuła PactH2O™ stopniowo uwalniana składniki aktywne z mikrosieci do warstwy rogowej naskórka, zapewniając tym samym długotrwałe i kompleksowe nawilżenie skóry. 
  • Olej szafranowy zawarty w kremie ma nieocenione wartości odżywcze. 
  • Kolejną innowacją zastosowaną w tym kosmetyku jest opatentowana technologia składnika biopolimer DIBUSHIELD PRO-HEAL™, który tworzy na powierzchni skóry trójwymiarową siateczkę zabezpieczającą przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi i promieniowaniem UV.

Tylko dobrze pielęgnowana skóra dłużej pozostaje nawilżona i promienna.

SHECELL dermatologic, to naprawdę uniwersalny produkt kosmetyczny, idealnie dopasowany do trybu życia współczesnych kobiet. Wypróbuj go. Jest dostępny w sklepach internetowych lekamshop.pl i douglas.pl.

Materiał powstał z udziałem LEK-AM

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.